Від яких небезпечних ускладнень вагітності може не захистити вітамін D ?

Adoption
Date
  • 269 Переглядів
Правильне харчування під час вагітності є важливим для матері та дитини, але точаться дискусії про те, скільки саме вітаміну D потрібно вагітним жінкам.

9618_images_2.jpg (4.51 Kb)


Тепер нове дослідження показує, що вітамін D може не захищати від двох потенційно небезпечних станів, спричинених вагітністю: прееклампсії, стану, який включає високий кров’яний тиск і високий рівень білка в сечі, і гестаційної гіпертензії, яка є високим рівнем крові, спричиненим вагітністю.

Отримані дані підтверджують нещодавні рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, які стверджують, що немає достатньо доказів, щоб рекомендувати добавки вітаміну D взагалі вагітним жінкам, щоб запобігти ускладненням вагітності.

В даний час акушери і гінекологи рекомендують всім жінкам, включаючи вагітних, отримувати 600 міжнародних одиниць (МО) вітаміну D на день.

Деякі дослідження показують, що низький рівень вітаміну D під час вагітності може підвищити ризик прееклампсії, стану, при якому у вагітних жінок розвивається високий кров'яний тиск і високий рівень білка в сечі, що є ознакою проблем з нирками. Прееклампсія може призвести до серйозних ускладнень вагітності, включаючи уповільнення росту плода та передчасні пологи.

Проте інші фактори, які попередні дослідження не завжди враховували, наприклад, інші аспекти, окрім вітаміну D у дієті жінки, можуть пояснити зв’язок між низьким рівнем вітаміну D і прееклампсією, кажуть дослідники. Крім того, дослідження, під час яких вагітним жінкам давали добавки з вітаміном D, щоб перевірити, чи запобігає він прееклампсії, не дали остаточних результатів, тому неясно, чи низький рівень вітаміну D викликає прееклампсію.

У новому дослідженні вчені вивчали, чи може низький рівень вітаміну D бути причиною прееклампсії або гестаційної гіпертензії.

Дослідники використовували інший підхід, ніж попередні дослідження. Вони розглянули генетичні маркери, які, як відомо, пов’язані з рівнем вітаміну D у людей, і перевірили, чи ці генетичні маркери також пов’язані з прееклампсією та гестаційною гіпертензією. Якби дослідники знайшли зв’язок, використовуючи цей інший (генетичний) підхід, це дало б більше доказів того, що низький рівень вітаміну D справді відіграє роль у виникненні високого кров’яного тиску під час вагітності.

Дослідники проаналізували інформацію понад 7000 жінок у двох великих європейських дослідженнях. Близько 750 із цих жінок мали гестаційну гіпертензію, а 135 – прееклампсію.

Дослідники не знайшли переконливих доказів прямого або причинно-наслідкового зв'язку між рівнем вітаміну D і розвитком прееклампсії або гестаційної гіпертензії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вітаміни, вагітність, рівень, прееклампсія, дослідження, високий тиск, жінки, низький тиск, вітамін д


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьог

Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Вагітність та пологи | 14:50, 23.02.2024

Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: