Вчені назвали хімічні речовини, які порушують гормон, необхідний для здорової вагітності

Adoption
Date
  • 472 Переглядів
Згідно з новим дослідженням, вплив фталатів — групи хімічних речовин, які містяться в усьому — від пластмас до засобів особистої гігієни та електроніки — може порушити роботу важливого гормону, необхідного для підтримки здорової вагітності.

59_ftalati.jpg (30.25 Kb)

Дослідники вивчили вплив фталатів, доданих до пластмас для збільшення гнучкості, на плацентарний кортикотропін-рилізинг-гормон (pCRH), який виробляється плацентою та збільшується під час вагітності. Гормон відіграє важливу роль у сприянні початку пологів, але коли рівень високий або швидко зростає на ранніх термінах вагітності, це може сприяти передчасним пологам і проблемам із ростом плода, а також високому кров’яному тиску, діабету та післяпологовій депресії.

«Ми всі піддаємося впливу фталатів у навколишньому середовищі через продукти, які ми вживаємо, і їжу, яку їмо», — каже Емілі С. Барретт, доцентка Школи громадської охорони здоров’я Рутгерса та член Інституту охорони навколишнього середовища та охорони праці. «Наші результати показують, що ці хімічні речовини можуть змінювати вироблення основних плацентарних гормонів, що має важливі наслідки для перебігу вагітності, а також для подальшого здоров’я та розвитку дитини».

Дослідники проаналізували дані 1018 вагітних жінок з низьким рівнем ризику, які виношували один плід, у два моменти часу, на середині та на кінці вагітності.

Вони виявили, що наявність різних фталатів була пов’язана з більш високим рівнем гормону pCRH в середині вагітності, але нижчим pCRH пізніше під час вагітності. Ці рівні були найвищими у жінок, у яких розвинулися ускладнення вагітності, такі як гестаційний діабет і високий кров'яний тиск, що свідчить про те, що жінки, у яких розвиваються ускладнення, можуть бути особливо вразливими до цього гормонального збою. Це одне з перших і наймасштабніших досліджень, які вивчають, як ці хімічні речовини та зв’язок із pCRH порушують функцію ендокринної системи, яка є особливо делікатною під час вагітності.

pCRH, що виробляється плацентою, ідентичний за структурою кортикотропін-рилізинг-гормону (CRH), який виробляється мозком у відповідь на стрес. Хоча це дослідження не виявило, що жінки, які пережили травми в дитинстві, були більш уразливими до дії фталатів, що руйнують гормони, попередні дослідження показали, що рівень pCRH був вищим у жінок, які пережили травми в дитинстві, що свідчить про те, що травматичні події можуть вплинути на вагітність через десятиліття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вчені, хімічні речовини, порушують, гормон, необхідний, для здорової вагітності, здорова вагітність, вагітність, фталати, вплив фталатів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Враховуючи, що майже половина всіх жінок отримують ІСШ на певному етапі життя і можуть відчувати їх у 30 разів частіше, ніж чоловіки , краще зрозуміти

Чи впливає ІСШ на ваші шанси завагітніти?

Вагітність та пологи | 01:30, 28.01.2023

Враховуючи, що майже половина всіх жінок отримують ІСШ на певному етапі життя і можуть відчувати їх у 30 разів частіше, ніж чоловіки , краще зрозуміти інфекції сечовивідних шляхів та їхній потенційний вплив на ваше життя є життєво важливим.

Всі ми чули різні теорії про те, як передбачити стать вашої дитини та розпочати пологи. Ми вирішили допомогти розвінчати деякі з цих давно розказаних

Чи правдиві поради та розповіді старих бабусь про вагітність?

Вагітність та пологи | 14:00, 27.01.2023

Всі ми чули різні теорії про те, як передбачити стать вашої дитини та розпочати пологи. Ми вирішили допомогти розвінчати деякі з цих давно розказаних історій.

Втрата бажаної вагітності через викидень завжди є емоційно руйнівною, і немає єдиного терміну чи поради, які можна було б запропонувати, щоб полегшити

Скільки триває кровотеча після викидня?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.01.2023

Втрата бажаної вагітності через викидень завжди є емоційно руйнівною, і немає єдиного терміну чи поради, які можна було б запропонувати, щоб полегшити горе жінок, які переживають це. Однак, коли справа доходить до найпоширеніших фізичних симптомів ви

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятли

Лікарі радять вагітним слухати музику

Я вагітна | 08:00, 23.01.2023

Лікарі радять вагітним жінкам слухати музику, адже вона позитивно впливає на дитинку. Після народження у малюків рано проявляється емоційна сприйнятливість до музики.

Вагітна жінка має пам`ятати, що несе відповідальність не тільки за своє життя, але й за життя дитини, яка всередині відчуває всі емоції та думки мами.

Які заспокійливі можна приймати вагітним?

Вагітність та пологи | 07:00, 21.01.2023

Вагітна жінка має пам`ятати, що несе відповідальність не тільки за своє життя, але й за життя дитини, яка всередині відчуває всі емоції та думки мами.

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Вагітні жінки з дефіцитом вітаміну D можуть народжувати дітей із ожирінням

Вагітність та пологи | 14:00, 17.01.2023

Дефіцит вітаміну D у вагітних жінок може заздалегідь запрограмувати немовлят на розвиток дітей і дорослих із ожирінням.

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити

Прийом вітаміну D під час вагітності може знизити ризик екземи у немовлят

Вагітність та пологи | 19:00, 15.01.2023

Згідно з новим дослідженням, проведеним дослідниками Саутгемптонського університету, прийом добавок вітаміну D під час вагітності може значно знизити ймовірність розвитку атопічної екземи у немовлят віком до року.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: