Як стрес може вплинути на результати ЕКО?

Adoption
Date
  • 615 Переглядів
Стрес має негативний вплив на організм, може провокувати виникнення або загострення хвороб. І в тому числі він може привести до невдалої спроби завагітніти за допомогою ЕКЗ.

1082_eko_stres.jpg (34.77 Kb)

До штучного запліднення звертаються люди, у яких вже тривалий час не виходить зачати дитину природним шляхом. Відповідно, вони і так в стані стресу через ці невдачі.

Але лікарі попереджають: у жінок з постійним стресом шанси завагітніти знижуються на 30% в порівнянні з тими, хто в основному спокійний. Це відноситься і до методу ЕКО. Досліджень на цю тему було проведено не так багато (близько 20), але абсолютна їх більшість вказує, що зв'язок між стресом і настанням вагітності є і вона значна.

Тобто перш ніж проходити дорогу процедуру, варто нормалізувати свій емоційний фон, заспокоїтися і налаштуватися на позитив. Стрес не тільки знижує шанс на успішність процедури, але і змушує людей зовсім відмовлятися від спроб завагітніти.

Як боротися зі стресом в такій ситуації?

1. Не можна приймати антидепресанти. Вони негативно впливають на репродуктивну функцію і підвищують ризик аутизму у майбутньої дитини.

2. Мінімізуйте стрес на роботі. На період лікування можна взяти відпустку або лікарняний, або делегувати частину повноважень, щоб знизити рівень тривожності і завантаженості.

3. Не хвалітся тим, що проходите ЕКО. Всі ці люди будуть постійно задавати питання, а в разі невдачі доведеться кожному це пояснити, що посилить стрес.

4. Освойте техніки релаксації. Медитація, дихальні вправи - все це допомагає знизити рівень стресу.

5. Не паліть і не вживайте алкоголь.

6. Відразу складіть план Б. Це не налаштує вас на невдачу, а націлить, що робити, якщо вона дійсно станеться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, здоров'я, стрес, ЕКО, здоров'я вагітної, стрес при вагітності, як заспокоїтися, ЕКО вагітність, вагітна, пологи, чоловік, підтримка, допомаога, лікарі, експерти, гінекологи, сімейний лікар


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, де

Чи можна приймати біотин під час вагітності?

Вагітність та пологи | 00:30, 24.11.2022

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, депресію, але він також може сприяти вродженим дефектам у немовлят, матері яких мають дефіцит вітаміну

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах

Депресія під час вагітності, пов'язана з гестаційним діабетом

Вагітність та пологи | 23:00, 22.11.2022

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах вагітності, частіше розвивався гестаційний діабет на пізніх термінах вагітності.

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Куріння матері може змінити ДНК плода

Вагітність та пологи | 01:30, 22.11.2022

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низьк

Незвичайно спекотна або холодна погода може вплинути на вагу немовлят при народженні

Вагітність та пологи | 00:30, 21.11.2022

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низькою вагою, навіть якщо дитина не народилася передчасно.

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в най

Чи може серцевий ритм жінки показувати, коли вона фертильна?

Вагітність та пологи | 19:00, 20.11.2022

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в найбільш фертильному періоді свого менструального циклу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: