Щеплення: більше користі чи ризику?

Adoption
Date
  • 989 Переглядів
Щеплення - це підготовка організму до зустрічі із загрозливими вірусами. Імунітет навонародженого ще не вміє захищатись від інфекцій на кшталт коклюшу, туберкульозу, краснухи, стовбняку, поліомієліту тощо. Тому задача щеплення не допустити зараження організму дитини і уникнути можливих ускладнень після перенесеної хвороби.

9746_fotolia_696207_subscription_monthly_m.jpg (32.03 Kb)


Непідготовлена імунна система виробляє антитіла до вірусу не раніше, ніж через 3-7 діб після зіткнення з вірусом, тому дитина захворіває. А "приручений" елемент вірусу, який містить вакцина, активує клітин-захисників та підвищує загальну опірність організму. Так організм проходить так зване тренування і виробляє щось на зразок пам'яті про цей вірус. Це означає, що в майбутньому, якщо дитина стикнеться з цим вірусом, клітини-захисники вступлять в дію одразу та не допустять проникнення вірусу в організм. Час виникнення антитіл знижується з 3-7 діб до 12 годин.

Зазвичай, вакцинація робиться на кілька років. Через деякий час треба робити повторну вакцинацію, щоб поновити захист організм від вірусу. Проте, часто лікарі розповідають, що може виробитись довічний імунітет від вірусу, тому вони бачать доцільність робити щеплення діткам до року, коли організм краще сприйме вакцинацію.

Основними нормальними побічними діями після щеплення є:
- незначне підвищення температури
- почервоніння і запалення в області уколу
- озноб
- легке ослаблення організму в цілому
- млявість
- сонливість.

Але в рідкісних випадках можливі і випадки серйозніших алергічних реакцій, або неврологічних проблем. Але це відбувається тоді, коли у дитини є ряд протипоказів від вакцинації. Саме тому дуже валивим є компетентність лікаря, який робитиме щеплення. Він має оглянути дитину, після чого зможе надати компетентну інформацію про стан дитини, готовність її організму до отримання вакцини, має надати всю інформацію про вакцину і можливі нормальні побічні реакції, на кшталт незначного ослаблення.

Важливо також розуміти, що якщо дитина занедужає, не отримавши вакцинацію, це може спричинити серйозні наслідки. Адже вірус тепер значно жорстокіший, ніж він був, навіть, 20 років тому. Саме тому, більшість батьків все ж схиляють свою думку на користь щеплення, щоб уникнути такого розвитку подій. Повторимось, якщо лікар компетентний - ваша дитина буде під професійним наглядом і ніяких аномальних побічних дій не буде.

Тому треба робити виважене поінформоване рішення - робити, чи не робити дитині щеплення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прививки, щеплення, вакцинація


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зі спалахом кору в Україні батьки кинулися прививати своїх дітей, однак, самі уникають цієї процедури, хоча хвороба набагато важче переноситься у доро

Страшна правда про щеплення: всі "за" і "проти"

Щеплення | 09:00, 03.02.2018

Зі спалахом кору в Україні батьки кинулися прививати своїх дітей, однак, самі уникають цієї процедури, хоча хвороба набагато важче переноситься у дорослому віці. Та кір - ще не найстрашніше. Доктор Комаровський переконує, що за ним слід очікувати спа

Підготовка до вакцинації включає як медичні дії, так і певні дії самих батьків, в тому числі і психологічну підготовку малюка до щеплень.

Як підготувати дитину до щеплень?

Дитина | 12:30, 06.10.2017

Підготовка до вакцинації включає як медичні дії, так і певні дії самих батьків, в тому числі і психологічну підготовку малюка до щеплень.

Кому потрібно робити вакцинацію проти грипу?

Чи варто робити щеплення від грипу?

Щеплення | 08:00, 21.08.2017

Кому потрібно робити вакцинацію проти грипу?

Це правда чи міф? Про це повідомляє сайт Наша мама.

Чи розвивається пієлонефрит через щеплення

Дитина | 19:50, 27.07.2017

Це правда чи міф? Про це повідомляє сайт Наша мама.

Про це свідчить новий рейтинг, повідомляє сайт Наша мама.

Україна визнана країною найменшим рівнем вакцинації дітей

Дитина | 07:40, 24.07.2017

Про це свідчить новий рейтинг, повідомляє сайт Наша мама.

І прививки почнуть робити вже з серпня, повідомляє сайт Наша мама.

Тепер усі новонароджені отримуватимуть щеплення від гепатиту В

Дитина | 21:20, 17.07.2017

І прививки почнуть робити вже з серпня, повідомляє сайт Наша мама.

Ми розповімо, чому не варто здавати анадізи перед прививками, повідомляє сайт Наша мама.

Чи варто здавати аналізи перед щепленням

Дитина | 19:50, 14.07.2017

Ми розповімо, чому не варто здавати анадізи перед прививками, повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: