Вплив грипу на вагітність

Adoption
Date
  • 384 Переглядів
Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

4201_31140_810x458.jpg (20.64 Kb)


На щастя, існують способи, як вагітні жінки можуть захистити себе від грипу, кажуть експерти.

Змінення імунітету
Причини, чому грип особливо небезпечний для вагітних жінок, до кінця не зрозумілі. Дослідники знають, що імунна система жінки змінюється складно під час вагітності, щоб дозволити організму терпіти плід, який, зрештою, є генетично напівчужим.

Деякі з цих змін пов’язані з плацентою, яка виробляє певні молекули, щоб відгородити плід, що розвивається, від імунної системи матері.

Інші впливи на організм більш складні. Наприклад, в огляді 2014 року в журналі Reproductive Sciences повідомляється, що вагітні жінки мають меншу кількість типу імунних клітин, які називаються дендритними клітинами, які циркулюють у крові. Дендритні клітини захоплюють фрагменти вторгнення мікробів, а потім представляють ці фрагменти іншим імунним клітинам, які використовують інформацію для запуску імунної відповіді. Незважаючи на це зменшення кількості дендритних клітин, деякі з рецепторів, що захоплюють фрагменти, на їхній поверхні фактично збільшуються, що потенційно посилює імунну відповідь жінки. Іншими словами, хоча дендритних клітин менше, ті, що присутні, можуть захопити більше зародкових фрагментів.

Крім того, деякі прозапальні хімічні речовини, які сприяють запаленню, включаючи молекули, які називаються цитокінами, також посилюються.

Загалом ці фактори можуть сприяти посиленню імунної відповіді під час вагітності — і це не обов’язково чудово. Невелике дослідження 2014 року в журналі PNAS показало, що імунна система вагітних жінок має сильнішу реакцію природних клітин-кілерів і Т-клітин на грип, ніж імунна система невагітних жінок. Дослідники припускають, що ці два типи імунних клітин, перезаряджені, можуть завдати додаткової шкоди дихальним шляхам вагітної жінки, збільшуючи ризик розвитку інших проблем, пов’язаних із грипом.

Шкода грипу
За словами вяених, основною причиною високого ризику захворювання вагітних жінок на грип може бути те, що їхнє серце і легені вже перевантажені.

Вагітні жінки начебто використовують всю свою здатність поглинати кисень і переміщувати кров.

Коли вірус грипу атакує клітини дихальної системи, додатковий тягар може виявитися занадто великим, щоб витримати. Смерть від грипу часто настає через те, що вірус відкриває можливість для проникнення бактерій, що може призвести до пневмонії, яка, у свою чергу, призводить до сепсису або загального запалення.

На відміну від вірусу Зіка, який викликає легке захворювання у матері, але може мати руйнівний вплив на плід, що розвивається, віруси грипу рідко проникають через плаценту, щоб заразити плід безпосередньо.

Тим не менш, грип давно пов'язували з підвищеним ризиком мертвонародження, викидня та передчасних пологів. Дослідження 1961 року в Американському журналі громадської охорони здоров’я за участю 611 вагітних жінок показало, що ті, хто хворіли на грип, частіше мали викидень, мертвонародження або передчасні пологи, ніж ті, у кого не було інфекції. Зовсім недавно дослідження спалаху грипу серед вагітних жінок у 1989 році в одному медичному центрі в Лондоні показало зв’язок між інфекцією та внутрішньоутробною смертністю та смертністю новонароджених. І дослідження 2013 року в The New England Journal of Medicine виявили, що жінки в Норвегії, які захворіли на грип під час вагітності, мали майже вдвічі більший ризик втратити дитину до народження, ніж жінки, які не захворіли на грип.

Профілактика грипу
Отримання вакцини проти грипу є найкращим кроком, який може зробити вагітна жінка, щоб захистити себе та свою дитину, кажуть лікарі.

У 2014 році дослідники з Університету Далхаузі в Новій Шотландії після контролю за іншими факторами виявили, що отримання вакцини проти грипу під час вагітності знижує ризик передчасних пологів або народження дитини з низькою вагою. У тому ж дослідженні New England Journal of Medicine, яке виявило підвищений ризик внутрішньоутробної смерті плода через інфекцію грипу під час вагітності, також було виявлено, що вакцина проти грипу була дуже ефективною, знижуючи ризик грипу під час вагітності на 70 відсотків.

Докази також свідчать про те, що вакцина проти грипу дуже безпечна під час вагітності. Дослідження, опубліковане 29 листопада в журналі JAMA Pediatrics, розглядало великий реєстр пацієнтів з Kaiser Permanente у Північній Каліфорнії та не виявило доказів того, що вакцина проти грипу (або проти грипу) підвищує ризик аутизму у дітей.

Миття рук є найефективнішим заходом гігієни для запобігання грипу, кажуть медики. Тим не менш, якщо вагітна жінка перебуває в тісному контакті з інфікованою особою — скажімо, старшою дитиною — вона повинна негайно зателефонувати своєму лікарю, а не просто покладатися на миття рук. Якщо сезонний штам грипу недостатньо охоплений вакциною цього року, багато лікарів можуть захотіти запобіжно лікувати жінку противірусними препаратами, щоб переконатися, що вона не захворіє, оскільки наслідки інфекції можуть бути жахливими.

Будь-яка вагітна жінка, яка відчуває симптоми грипу, повинна негайно зателефонувати своєму лікарю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вплив грипу, на вагітність, вплив, грип, вагітність, імунна система, смертність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: