Скільки часу треба намагатися, щоб нарешті завагітніти?

Adoption
Date
  • 5777 Переглядів
Всі, хто планував зачаття дитини (і в кого не вийшло з першого разу), хоч раз запитували: «Коли ж у нас нарешті вийде?». Питання складне, і правильна відповідь на нього: через 72 години або через рік. А може, більше. То коли ж можна чекати двох смужок на тесті?

8663_1630218901_kak-poddelat-test-na-beremennost-kak-sdelat-chtoby-on-pokazal-2-poloski_11.jpg (38.55 Kb)

Через скільки часу після сексу настає вагітність?

Припустимо, ви зайнялися сексом в ідеальний для цього час, а ваші яйцеклітина і сперматозоїд виявилися максимально успішними. Навіть якщо всі зірки склалися вдало, вагітність не настає цієї ж секунди. За фактом, весь процес може зайняти близько тижня.

Після статевого акту сперматозоїди рухаються у напрямку фаллопієвих труб жінки. Там вони можуть виживати протягом 72 годин, чекаючи яйцеклітини — іноді навіть довше. Саме тому не обов'язково чекати настання овуляції для того, щоб розпочинати спроби зачаття. Найчастіше вагітність настає, коли сперматозоїди вже перебувають у організмі жінки, тоді як яйцеклітина дозріває.

Після запліднення потрібно ще 2-3 дні для того, щоб яйцеклітина почала ділитися, імплантуватися у тканині матки та запустились гормональні зміни в організмі жінки. І ось тільки тоді можна вважати, що вагітність настала.

Через скільки часу взагалі настає вагітність?

За словами доцента кафедри акушерства та гінекології Вашингтонського Університету Кенана Омуртаг, у більшості випадків спроби зачати дитину закінчуються успішно протягом перших шести місяців. Однак якщо парі не вдалося зачати дитину в цей проміжок часу, ще немає підстав для паніки, — додає він.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Lancet у 2002 році, шанси зачати дитину в один конкретний менструальний цикл становить близько 20 відсотків (до речі, у бабуїнів ця ймовірність становить близько 80 відсотків).

Це означає, що 74 відсотки пар із середнім показником фертильності зможуть зачати дитину через шість місяців від початку спроб, а 93 відсотки — через рік. Якщо рік минув, а вам так і не вдалося завагітніти, то настав час провести додаткові дослідження, щоб з'ясувати, що може ускладнювати процес зачаття - наприклад, нерегулярна овуляція або мало сперматозоїдів.

Як зрозуміти, що вагітність не настає надто довго?

Навіть якщо вам не вдалося зачати дитину через рік спроб, це не означає, що ви безплідні. Пам'ятайте, лише 7 відсотків пар із середньою фертильністю можуть зачати дитину протягом першого року. І якщо ви виявили, що ваша здатність до зачаття ускладнюється станом вашого здоров'я, це не означає, що вам треба відразу звертатися за медичною допомогою, — стверджує Мухержі.

Ось що грає роль у процесі зачаття: якісна яйцеклітина, регулярна овуляція, здорова сперма, здорова матка та фалопієві труби. Якщо у вас проблема з двома або більше компонентами, то в цьому випадку вам справді потрібне медичне втручання. Якщо проблема тільки з чимось одним, то швидше за все у вас і так вдасться зачати, просто це займе більше часу — заспокоює Мухержі.

Проблема тут полягає в тому, що далеко не всі пари мають час. За словами лікаря, якщо ви розпочали спроби у 35 років, то у вас не так багато часу, проте якщо ви намагаєтесь зачати після 20, то можна й почекати.

Як шанси завагітніти пов'язані з віком?

Чим старші стають люди, тим менше яйцеклітин залишається в організмі жінки, і тим нижчою стає якість сперми чоловіка. Це означає, що спроби завагітніти можуть тривати ще більше.

За даними дослідження, проведеного в 2017 році серед 2962 пар, через півроку спроб 62 відсотки жінок віком від 28 до 30 років змогли зачати дитину, тоді як серед жінок віком від 34 до 36 років зачати змогли лише 55,9 відсотка.

Дуже складно не переживати і не піддаватися паніці, коли всі ваші спроби завагітніти обертаються невдачею. Однак тут важливо пам'ятати, що якщо вам не вдалося завагітніти через місяць, шість місяців або навіть рік з початку спроб, це не означає, що вам не вдасться завагітніти ніколи, і що з вами щось не так.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, зачати, дитину, настає, зачаття, завагітніти, означає, спроби, яйцеклітина, вдалося


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, де

Чи можна приймати біотин під час вагітності?

Вагітність та пологи | 00:30, 24.11.2022

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, депресію, але він також може сприяти вродженим дефектам у немовлят, матері яких мають дефіцит вітаміну

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах

Депресія під час вагітності, пов'язана з гестаційним діабетом

Вагітність та пологи | 23:00, 22.11.2022

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах вагітності, частіше розвивався гестаційний діабет на пізніх термінах вагітності.

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Куріння матері може змінити ДНК плода

Вагітність та пологи | 01:30, 22.11.2022

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низьк

Незвичайно спекотна або холодна погода може вплинути на вагу немовлят при народженні

Вагітність та пологи | 00:30, 21.11.2022

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низькою вагою, навіть якщо дитина не народилася передчасно.

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в най

Чи може серцевий ритм жінки показувати, коли вона фертильна?

Вагітність та пологи | 19:00, 20.11.2022

З'ясовуючи, як завагітніти, жінка може стежити за пульсом. Виявляється, частота серцевих скорочень жінки трохи збільшується, коли вона перебуває в найбільш фертильному періоді свого менструального циклу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: