Щеплення дітей: чим відрізняється вакцина від сиворотки

Adoption
Date
  • 2408 Переглядів
Короткий лікбез батькам

8137_2.jpeg (40.42 Kb)


Основна відмінність цих двох препаратів в тому, що дія сироватки направлена на лікування захворювання, а вакцина формує імунітет до хвороби. Вакцина містить ослаблені або вбиті мікроби, що викликають те чи інше захворювання і її вводять здоровій людині. Після того, як в організм потрапляють мікроби, він починає з ними боротися. В результаті боротьби виробляються антитіла до захворювання. А так як мікроби ослаблені, вони не завдають шкоди людині, який зробила б хвороба.

У сироватці знаходяться антитіла до конкретної хвороби. Їх отримують з крові тварин, які перенесли захворювання або ввели вакцину від нього. Коли людина вже захворіла, то одужати їй допоможе сироватка. Але вона ефективна тільки на початку хвороби.

Коли дітям ставлять щеплення від кору, краснухи, коклюшу та інших хвороб, їм вводять вакцину. Таким чином дітей захищають від цих недуг на кілька років. А якщо людина вже захворіла, то щеплення не допоможе, в цьому випадку необхідна сироватка.

Сироватка діє миттєво, і ефект від неї триває 1-2 місяці. Вакцина ж надає тривала дія, яка з'являється через деякий час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення, вакцина, сиворотка


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: