Роль батька у вихованні дитини

Adoption
Date
  • 5161 Переглядів
Не лише мама, але й тато, впливають на життя, розвиток характеру дитини, а також на її вподобання, смаки. Любов та опіка татусів формують із малечі дорослих, впевнених у собі людей, які відчувають захист. Приклад батька - своєрідний орієнтир, як себе поводити, насамперед для хлопчиків. А дівчатка, здебільшого, шукають майбутнього чоловіка, керуючись образом тата, закладеним глибоко в свідомості ще з раннього дитинства.

Є кілька етапів взаємодії батька з дитиною, які актуальні на різних етапах життя.

Ми вагітні

Чоловік, кохана якого чекає малюка, повинен розуміти, що цей стан стосується і його також. Тому повинен допомагати матері і підтримувати її. З 6-7 місяців дитина сприймає звуки з навколишнього середовища. І краще чує він якраз чоловічі голоси. Це перший шанс майбутнім татусям поговорити з дітьми.

Коли малюк народився

Багато татусів побоюються брати на руки своє крихітне дитя. Жінки навчаються цьому за час перебування в пологовому будинку. Деякі мами занадто сильно турбуються і не довіряють малюка батькові. Це прикро. І все ж чоловікам важливо просити маму їхньої дитини навчити їх всім тонкощам поводження з малюком.

Дитина від 1 до 3 років

В цей період малюк вчиться вибудовувати відносини з тими людьми, які його оточують. Батько може запропонувати дитині відносини, в яких більше запалу, напору, вигадки, ніж у ніжних відносинах з матусею.Ще одна важлива функція батька в цей період - він ілюструє собою зв'язок малюка з зовнішнім світом.

Дитина від 3 до 6 років

У цей період дитина вступає в едипову фазу виховання.Роль тата в тому, щоб продемонструвати хлопчикові, що мама - це його дружина і дружиною сина ніколи не буде. А дівчинці, відповідно, що його дружина - мама, а не вона, дочка. На цьому етапі дитина повинна впоратися з ревнощами і фактом, що її виключають з взаємодії пари "батько-мати". Таким чином, важливе завдання батька - позначити для дітей кордони подружньої пари, всередину яких їм вхід закритий.

Дитина від 6 до 11 років

У батька і дитини в цей період з'являється безліч спільних інтересів. Багато татусів обожнюють збирати разом конструктори тощо. Проте важливим є не брати на себе роль вчителя, а грати разом, даючи дитині можливість помилятися і дозволяючи помилятися собі. Таким чином, це один з найбільш простих для спільної діяльності періодів.

Після 11 років для багатьох батьків і матерів починаються складні часи - випробування підлітковими депресіями і скандалами. Пострайтеся краще пізнати свою дитину на перших фазах її життя, аби невдовзі ефективно протидіяти цим неприємностям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання, батько, дитина


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Що не можна робити батькам при дитині?

Мама | 15:30, 11.01.2021

Варто прислухатись до наших порад.

Здавалося б, така проста річ, але далеко не всі люди вміють піклуватись про себе, приділяти собі достатньо часу.

Як навчитися піклуватися про себе?

Психологія | 08:50, 11.01.2021

Здавалося б, така проста річ, але далеко не всі люди вміють піклуватись про себе, приділяти собі достатньо часу.

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Вчені: Турбота про сім'ю завдає психічної шкоди здоров'ю жінок

Мама | 08:50, 10.01.2021

Виявляється, те, що ми називаємо рутиною і сімейними справами, руйнує жіночу психіку.

Час зачаття впливає на здоров'я дитини

Я вагітна | 12:30, 09.01.2021

Якщо ви плануєте дітей, знайте: для зачаття є найбільш сприятливий місяць.

На багатьох організаціях стосунки між колегами взагалі протипоказані, за це можна навіть

Як бути, якщо колега запрошує на побачення?

Психологія | 07:50, 08.01.2021

На багатьох організаціях стосунки між колегами взагалі протипоказані, за це можна навіть "вилетіти" з роботи. Та якщо ваше начальство не має нічого проти романтичних відносин між своїми працівниками, тоді усе залежить лише від вас.

Роботодавці - люди цікаві і кожен з них обирає собі працівників за різними критеріями: хтось за досвідом роботи, комусь потрібен папірчик про освіту,

Ніколи їх не говоріть! 4 фрази, які можуть нашкодити вам на роботі

Психологія | 06:50, 08.01.2021

Роботодавці - люди цікаві і кожен з них обирає собі працівників за різними критеріями: хтось за досвідом роботи, комусь потрібен папірчик про освіту, а хтось дає психологічні тести і лише за їх результатами визначає, чи підходите ви йому. Але людина

Користь ранкового інтиму для здоров'я

Секс | 23:00, 07.01.2021

Фахівці з університету Ілінойса Університету в американському Чикаго з'ясували, що ранковий секс корисний для чоловіків.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: