Щеплення: більше користі чи ризику?

Adoption
Date
  • 467 Переглядів
Щеплення - це підготовка організму до зустрічі із загрозливими вірусами. Імунітет навонародженого ще не вміє захищатись від інфекцій на кшталт коклюшу, туберкульозу, краснухи, стовбняку, поліомієліту тощо. Тому задача щеплення не допустити зараження організму дитини і уникнути можливих ускладнень після перенесеної хвороби.

9746_fotolia_696207_subscription_monthly_m.jpg (32.03 Kb)


Непідготовлена імунна система виробляє антитіла до вірусу не раніше, ніж через 3-7 діб після зіткнення з вірусом, тому дитина захворіває. А "приручений" елемент вірусу, який містить вакцина, активує клітин-захисників та підвищує загальну опірність організму. Так організм проходить так зване тренування і виробляє щось на зразок пам'яті про цей вірус. Це означає, що в майбутньому, якщо дитина стикнеться з цим вірусом, клітини-захисники вступлять в дію одразу та не допустять проникнення вірусу в організм. Час виникнення антитіл знижується з 3-7 діб до 12 годин.

Зазвичай, вакцинація робиться на кілька років. Через деякий час треба робити повторну вакцинацію, щоб поновити захист організм від вірусу. Проте, часто лікарі розповідають, що може виробитись довічний імунітет від вірусу, тому вони бачать доцільність робити щеплення діткам до року, коли організм краще сприйме вакцинацію.

Основними нормальними побічними діями після щеплення є:
- незначне підвищення температури
- почервоніння і запалення в області уколу
- озноб
- легке ослаблення організму в цілому
- млявість
- сонливість.

Але в рідкісних випадках можливі і випадки серйозніших алергічних реакцій, або неврологічних проблем. Але це відбувається тоді, коли у дитини є ряд протипоказів від вакцинації. Саме тому дуже валивим є компетентність лікаря, який робитиме щеплення. Він має оглянути дитину, після чого зможе надати компетентну інформацію про стан дитини, готовність її організму до отримання вакцини, має надати всю інформацію про вакцину і можливі нормальні побічні реакції, на кшталт незначного ослаблення.

Важливо також розуміти, що якщо дитина занедужає, не отримавши вакцинацію, це може спричинити серйозні наслідки. Адже вірус тепер значно жорстокіший, ніж він був, навіть, 20 років тому. Саме тому, більшість батьків все ж схиляють свою думку на користь щеплення, щоб уникнути такого розвитку подій. Повторимось, якщо лікар компетентний - ваша дитина буде під професійним наглядом і ніяких аномальних побічних дій не буде.

Тому треба робити виважене поінформоване рішення - робити, чи не робити дитині щеплення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прививки, щеплення, вакцинація


ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Система Orphus


Новини по темі

Батьки вагаються, чи варто робити щеплення, особливо з усіма тривожними новинами щодо якості вакцин. Однак, лікарі радять - обов'язково робити! Чому?

Чи потрібне дитині щеплення від грипу

Дитина | 08:30, 10.09.2016

Батьки вагаються, чи варто робити щеплення, особливо з усіма тривожними новинами щодо якості вакцин. Однак, лікарі радять - обов'язково робити! Чому? Ми спробуємо пояснити.

Практично у кожної дитини виникає алергія після щеплення, але її можна уникнути, якщо завчасно попередити педіатра про деякі фактори.

Як попередити у дитини алергію на щеплення

Дитина | 17:20, 09.09.2016

Практично у кожної дитини виникає алергія після щеплення, але її можна уникнути, якщо завчасно попередити педіатра про деякі фактори.

Сучасні батьки все частіше замислюються чи варто робити щеплення їхнім дітям. Щодо цього питання думки суперечливі: прививка має вберегти дитину від в

Вакцинація. Чи варто робити щеплення?

Щеплення | 22:25, 07.09.2016

Сучасні батьки все частіше замислюються чи варто робити щеплення їхнім дітям. Щодо цього питання думки суперечливі: прививка має вберегти дитину від важких захворювань, але є випадки негативних реакцій на вакцину.

Поки виробники вакцин заробляють мільярди, питання дитячих щеплень продовжує розділяти українських батьків на два табори – прихильників та противників

Комаровський розповів про можливі ускладнення після щеплень

Доктор Комаровский | 07:20, 10.07.2016

Поки виробники вакцин заробляють мільярди, питання дитячих щеплень продовжує розділяти українських батьків на два табори – прихильників та противників вакцинації.

Якщо дитина ВІЛ-інфікована або ж у неї вроджений імунодефіцит, тоді, звісно, є ризик заразитися від щеплених дітей. У решті випадків вакциновані діти

Не щеплені проти поліомієліту діти. Як вони можуть заразитися?

Щеплення | 22:50, 04.07.2016

Якщо дитина ВІЛ-інфікована або ж у неї вроджений імунодефіцит, тоді, звісно, є ризик заразитися від щеплених дітей. У решті випадків вакциновані діти загрози для невакцинованих не становлять!

Нещодавно вчені Америці визначили, який час доби краще всього підходить для вакцинації дитини. Фахівці Каліфорнії провели експеримент. Вони зібрали 70

Названо найкращий час доби для щеплення

Щеплення | 06:00, 04.07.2016

Нещодавно вчені Америці визначили, який час доби краще всього підходить для вакцинації дитини. Фахівці Каліфорнії провели експеримент. Вони зібрали 70 малюків, яким повинні були проводити вакцинацію. Дітей експерти поділили на дві групи. Одним діткам

Тема щеплень давно перестала бути однозначною. Педіатри в будь-якій лікарні в один голос готові заявити, що щеплення - це захист дитини, причому вони

Наскільки безпечно робити щеплення своїм діткам?

Щеплення | 06:20, 25.06.2016

Тема щеплень давно перестала бути однозначною. Педіатри в будь-якій лікарні в один голос готові заявити, що щеплення - це захист дитини, причому вони абсолютно безпечні. З іншого боку, існує безліч противників щеплень.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: