Довгострокові побічні ефекти епідуральної анестезії

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Епідуральна анестезія забезпечує відмінне полегшення болю для жінок під час пологів. Такий тип також є корисною формою анестезії при операціях на ногах, тазі або черевній порожнині і може бути продовжена після операції для контролю післяопераційного болю.

3634_depositphotos_543866_m-2015.jpg (22.24 Kb)

Епідуральна анестезія передбачає введення голки, часто разом із тонкою трубкою, в епідуральний простір біля спинного мозку. Хоча це може здатися ризикованим, епідуральна анестезія, як правило, дуже безпечна.

Існує невеликий ризик розвитку ускладнень під час епідуральної анестезії і ще менша ймовірність довготермінових побічних ефектів. Можливі ефекти включають незначні або, дуже рідко, великі неврологічні симптоми.

Неврологічні симптоми
Іноді людина помічає оніміння, поколювання або слабкість на невеликій ділянці, які зберігаються після того, як епідуральна анестезія не більше діє. Це може означати пошкодження нерва, викликане контактом з епідуральною голкою або тонкою трубкою, яка називається епідуральним катетером. Справжня частота незначних неврологічних симптомів після епідуральної анестезии невідома.

Основні неврологічні симптоми
Рідко після епідуральної анестезії виникають серйозні неврологічні симптоми. Вони можуть включати слабкість або параліч, втрату чутливості більш ніж на невеликій ділянці або зміни функції кишечника або сечового міхура.

Ці симптоми викликані дуже рідкісними ускладненнями, такими як кровотеча або інфекція в епідуральному просторі, що спричиняє епідуральну гематому або абсцес. Тиск від скупчення крові або гною пошкоджує спинний мозок і навколишні нерви.

Епідуральна гематома може бути викликана епідуральною голкою або катетером, що проколюють кровоносну судину. Епідуральний абсцес може виникнути, коли бактерії потрапляють в простір під час епідурального введення або коли катетер знаходиться на місці. При своєчасному лікуванні неврологічні симптоми можна мінімізувати або запобігти.

Біль у спині
Іноді може виникати біль у спині, якщо потрібно багато спроб ввести епідуральну анестезію. Роздратування тканин може викликати біль навколо місця введення протягом кількох днів.

Однак більшість болів у спині після епідуральної анестезії пов’язані з іншими факторами, такими як вагітність, пологи та догляд за новонародженим або збереження положення протягом тривалого часу під час операції.

Зменшення ризиків
Ризик епідуральної гематоми збільшується, якщо у вас здатність утворювати згустки крові збільшена через порушення згортання крові або використання препаратів, що розріджують кров.

Ризик епідурального абсцесу вищий, якщо ваша здатність боротися з інфекціями порушена, що може виникнути при таких захворюваннях, як ВІЛ/СНІД або прийом певних ліків, таких як стероїди або ті, які використовуються після трансплантації органів.

Тому, якщо ви плануєте провести епідуральну анестезію, обговоріть усі ваші медичні стани зі своїм анестезіологом і обов’язково згадайте, чи легко ви кровоточите, у вас є синці, чи ви надзвичайно сприйнятливі до інфекцій. Також повідомляйте про всі ліки та добавки, які ви приймаєте, оскільки деякі можуть перешкоджати згортанню крові або вашій імунній системі.

Звернення за медичною допомогою
Якщо ви нещодавно перенесли епідуральну анестезію або все ще маєте епідуральний катетер, негайно повідомте лікаря, якщо ви помітили будь-які нові або наростаючі неврологічні симптоми, такі як слабкість у ногах, оніміння або поколювання на певній ділянці або зміни в кишечнику або функції сечового міхура. Вони можуть представляти собою епідуральну гематому або абсцес, які потребують негайного лікування. При епідуральній гематомі ці симптоми зазвичай виникають різко і швидко посилюються.

При епідуральному абсцесі вони розвиваються повільніше і можуть бути помічені лише через кілька днів після введення епідуральної анестезії.

Зазвичай вони супроводжуються лихоманкою, болем і запаленням в місці уколу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: анестезія, епідуральна анестезія, протипоказання, побічні дії, пологи, знеболювані уколи, операція, кесарів розтин


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вагітність буває досить важко перенести, особливо в літню спеку. У нас є поради, як подолати це якомога легше.

6 способів пережити літню вагітність

Вагітність та пологи | 23:00, 23.06.2022

Вагітність буває досить важко перенести, особливо в літню спеку. У нас є поради, як подолати це якомога легше.

Болі в животі під час вагітності – це нормально, але коли ви знаєте їх причину. Але коли вони можуть стати приводом для занепокоєння? Дізнайтеся про н

Болі в животі під час вагітності: причини

Вагітність та пологи | 19:00, 23.06.2022

Болі в животі під час вагітності – це нормально, але коли ви знаєте їх причину. Але коли вони можуть стати приводом для занепокоєння? Дізнайтеся про найпоширеніші болі при вагітності та про те, чого ви можете очікувати.

Якщо пара планує народити дитину, медики наполегливо рекомендують майбутнім батькам заздалегідь планувати вагітність й готуватися до зачаття після обс

Як підготуватися до вагітності?

Плануємо дитину | 10:00, 23.06.2022

Якщо пара планує народити дитину, медики наполегливо рекомендують майбутнім батькам заздалегідь планувати вагітність й готуватися до зачаття після обстеження й консультації з лікарем. Гінеколог-ендокринолог Наталя Сіліна розповіла, чому треба планува

Плід, що розвивається, потребує хорошого харчування, щоб правильно рости та уникнути вроджених вад, а вагітна жінка потребує правильного харчування, щ

Які спеції корисні для вагітних?

Вагітність та пологи | 09:00, 23.06.2022

Плід, що розвивається, потребує хорошого харчування, щоб правильно рости та уникнути вроджених вад, а вагітна жінка потребує правильного харчування, щоб піклуватися про свої потреби в здоров’ї та підтримувати свою енергію. Спеції, які використовуютьс

У м’якоті плоду міститься цілий «розсадник» корисних кислот (винна, хінна, яблучна, лимонна). Крім цього, в складі персика знаходяться мінеральні солі

Чим корисні персики для вагітних?

Вагітність та пологи | 05:00, 23.06.2022

У м’якоті плоду міститься цілий «розсадник» корисних кислот (винна, хінна, яблучна, лимонна). Крім цього, в складі персика знаходяться мінеральні солі фосфору, марганцю, заліза, калію, магнію, селену, цинку.

Хоріонічний гонадотропін людини або ХГЛ - це гормон, який виробляється плацентою під час нормальної вагітності.Прості домашні тести, які виявляють ная

Що викликає коливання рівня ХГЛ?

Вагітність та пологи | 01:30, 23.06.2022

Хоріонічний гонадотропін людини або ХГЛ - це гормон, який виробляється плацентою під час нормальної вагітності.Прості домашні тести, які виявляють наявність ХГЛ в сечі, ефективні відразу після зачаття вагітності.

Вибір того, хто буде з вами, коли ви народите дитину, — це дуже особисте рішення. Для багатьох жінок це буде батько дитини, але деякі майбутні мами мо

Кого варто вибирати в партнери при народженні дитини?

Вагітність та пологи | 19:00, 21.06.2022

Вибір того, хто буде з вами, коли ви народите дитину, — це дуже особисте рішення. Для багатьох жінок це буде батько дитини, але деякі майбутні мами можуть вирішити, що їхня власна мама, сестра або близька подруга насправді найкраща людина, щоб надати

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: