Вакцинація: бути чи не бути

Adoption
Date
  • 2646 Переглядів
vakcina.jpg
Батьки не рідко стикались з проблемою: що краще для малюка - робити щеплення чи ні?

Протягом 200 років вакцинація дітей вважається основним способом попередження небажаних інфекцій у новонароджених. Медицина не стоїть на місці, а, отже, вакцини, які успішно застосовуються практично у всьому світі, постійно оновлюються і удосконалюються. Це дозволяє знизити рівень розвитку тих інфекцій, які загрожують життєдіяльності людини, перш за все дитини.

Найбезпечнішими вважаються генно-інженерні вакцини. У складі подібної вакцини міститься ген вірусу, який вбудований в молекулу дріжджів. Такі щеплення практично не викликають побічних ефектів, тому їх роблять малюкові ще в пологовому будинку (наприклад, щеплення від гепатиту В).

Непогано переноситься і інактивована вакцинація дітей. У складі цієї вакцини містяться частинки організмів, що викликають хворобу. Однак можливі деякі побічні ефекти: слабкість, легке нездужання. До інактивованих препаратів належать протигрипозні вакцини.

Найважче переносяться живі вакцини. У їх складі знаходяться максимально ослаблені віруси чи бактерії, що викликають захворювання. До "живої" вакцинації дітей можна віднести щеплення від БЦЖ, поліомієліту, кору, а також комбінована вакцина проти дифтерії, коклюшу та правця (АКДП).

У календарі щеплень врахована вакцинація дітей проти таких інфекцій:

- туберкульоз (БЦЖ);

- дифтерія;

- поліомієліт;

- кір;

- епідемічний паротит (свинка);

- краснуха;

- правець;

- коклюш;

- гепатит В.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Від колиски до могили": синдром раптової дитячої смерті

До абсолютних протипоказань для проведення вакцинації дітей відносять:

- негативні реакції на попередні вакцинації;

- прогресуючі неврологічні патології;

- злоякісні хвороби крові.

Щоб вакцинація пройшла добре, за тиждень до призначеного щеплення не вводьте в раціон малюка нових продуктів, щоб не викликати алергію. Так само не вітається прийом жаропонижаючих препаратів в тижневий період перед вакцинацією.

Після щеплення краще близько півгодини перебувати під наглядом медперсоналу, а вдома продовжувати уважно стежити за станом малюка, змірювати температуру. Перші кілька днів після щеплення збільшіть у раціоні дитини кількість вітамінного пиття, кисломолочних продуктів і фруктових пюре. Якщо дитина добре себе почуває, більше гуляйте на свіжому повітрі.

Робити щеплення чи ні - вирішують батьки. Але перед тим, як прийняти рішення, почитайте відповідну літературу, проконсультуйтеся з матерями, у яких є старші дітки, подивіться, що говорять ЗМІ: були нещасні випадки після вакцинації чи ні, і т.д.

Щоби життю і здоров'ю вашої дитини ніщо не зашкодило!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцинація, хвороби, дитина


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Виробник ліків Moderna заявляє, що він почав випробування вакцини проти COVID-19 для тисяч дітей у віці до 12 років, що є першим кроком до нового етап

Експерти рекомендують вакцинувати дітей від коронавірусу

Дитина | 15:00, 17.03.2021

Виробник ліків Moderna заявляє, що він почав випробування вакцини проти COVID-19 для тисяч дітей у віці до 12 років, що є першим кроком до нового етапу кампанії імунізації, який може виявитися необхідним для викорінення пандемії.

Вакцинація врятувала життя не одної людини.

Вакцини втрачають ефективність?

Новини | 16:00, 09.03.2021

Вакцинація врятувала життя не одної людини.

Емілі Міллер, медсестра відділення інтенсивної терапії в OhioHealth Riverside, сказала, що у неї виникли побічні реакції після другої вакцинації Pfize

Чи існують побічні реакції після вакцинації від COVID-19?

Щеплення | 16:00, 02.03.2021

Емілі Міллер, медсестра відділення інтенсивної терапії в OhioHealth Riverside, сказала, що у неї виникли побічні реакції після другої вакцинації Pfizer 13 січня.

Новонароджена дитина вже від мами отримує специфічний захист, який допомагає їй протистояти вірусам до формування власного імунітету. Тому, у своєму п

Вагітність і щеплення – робити чи не робити

Я вагітна | 08:00, 28.02.2021

Новонароджена дитина вже від мами отримує специфічний захист, який допомагає їй протистояти вірусам до формування власного імунітету. Тому, у своєму прагненні максимально захистити свого малюка, майбутні мами часто задають питання – а чи роблять щепл

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Реакція після щеплення: температура, набряк, почервоніння

Щеплення | 07:00, 27.02.2021

У більшості випадків реакції після щеплення минають самостійно.

Агентство регулювання охорони здоров'я Бразилії заявило у вівторок 22 лютого, що у них схвалили вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19 для широкого використ

Бразилія одобрила вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19

Інфекції | 13:30, 24.02.2021

Агентство регулювання охорони здоров'я Бразилії заявило у вівторок 22 лютого, що у них схвалили вакцину Pfizer-BioNTech COVID-19 для широкого використання. Країна прагне забезпечити достатню кількість доз, щоб стримати один з найгірших спалахів в сві

Усі батьки бажають захистити свого малюка від небезпечних інфекцій.

Вакцина БЦЖ захищає дітей від багатьох хвороб

Щеплення | 14:00, 18.02.2021

Усі батьки бажають захистити свого малюка від небезпечних інфекцій.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: