Низький прогестерон на ранніх термінах вагітності: що робити?

Adoption
Date
  • 304 Переглядів
Гормон прогестерон відіграє важливу роль у підтримці слизової оболонки матки, щоб ембріон міг імплантуватися та рости. Жовте тіло, залишок фолікула, який утворив яйцеклітину того місяця, виробляє прогестерон, починаючи відразу після овуляції. Якщо ембріон імплантується, це сигналізує жовтому тілу про продовження вироблення прогестерону. Плацента поступово бере на себе вироблення прогестерону приблизно на 10 тижні вагітності, оскільки жовте тіло розпадається. Низький рівень прогестерону на початку вагітності може мати ряд причин.

6864_medium.jpg (33.25 Kb)


Рівень прогестерону підвищується протягом всієї вагітності, але зазвичай коливається від 12 до 20 нанограмів на мілілітр протягом перших п’яти-шести тижнів вагітності. Рівень прогестерону 5 нг/мл або менше на ранніх термінах вагітності виключає нормальну внутрішньоутробну вагітність у 99,8 відсотках випадків. Рівень прогестерону нижче 14 нг/мл є недостатнім. За даними Центру репродуктивної імунології та генетики, середній рівень прогестерону на четвертому тижні вагітності, приблизно на момент першої затримки місячних, становить 21,6 нг/мл.

Перш ніж визначати, як лікувати низький рівень прогестерону, важливо встановити причину. Аномальна внутрішньоутробна вагітність і позаматкова вагітність, яка імплантується поза маткою, можуть викликати низький рівень прогестерону. Давати прогестерон в цих випадках не має сенсу, оскільки малюк не виживе. У деяких жінок жовте тіло не виробляє достатню кількість прогестерону. Жінки з дефектом лютеїнової фази, у яких місячні зазвичай починаються лише через 10 або близько того днів після овуляції, а не через 12-14 днів, мають жовте тіло, яке передчасно руйнується. Коли жовте тіло виходить з ладу, рівень прогестерону падає і слизова оболонка матки руйнується. Введення додаткового прогестерону в цих випадках може допомогти запобігти ранньому викидню. Вагітність буде невдалою, якщо рівень прогестерону впаде занадто низько.

Добавки прогестерону
Добавки прогестерону випускаються в кількох формах: ін’єкції, вагінальні супозиторії та креми, а також мікронізовані пероральні таблетки. Важливо приймати прогестерон за рецептом, а не безрецептурні форми, які можуть містити мало фактичного прогестерону. Найкраще засвоюється вагінальний прогестерон, а потім ін’єкції та пероральні форми, кажуть у Центрі репродуктивної імунології та генетики. Синтетичний прогестерон, який міститься в деяких видах замісної гормональної терапії та протизаплідних таблетках, не слід приймати під час вагітності.

До 10 тижнів плацента зазвичай бере на себе вироблення прогестерону. Якщо плацента і вагітність в нормі, рівень прогестерону може підвищитися до нормального рівня, і додатковий прогестерон, можливо, можна припинити.

Ніколи не припиняйте прогестерон без дозволу лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прогестерон, вагітність, гормон, гормони, гормони при вагітності, гормони норма, мама, сайт для мам, дитина, пологи, дієта, прогестерону, вагітності, рівень, вироблення, зазвичай, імунології, репродуктивної, дані


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Всі ми чули різні теорії про те, як передбачити стать вашої дитини та розпочати пологи. Ми вирішили допомогти розвінчати деякі з цих давно розказаних

Чи правдиві поради та розповіді старих бабусь про вагітність?

Вагітність та пологи | 14:00, 27.01.2023

Всі ми чули різні теорії про те, як передбачити стать вашої дитини та розпочати пологи. Ми вирішили допомогти розвінчати деякі з цих давно розказаних історій.

Втрата бажаної вагітності через викидень завжди є емоційно руйнівною, і немає єдиного терміну чи поради, які можна було б запропонувати, щоб полегшити

Скільки триває кровотеча після викидня?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.01.2023

Втрата бажаної вагітності через викидень завжди є емоційно руйнівною, і немає єдиного терміну чи поради, які можна було б запропонувати, щоб полегшити горе жінок, які переживають це. Однак, коли справа доходить до найпоширеніших фізичних симптомів ви

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятли

Лікарі радять вагітним слухати музику

Я вагітна | 08:00, 23.01.2023

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятливість до музики.

Вагітна жінка має пам`ятати, що несе відповідальність не тільки за своє життя, але й за життя дитини, яка всередині відчуває всі емоції та думки мами.

Які заспокійливі можна приймати вагітним?

Вагітність та пологи | 07:00, 21.01.2023

Вагітна жінка має пам`ятати, що несе відповідальність не тільки за своє життя, але й за життя дитини, яка всередині відчуває всі емоції та думки мами.

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Вагітні жінки з дефіцитом вітаміну D можуть народжувати дітей із ожирінням

Вагітність та пологи | 14:00, 17.01.2023

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити

Прийом вітаміну D під час вагітності може знизити ризик екземи у немовлят

Вагітність та пологи | 19:00, 15.01.2023

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити ймовірність розвитку атопічної екземи у немовлят віком до року.

Ось що простий аналіз крові може — і не може — сказати лікарям про вашу дитину на ранніх термінах вагітності.

Неінвазивне пренатальне тестування: що можна дізнатись

Вагітність та пологи | 01:30, 15.01.2023

Ось що простий аналіз крові може — і не може — сказати лікарям про вашу дитину на ранніх термінах вагітності.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: