Прості поради психолога, як не розпестити дитину

Adoption
Date
  • 2893 Переглядів
Як батькам виховувати дитину так, щоб вона не була розпещеною? Це питання цікавить багатьох, і не дарма. Сучасний світ з його великою кількістю матеріальних благ і потреб створює певні труднощі для тих, хто хоче зберегти здорове сприйняття реальності. У цьому тексті ми розповімо про кілька принципів виховання, які допоможуть запобігти розпещеності в дитини.

2760_6.jpg (36.09 Kb)


Перший і, мабуть, найважливіший принцип — поставити правильні пріоритети і навчити дитину віддавати перевагу не матеріальним цінностям, а моральним та емоційним аспектам життя. Певна частка колективізму та співчуття має бути закладена вже з самого дитинства. Необхідно навчити дитину цінувати те, що вона має, і бачити те, чого в неї немає, як щось непріоритетне для щастя. Важливо навчити дитину самоконтролю і здатності відмовляти собі в чомусь, щоб зрозуміти, що задоволення і щастя — не обов'язково пов'язані з наявністю матеріального достатку.

Другий принцип — навчити дитину бути вдячною за те, що в неї є. Це допоможе їй зрозуміти, що все, що вона отримує, — результат не тільки її власних зусиль, а й внеску інших людей. Необхідно відзначати досягнення дитини та хороші вчинки, визнавати, що всі труди її не залишаються непоміченими. У такий спосіб у дитини формується розуміння суспільних норм і цінностей, а також почуття задоволеності та поміркованості щодо отримання нових речей або нагород.

Третій принцип - встановити межі та навчити дитину справлятися з відмовами. Важливо пояснювати, чому дитині не можна отримати те, що вона просить, або чому вона має сама щось зробити, щоб це отримати. Таким чином, дитина усвідомлює необхідність взаємодії з навколишнім світом і розуміє, що і для досягнення власних цілей доведеться працювати.

Четвертий принцип — не забувати про виховання в дитини відповідальності. Вчити її розуміти, що кожне її рішення і дія впливає на інших людей і навколишнє середовище. Також необхідно навчити її раціонального поводження з ресурсами, як матеріальними, так і часовими. Дитина має сама оцінювати ці ресурси й ухвалювати усвідомлені рішення щодо їх використання.

Не розпестити дитину — значить підготувати її до реальних труднощів і перешкод, з якими вона стикатиметься в дорослому житті. Звісно, всі діти різні, тому батьки мають враховувати індивідуальні особливості своєї дитини та коригувати свої підходи у вихованні. Таким чином, найкращим способом уникнути розпещеності в дитини є правильне розуміння цінностей, вдячність, встановлення меж, відповідальність та індивідуальний підхід до виховання. Дитина, яка виросла в таких умовах, буде більш усвідомленою, впевненою в собі та готовою до реальних викликів життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як не розпестити дитину


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, бул

Повний гайд по дорослим жіночим іграшкам: як отримати задоволення

Сімейні справи | 13:46, 11.04.2024

Перші фалоімітатори виникли кілька століть тому. Тоді жінки використовували для задоволення моделі, зроблені, здебільшого, з дерева. Вони, звісно, були не досить приємними у використанні через жорстку текстуру. Сьогодні сучасна індустрія секс-девайсі

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні ста

Підказки батькам від психолога Юлії Гіппенрейтер

Психологія | 07:40, 11.04.2024

Батьківство - це чудовий період в житті, проте, дуже виснажливий і відповідальний. Часом батьки, не хотячи цього, ображають дітей, знецінюють їхні старання, досягнення чи мрії. І це не може не засмучувати. Саме тому сьогодні ділимося порадами психоло

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: