Вчені: вакцини проти COVID не впливають на фертильність

Adoption
Date
  • 844 Переглядів
З моменту впровадження вакцини проти COVID-19 експерти в галузі охорони здоров’я працювали понаднормово, щоб боротися з дезінформацією про потенційні побічні ефекти уколів. Однією з найбільш поширених занепокоєнь щодо вакцини є переконання, що вона потенційно може знизити шанси на зачаття або іншим чином вплинути на фертильність тих, хто її отримує. Тепер до висновуів експертів у сфері охорони здоров’я приєднується довгострокове дослідження, яке підтверджує відсутність зв’язку між безпліддям і вакцинами проти COVID.

1730_test_covid.jpg (79.1 Kb)


Дослідження було проведено вченими зі Школи громадського здоров’я Бостонського університету. Дослідники проаналізували дані понад 2100 американських і канадських жінок у віці від 21 до 45 років, коли вони протягом року намагалися завагітніти. Учасники були вакциновані проти COVID-19 або одужали від інфекції COVID, і вони кожні вісім тижнів заповнювали анкети щодо їх соціально-демографічного стану, способу життя, медичних факторів та інформації про здоров’я свого партнера.

Дослідження показало, що показники народжуваності серед вакцинованих жінок і чоловіків були майже ідентичними показникам невакцинованих учасників. Це залишалося вірним незалежно від кількості доз вакцини, яку мала людина, марки вакцини, її анамнезу безпліддя, професії та географічного регіону, в якому вони проживали.

«Наше дослідження вперше показує, що вакцинація проти COVID-19 у жодного із партнерів не пов’язана з фертильністю серед пар, які намагаються завагітніти через статевий акт», – говорить у пресі Амелія Весселін, співавтор дослідження.

Хоча вакцини не впливали на фертильність, було виявлено, що зараження COVID-19 має незначний негативний вплив на фертильність у чоловіків до 60 днів після зараження. Це не перше дослідження, яке виявило зв’язок між інфекцією COVID і боротьбою з фертильністю у чоловіків. Окреме дослідження, опубліковане в грудні 2021 року, виявило нижчу якість сперми та посилення репродуктивної дисфункції у чоловіків, які одужали від COVID-19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, вакцини, дослідження, чоловіків, фертильність, здоров’я, одужали, виявило, фертильністю, Дослідження


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Метод, за допомогою якого народилася дитина, пов’язаний з тим, як її імунна система відреагує на дві ключові дитячі вакцини, показує дослідження.

Відповідь дитини на вакцину пов’язана зі способом пологів

Дитина | 19:00, 21.11.2022

Метод, за допомогою якого народилася дитина, пов’язаний з тим, як її імунна система відреагує на дві ключові дитячі вакцини, показує дослідження.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

МОЗ України повідомляє про дозвіл першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

В Україні вводять бустерну COVID-дозу дітям

Щеплення | 00:30, 07.11.2022

МОЗ України повідомляє про дозвіл першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

Оперізуючий лишай, вірусна інфекція, спричинена вірусом вітряної віспи, пов’язана з підвищеним ризиком інсульту. Нове дослідження показало, що Zoster

Вакцина проти оперізуючого лишаю може знизити ризик інсульту

Щеплення | 14:00, 04.11.2022

Оперізуючий лишай, вірусна інфекція, спричинена вірусом вітряної віспи, пов’язана з підвищеним ризиком інсульту. Нове дослідження показало, що Zoster Vaccine Live, один із видів вакцинації проти оперізуючого лишаю, може запобігти інсульту у деяких лю

Вдома чи на вулиці, сезонні чи цілорічні, усі типи алергії потенційно можуть спричинити постійний кашель. Разом із нежиттю, чханням, сльозоточивістю т

Як зупинити постійний кашель від алергії

Алергія | 08:30, 29.10.2022

Вдома чи на вулиці, сезонні чи цілорічні, усі типи алергії потенційно можуть спричинити постійний кашель. Разом із нежиттю, чханням, сльозоточивістю та сверблячкою в очах, алергічний кашель може бути неприємним і дратівливим. Кашель, пов’язаний з але

Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

Вагінальна імунна система може підказати найкращий час вакцинації

Імунітет | 14:00, 26.10.2022

Клітини в організмі, які називаються цитокінами, спілкуються одна з одною та повідомляють іншим імунним клітинам «тут інфекція» або «все гаразд».

Грип є потенційно серйозним захворюванням, яке може призвести до госпіталізації, а іноді навіть до смерті. Кожен сезон грипу відрізняється, і грип мож

Чому варто робити щеплення від грипу?

Щеплення | 00:30, 25.10.2022

Грип є потенційно серйозним захворюванням, яке може призвести до госпіталізації, а іноді навіть до смерті. Кожен сезон грипу відрізняється, і грип може вражати людей по-різному, але під час типових сезонів грипу щороку мільйони людей хворіють на грип

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: