Перейми і пологи. Що зараз буде?

Adoption
Date
  • 21463 Переглядів
Останній тиждень перед пологами здається майбутнім матусям найдовжчим у житті. І найскладнішим.

Незабаром відійдуть у минуле ці незрозумілі перепади настрою, моменти, коли хотілося з'їсти самій незрозуміло що, інколи таке відчуття дратувало, мало не до нервового зриву. А фігура?! Про неї поки краще не думати. Ноги ледь носять, хвилями накочує депресія. Коли вже ті пологи?

Негативний стан мами дуже сильно впливає на розвиток малюка. Тому потрібно намагатися бути спокійною і врівноваженою, не зважаючи на те, що це нелегко - організм і дитина готуються до пологів, при цьому для мами створюють, м'яко кажучи, незручності.

В останній тиждень живіт сильно западає донизу, посилюються тягнучі болі в районі попереку, частіше хочеться у туалет - ці відчуття одні з перших ознак наближення або початку переймів.

З'являються слизові виділення або у вигляді слизоподібних грудочок. Цей процес говорить про те, що пора потихеньку збирати речі, які будуть потрібні в пологовому будинку. Через якийсь час починають відходити води.

Перейми (схватки)

Перейми можна назвати початком пологів. Це скорочення матки, спочатку спрямовані на розкриття шийки. Вони мимовільні і спонтанні, але регулярні. Можуть тривати до 12 годин.

Шийка лона повільно розширюється, і з неї виходить слизоподібна речовина. Вона служила захисним бар'єром від зовнішніх інфекцій. Тягучі болі внизу живота і попереку, які були провісниками пологів, тепер стають різкішими і повторюються частіше - це початок довгоочікуваних переймів. Під їх силою та скороченням матки рветься навколоплідний міхур, і нарешті відходять води. Бувають випадки, коли води відходять не відразу, а поступово. Якщо таке трапилося - потрібно терміново проконсультуватися з лікарем.

Багато хто помилково плутає "хибні" схватки зі справжніми переймами. Хоча, вони досить схожі! Однаково хворобливий стан, живіт стає твердим як камінь. "Хибні" перейми можна розпізнати за їх нерегулярністю, у хибному випадку між скороченнями досить великий розрив - 4-5 годин.

Сила справжніх схваток наростає поступово, спочатку вони повторюються 1 раз на півгодини (може бути трохи більше) і тримаюся до 10 секунд. З часом тривалість і сила збільшуються, частота теж. І так до самих пологів. Перед самим народженням дитини перейми стають найдовшими і найбільш сильними.

Як тільки шийка матки розкриється до потрібного стану, голівка плода опускається в область малого тазу, і настає друга фаза пологів. З'являються потуги.

Пологи

6131_2.jpg

Після того як шийка матки розкривається на всі 100%, починаються потуги. Їх перша ознака - це враження різкого бажання сходити в туалет "по великому". У цей час починають працювати м'язи живота і діафрагми.

Якщо перейми контролювати не можна - в потугах жінка бере безпосередню участь, напружуючи м'язи живота тазу і діафрагму. Або навпаки - розслаблюючи їх в потрібний момент. Все це робиться для того, що б в максимально короткий термін звільнити малюка з "маткового полону". Дитина повільно виходить, коли мама "тужиться", всього 2 міліметри вперед і 1 міліметр назад. Коли маля проходить, воно тисне на товстий кишечник і сечовий міхур. Під таким натиском породілля може мимоволі випорожнитись. Що такої ситуації ні сталося, при надходженні в пологовий будинок кишечник чистять за допомогою клізми і не рекомендують пити або їсти.

Уесь процес народження дитини супроводжується титанічними зусиллями, величезним емоційним та фізичним навантаженням. У психологічному стані час ніби сповільнюється, а деколи здається, що зупиняється зовсім, і хвилини здаються годинами. У процесі пологів дитина виходить родовими шляхами і, врешті-решт, опиняється на руках в акушерки.

При перерізанні пуповини рівень кисню в крові дитини падає, і запускається рефлекторний процес дихання, легені розкриваються, заповнюються повітрям і дитина починає голосно кричати. Цей крик сповіщає про те, що народилася на світ ще одна крихітна людина.

Після народження коханої дитиини можна трохи перепочити. У цей час молодій мамі проволдять чистку від плаценти (дитяче місце, завдяки якому дитинка отримувала кисень і потрібні їй поживні речовини). Ця частина не така болюча і важка, все відбувається досить швидко. Раз - два і готово!

На цьому етап народження закінчується і починається етап турботи про дитинку і її вихованні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Пологи, схватки, перейми, шийка, розкриття, плацента, виділення


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вам потрібно переглянути ставлення до свого здоров'я

Як "вирівняти" нерегулярний менструальний цикл

Вагітність та пологи | 13:00, 24.12.2019

Вам потрібно переглянути ставлення до свого здоров'я


Чому вам не вдалося виносити малюка?

Сім поширених причин викидня на ранньому терміні

Вагітність та пологи | 20:00, 09.12.2019

Чому вам не вдалося виносити малюка?

Які препарати варто приймати?

Обов'язкові вітаміни для кожної вагітної

Вагітність та пологи | 22:00, 06.12.2019

Які препарати варто приймати?


Кожен неприємний симптом моєе впливати на здоровя жінки та майбутню вагітність

Про що свідчить біль під час статевого акту

Вагітність та пологи | 11:20, 25.11.2019

Кожен неприємний симптом моєе впливати на здоровя жінки та майбутню вагітність


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: