Норми показників пульсу для вагітних і дітей різного віку

Adoption
Date
  • 751 Переглядів
Який пульс повинен бути у здорової людини? Які норми показників пульсу для вагітних і дітей? Що впливає на частоту серцевих скорочень і як нормалізувати пульс, адже від цього залежить наше самопочуття.

8374_puls_vagitnih.jpg (17.7 Kb)


Як правило, більш низька частота пульсу в стані спокою означає більш ефективну роботу серця і хороший стан серцево-судинної системи.

Так що ж таке «нормальна» частота пульсу?

Середня частота пульсу в стані спокою для дорослої людини становить від 60 до 100 ударів в хвилину. Однак багато кардіологів використовують більш низький діапазон (50-75), оскільки саме тут знаходяться люди з здоровим серцем. Частота пульсу в стані спокою вище 75 не означає, що у вас обов'язково є проблема, але припускає, що ви, можливо, не в такій формі, як могли б. А більш високі показники (понад 100) можуть бути пов'язані з рядом причин, починаючи від вживання алкоголю або кави, і закінчуючи більш серйозними речами, такими як анемія, гіперактивність щитовидної залози або хвороби серця.

Вагітні та діти

Ці категорії людей мають свої показники норми. Наприклад, у вагітних норма до 110 ударів в хвилину. Лікарі називають цей стан фізіологічною тахікардією.

У діток норми залежать від віку. Наприклад:

- до року - це 100-160 ударів,
- від року до трьох - 90-150.
- до 5 років - 80-140,
- з 5 до 12 - 70-120 ударів,
- старше 12 років — 60-100.

Якщо частота не вкладається в ці норми, не варто панікувати. Це може бути індивідуальним показником для вашої дитини. Але потрібно обов'язково сказати про це свого педіатра.

Як вимірювати?

Вимірювати пульс треба в стані спокою, після пробудження, прямо в ліжку. Покладіть два пальці на зап'ясті або шию в тій зоні, де є пульсація. Порахуйте кількість ударів за 15 секунд, і помножте це число на чотири.

Від чого залежить пульс?

Майте на увазі, що на частоту серцевих скорочень можуть впливати багато факторів, в тому числі:

- Вік
- Фітнес і рівні фізактівності
- Куріння
- Захворювання серця і судин, холестерин або діабет
- Температура повітря
- Положення тіла (наприклад, стоячи або лежачи)
- Емоції
- Розмір тіла
- Погода
- Ліки

Вище або нижче норми

Хоча існує широкий діапазон нормальних значень, незвично висока або низька частота пульсу може вказувати на основну проблему зі здоров'ям. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо ваш пульс в стані спокою постійно перевищує 100 ударів в хвилину (тахікардія) або нижче 60 ударів в хвилину (брадикардія), особливо якщо вас супроводжують інші неприємні симптоми, наприклад, задишка, нудота, запаморочення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пульс, при вагітності, серцево-судинна система, діти, норма, вище або нижче норми, вік, ріст, ліки, розмір, вага, емоції, температура, фітнес, куріння, як міряти, що таке пульс, від чого залежить пульс


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: