Що таке резус-конфлікт і чим він небезпечний: ускладнення при вагітності

Adoption
Date
  • 1531 Переглядів
Резус-конфлікт - це імунологічна несумісність крові вагітної жінки і майбутньої дитини. Така вагітність вимагає ретельного контролю і додаткових обстеження. Чим так небезпечний резус конфлікт і що потрібно робити, щоб уникнути ускладнень?

2078_rezus.jpg (27.28 Kb)

Така вагітність, як правило, протікає з різними ускладненнями, для запобігання яких важливо вчасно провести профілактику імунного конфлікту за допомогою введення антирезусного Rhо (D) імуноглобуліну. Чим це небезпечно?

Які бувають ускладнення при резус-конфлікті

- загроза переривання вагітності;
- гіпоксія плода;
- анемія;
- гестоз;
- інтоксикаційний синдром;
- передчасні роди;
- гемолітична хвороба;
- внутрішньоутробна загибель плода.

Що таке гемолітична хвороба і чим вона небезпечна? Одним з небезпечних ускладнень несумісності крові матері, і дитини по резус-фактору або групі крові є гемолітична хвороба плода та новонародженого Гемолітична хвороба трапляється в 3-6% випадках, серед іммуноконфліктних вагітностей. При цій хворобі кров матері змішується з кров'ю плоду. Антитіла, які утворюються в організмі жінки, через плаценту потрапляють в кров плода і руйнують еритроцити, що призводить до інтоксикації дитини продуктами розпаду гемоглобіну.

Гемолітична хвороба новонароджених має три форми:

- жовтянична - підвищений білірубін, який з'являється в результаті руйнування еритроцитів може стати причиною ураження клітин головного мозку, глухоти, церебрального паралічу та затримки розвитку дитини. Це трапляється, якщо білірубін піднімається до критично високих значень. Виявляється така форма ГБН желтушностью шкіри і слизових новонародженого. Це найчастіша форма гемолітичної хвороби.
- анемічна - свідчить про низький рівень гемоглобіну і гематокриту. Виявляється надмірної блідістю шкірних покривів новонародженого. Зустрічається в 10-20% випадків.
- набрякла - найбільш небезпечна форма ГБН, має найвищий відсоток летальних випадків. Про цю формі ГБН свідчить анемія, водянка (скупчення рідини в черевній порожнині), плевральні випоти (скупченням рідини в плевральній порожнині).

Чим небезпечний резус-конфлікт для жінки? Резус-конфлікт не несе для жіночого організму практично ніякої небезпеки, єдине, ускладнення можуть виникнути в разі внутрішньоутробної загибелі плоду, це загрожує запальними процесами.

Лікування і прогноз. Лікування і перебіг захворювання залежить від форми і ступеня тяжкості ГБН. При легких і середньо формах, після проведеного лікування, діти ростуть і розвиваються так само, як і їхні однолітки. При рівні білірубіну 257-342 мкмоль / л і більше у 1/3 дітей можуть бути відхилення в нервово-психічному розвитку. Анемія може зберігатися протягом декількох місяців. Діти з порушеннями центральної нервової системи вимагають ретельного медичного спостереження з боку невролога, окуліста і педіатра. Новонародженим з гемолітичною хворобою вакцинація в пологовому будинку не проводиться.

Профілактика. Для профілактики резус-конфлікту під час вагітності обов'язковими є визначення групи крові і резус при постановці на облік.

При постановці на облік жінки з негативним резусом потрібно обов'язково з'ясувати:

- не проводилося чи раніше переливання крові;
- чи не було абортів, викиднів;
- не народжувалися діти з таким захворюванням.

Жінки в негативним резусом, в разі викидня або аборту, необхідно протягом 72 годин зробити укол антирезусного імуноглобуліну.

Крім того, вагітним регулярно проводиться аналіз крові на резус антитіла. У разі їх стрімкого наростання, жінці потрібне лікування з використанням анти-D-глобуліну (антирезусного).ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, кров, резус-фактор, наслідки, небезпека, типи крові, малюк, загроза переривання вагітності, гіпоксія плода, анемія, гестоз, інтоксикаційний синдром, передчасні роди, гемолітична хвороба, внутрішньоутробна загибель плода, хвороби, причини, ліку


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Вчені розповіли, вживання якого овочу під час вагітності робить дітей щасливими

Дієта для вагітних | 14:45, 14.02.2024

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: