Чи може жінка бути донором крові при вагітності?

Adoption
Date
  • 178 Переглядів
Донорство крові є важливою гуманітарною діяльністю, яка допомагає тим, хто потребує трансфузії крові. Однак, коли мова йде про жінок, особливо вагітних, часто виникають питання щодо можливості бути донором крові під час цього періоду. В даній статті ми розглянемо, чи може жінка бути донором крові під час вагітності, зосередившись на наукових фактах і рекомендаціях медичних організацій.

0723_1511434460_5a16a8dc429f3_2.jpeg (21.75 Kb)


Вагітність і фізіологія кровотворення

Під час вагітності у жінки відбуваються значні фізіологічні зміни, зокрема, збільшення об'єму крові і кількості еритроцитів. Це необхідно для задоволення потреб розвитку плода та запобігання крововтраті під час пологів. Однак, ці зміни можуть вплинути на можливість жінки бути донором крові.

Медичні рекомендації

Багато медичних організацій, таких як Всесвітня федерація донорів крові та Американська асоціація кровотворних організацій, рекомендують відстрочити донорство крові протягом вагітності. Це обґрунтовано тим, що вагітність може збільшити ризик ускладнень для самої жінки та плода, а також вплинути на якість донорської крові. Однак, остаточні рішення стосовно донорства крові під час вагітності повинні бути прийняті за консультацією з лікарем.

Безпека

Жінка, яка розглядає можливість стати донором крові під час вагітності, повинна враховувати своє благополуччя та безпеку, а також благополуччя плода. Донорство крові може призвести до крововтрати та інших негативних наслідків, які можуть бути особливо небезпечними під час вагітності.

Подальші альтернативи

Незважаючи на те, що жінки вагітного віку можуть бути обмеженими у власній можливості бути донорами крові, існують інші способи, якими вони можуть допомогти. Наприклад, вони можуть сприяти популяризації донорства крові серед родичів, друзів та інших осіб, які відповідають медичним вимогам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: донорство, вагітна, кров, донорство крові


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забо

Які стоматологічні процедури не можна робити вагітним?

Я вагітна | 00:30, 26.11.2023

Вагітність – особливий період, тому потрібно по-особливому ставитися до здоров'я жінки. Під час виношування дитини багато процедур опиняється під забороною, серед них – деякі стоматологічні.

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження ди

У якому віці найкраще народжувати дитину: несподівані цифри від науковців

Плануємо дитину | 12:00, 25.11.2023

На сьогодні середній вік вагітних становить 25-27 років. Медики з Великобританії приголомшили заявою, зазначивши, що оптимальний вік для народження дитини становить від 30 до 39 років.

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Жінка народила за 40 секунд завдяки рідкісному стані

Пологи | 08:20, 10.11.2023

Відмовившись від епідуральної анестезії, молода мама зробила, здавалося б, неможливе, народивши дитину рівно за 40 секунд.

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Тривале використання протизаплідних знижує шанси завагітніти в майбутньому

Вагітність та пологи | 06:20, 09.11.2023

Ефективність та безпечність протизаплідних засобів цікавить більшість жінок. Акушер-гінеколог Людмила Василинчук дала відповіді на поширені запитання.

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна ро

Зі скількох років можна робити аборти в Україні?

Аборт | 02:00, 22.10.2023

Медичний аборт – це хірургічне видалення зародка з порожнини матки. Проводити таку операцію може виключно акушер-гінеколог. Зі скількох років можна робити аборти в Україні – читайте в матеріалі.

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого б

Чому не виходить завагітніти: психологічні установки

Плануємо дитину | 08:20, 14.10.2023

Напевно ви теж знаєте випадки, коли після численних невдалих спроб ЕКО жінка упокорюється з ситуацією, може бути, навіть усиновлює дитину з дитячого будинку, а потім … несподівано вагітніє природним шляхом. Інакше як дивом це не назвати. Однак і цьог

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: