Як стрес може вплинути на результати ЕКО?

Adoption
Date
  • 846 Переглядів
Стрес має негативний вплив на організм, може провокувати виникнення або загострення хвороб. І в тому числі він може привести до невдалої спроби завагітніти за допомогою ЕКЗ.

1082_eko_stres.jpg (34.77 Kb)

До штучного запліднення звертаються люди, у яких вже тривалий час не виходить зачати дитину природним шляхом. Відповідно, вони і так в стані стресу через ці невдачі.

Але лікарі попереджають: у жінок з постійним стресом шанси завагітніти знижуються на 30% в порівнянні з тими, хто в основному спокійний. Це відноситься і до методу ЕКО. Досліджень на цю тему було проведено не так багато (близько 20), але абсолютна їх більшість вказує, що зв'язок між стресом і настанням вагітності є і вона значна.

Тобто перш ніж проходити дорогу процедуру, варто нормалізувати свій емоційний фон, заспокоїтися і налаштуватися на позитив. Стрес не тільки знижує шанс на успішність процедури, але і змушує людей зовсім відмовлятися від спроб завагітніти.

Як боротися зі стресом в такій ситуації?

1. Не можна приймати антидепресанти. Вони негативно впливають на репродуктивну функцію і підвищують ризик аутизму у майбутньої дитини.

2. Мінімізуйте стрес на роботі. На період лікування можна взяти відпустку або лікарняний, або делегувати частину повноважень, щоб знизити рівень тривожності і завантаженості.

3. Не хвалітся тим, що проходите ЕКО. Всі ці люди будуть постійно задавати питання, а в разі невдачі доведеться кожному це пояснити, що посилить стрес.

4. Освойте техніки релаксації. Медитація, дихальні вправи - все це допомагає знизити рівень стресу.

5. Не паліть і не вживайте алкоголь.

6. Відразу складіть план Б. Це не налаштує вас на невдачу, а націлить, що робити, якщо вона дійсно станеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, здоров'я, стрес, ЕКО, здоров'я вагітної, стрес при вагітності, як заспокоїтися, ЕКО вагітність, вагітна, пологи, чоловік, підтримка, допомаога, лікарі, експерти, гінекологи, сімейний лікар


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Жінка народила за 40 секунд завдяки рідкісному стані

Пологи | 08:20, 10.11.2023

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Тривале використання протизаплідних знижує шанси завагітніти в майбутньому

Вагітність та пологи | 06:20, 09.11.2023

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого б

Чому не виходить завагітніти: психологічні установки

Плануємо дитину | 08:20, 14.10.2023

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого будинку, а потім … несподівано вагітніє природним шляхом. Інакше як дивом це не назвати. Однак і цьог

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: