Звідки з'явився вислів, що дітей знаходять в капусті?

Adoption
Date
  • 326 Переглядів
Капуста здавна славиться своїм благотворним впливом на організм людей (овоч багатий на багато корисних речовин). Люди квасять капусту, а також зберігають свіжою в прохолодних приміщеннях, щоб вживати взимку в якості зміцнюючого засобу для імунітету у дорослих і дітей. За старих часів, багато людей говорили, що дітей знаходять саме в капусті, експерти з'ясували звідки з'явилося це висловлювання.

6630_5.jpg (97.69 Kb)

Пологи в капусті

За старих часів, зазвичай, весілля справляли після того, як закінчувався Різдвяний піст, а тому не дивно, що діти з'являлися на світ в кінці вересня, початку жовтня — період збору капусти.

Капусту прибирали з поля виключно жінки, а оскільки ця робота далеко не з легких, то нерідко бували випадки, коли у жінки починалися несвоєчасні пологи. Звідси і пішов жарт про те, що немовля в капусті знайшли.

Згідно з іншою версією, про капусту почали говорити тоді, коли листя овочу стали застосовувати під час пологів. Тобто, капустяним листям застеляли місце пологів, в якості своєрідного простирадла. Якщо під час пологів з дитиною відбувався нещасний випадок і вона отримувала невелику травму, то, щоб прибрати гематому до хворобливого місця прикріплювали капустяний лист, щоб пухлина швидше розсмокталася.

Капусники та капустнички

У минулі роки всі овочі садили і збирали за спеціальним сільськогосподарським календарем. Капусту, наприклад, починали збирати з 27 вересня, а закінчували 8 жовтня, на день Сергія капусника. Після цього, влаштовувалися святкування, на які запрошували всіх молодих людей для переробки зібраного врожаю.

Коли всі роботи були зроблені, то людей запрошували за святковий стіл, танці, ігри. На таких урочистостях часто знайомилися і створювалися пари, а тому люди подейкували, що їх немовлят знайшли в капусті. Народжених дітей поза шлюбом називали капустничками, оскільки вони якби були знайдені серед капустяного листя.

Ще однією поширеною версією того, що "дітей знаходили в капусті" у давнину є наступна інформація. Раніше люди дуже боялися привернути до себе нечисті сили і заздрісних людей. Тому не дивно, що вони пристрасно бажали вберегти також своїх дітей від зла. Люди навмисно говорили, що дитина не їх, вони її просто знайшли в капусті, щоб таким чином «знецінити» її.

Про те, що дітей "знаходять в капусті" можна почути також в Італії, Франції. В Австралії кажуть, що їх приносять кенгуру в своїх сумках, в Грузії — орли, в Англії — листоноші. У нас деякі також кажуть, що дітей приносить лелека.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дітей знаходять в капусті


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбу

Наслідки надмірної залежності дитини від батьків

Сімейні справи | 07:40, 22.07.2024

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбутися залежності вже у своїй новій сім'ї.

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає спос

Страшні наслідки сварок батьків при дитині

Сімейні справи | 06:20, 22.07.2024

Погана поведінкаПобачивши конфлікт між батьками, дитина відчуває бурю негативних емоцій, таких як страх, гнів, тривогу. І маленька людина не знає способів, щоб з ними справлятися. Дитина показати, що страждає, лише за допомогою криків, примх, впертос

Внутрішня дитина відтворює наші дитячі думки та почуття, прагнення, страхи, реакції та позиції щодо себе та інших.

Радуйте свою внутрішню дитину

Психологія | 08:30, 20.07.2024

Внутрішня дитина відтворює наші дитячі думки та почуття, прагнення, страхи, реакції та позиції щодо себе та інших.

Насамперед прийміть емоцію, яку ви відчуваєте в даний момент, прийміть те, що вона присутня, гостра чи болісна. Ви можете сказати собі вголос: «Я серд

Як заспокоїтись батькам, коли вони на межі зриву?

Сімейні справи | 14:50, 19.07.2024

Насамперед прийміть емоцію, яку ви відчуваєте в даний момент, прийміть те, що вона присутня, гостра чи болісна. Ви можете сказати собі вголос: «Я серджуся, злюся, я в люті».

Вчені з університету Міннесоти з'ясували, що бути батьком приємнішим, ніж бути мамою через нерівномірно розподілені обов'язки між подружжям.

Бути батьком приємнішим, ніж бути мамою - науковці

Сімейні справи | 10:30, 19.07.2024

Вчені з університету Міннесоти з'ясували, що бути батьком приємнішим, ніж бути мамою через нерівномірно розподілені обов'язки між подружжям.

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль

Хто такі токсичні батьки?

Психологія | 11:20, 18.07.2024

Нездорові, неконструктивні дитячо-батьківські стосунки називаються токсичними. До цього поняття відносять неповажне ставлення до дитини, гіперконтроль, жорстку сімейну ієрархію, ігнорування, перевагу однієї дитини над іншою, постійну критику, маніпул

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: