Секс під час вагітності – табу?

Adoption
Date
  • 4807 Переглядів
Майже всі вагітні жінки запитують себе: чи можна займатися сексом в цей період, чи він негативно вплине на майбутню дитину? Багато майбутніх матусь майже повністю відмовляються від інтимних стосунків, але деякі продовжують жити статевим життям. Щоб остаточно вирішити це запитання для себе, варто ознайомитися з усіма «за» і «проти».
З найдавніших часів думки про користь або шкоду сексу під час вагітності відрізнялися. Часто вважалося неприйнятним займатися сексом впродовж всього терміну. Тепер кожен лікар скаже, що секс в «цікавому» становищі - так само природно, як і сама вагітність, зрозуміло, за відсутності медичних протипоказань. Медики поділяють думку, що виключати інтимну близькість з життя пари на довгі 9 місяців не варто.

Позитивні моменти сексу під час вагітності

1. При заняттях сексом неможливо покалічити дитину, оскільки природа спромоглася заховати малюка під декількома захисними шарами: передньою черевною стінкою з м'язами, подвійним жировим шаром, товстою сполучною тканиною. Крім того, безпечним сховищем є і сама матка з оболонками плоду, плодовим міхуром, наповненим водою, яка згладжує всі коливання, і слизова пробка, яка щільно закупорює шийку матки.
2. Гормони задоволення, які отримує жінка під час занять сексом з улюбленою людиною, позитивно впливають і на дитину.
3. Тривала стриманість вагітної жінки сприяє накопиченню у неї негативних емоцій.
4. При заняттях сексом під час вагітності не потрібно оберігатися.
5. Майбутній мамі необхідні ті корисні речовини, які містяться в спермі: це і ферменти, і чоловічі гормони, які сприяють разм`якшенню шийки матки, а це у свою чергу в пологах допоможе краще їй розкритися.
6. Під час сексу м'язи матки, скорочуючись, тренуються – це означає, що перейми в пологах будуть кращі і продуктивніші, не буде слабкості пологової діяльності.
7. Оргазм при вагітності і якийсь час після нього супроводжується скороченнями матки, і це нормально, загрози для плоду в цих скороченнях немає. Але, якщо до пологів залишилося всього декілька тижнів або днів оргазм може спровокувати пологи. Тому лікарі радять заняття сексом як м'який початок пологів на 39-40 тижні.

Варто зазначити, що сексуальне ваблення жінки під час вагітності може як згасати, так і зростати. Це залежить від початкової сексуальної активності жінки і коливань гормонів в різні періоди вагітності. Так, іноді жінки під час вагітності відзначають різке підвищення сексуального бажання, причому підйом сексуальності може рости разом з терміном вагітності.

У деяких жінок, навпаки, бажання згасає або зовсім пропадає, що теж можна пояснити: під час вагітності у жінок виробляється гормон спокою, організм жінки настроюється на материнство. У жінок, які чекають на первістка, цілком з'ясовною вважається поява страху перед своїм новим станом, перед пологами.

Крім того, є дві заборони в сексі для жінки під час вагітності:

1. Категорично не рекомендується займатися куннілінгусом (оральним секс із стимуляцією піхви).
2. Не можна у жодному випадку вступати в зв'язок з новими (а, можливо, інфікованими), неперевіреними партнерами, оскільки є небеспека інфікувати маму і малюка.
Секс для дитини буде небезпечним, коли:

• У пацієнтки були проблемами з настанням вагітності;
• У пацієнток з низькорозташованою плацентою: якщо вона перекриває вихід з матки (цю проблему можна виявити під час сеансу УЗІ-сканування), статевий акт може викликати кровотечу;
• Якщо у партнерів виявлені запальні захворювання, що передаються статевим шляхом (наприклад, сифіліс, гонорея). У цьому випадку існує небезпека інфіціювання плодових оболонок, що найчастіше приводить до передчасного відходу навколоплідних вод;
• При багатоплідній вагітності (двійнята, трійня). Це пов´язано з тим, що при багатоплідній вагітності завжди присутній ризик передчасних пологів, а сексуальне збудження може стимулювати пологову діяльність;
• Якщо матка постійно знаходитися в тонусі. В цьому випадку, незалежно від терміну вагітності, статевий акт може спровокувати скорочення матки і передчасні пологи;
• Якщо вже були викидні і передчасні пологи або загрози викидня;
• За 2-3 тижні до передбачуваного терміну пологів;
• Небезпечними вважаються дні передбачуваних менструацій, тобто кожен четвертий тиждень терміну (4-ий, 8-ий, 12-ий, 16-ий, і.т.д.), а так само дати попередніх викиднів;
• При появі кровотечі або виділень також рекомендуєть утриматися від сексуальних контактів.
Науково доведено, що існує так звана «пренатальна пам´ять». Це означає, що в підсвідомості людини зберігається інформація, записана ще на клітинному рівні. Тобто дитина сприймає і записує дані ще до того, як у неї сформується мозок і повноцінна нервова система. Висновки робіть самостійно.

Ще однією особливістю сексу під час вагітності є те, що чоловік також може відчувати зниження сексуального бажання, особливо на останніх місяцях вагітності. Такий стан може виникнути через почуття заклопотаності новим для нього становищем, усвідомленням змін, що відбуваються в житті тощо. Хоча дуже багато залежить від сексуальної активності обох партнерів.

Секс під час пологів


Якщо під час пологів не виникло жодних проблем, наприклад, розрізи або розриви промежини, а також не було хірургічного втручання, то рекомендують утриматися від сексу протягом 6 - 8 тижнів. Якщо не хочеться витримувати такий тривалий термін, то можна дочекатися, хоча б закінчення кров'яних виділень. Необхідно також знати, що якщо жінка годує грудьми, то під час порушення, молоко може почати витікати з сосків, до того ж може виникнути необхідність у використанні додаткового змащення. Щоб уникнути непотрібних проблем, слід проконсультуватися зі своїм лікарем також і з приводу подальшої контрацепції.

Варто пам’ятати, що секс під час вагітності та й в післяпологовий період – допустимий, але це робити слід з обережністю і ніжністю, поставивши на перший план не своє особисте задоволення, а життя і здоров’я майбутнього малюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: секс, вагітність, пологи


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи можете ви здійснити профілактичні дії?

Діастаз: як попередити "провисання" м'язів живота

Вагітність та пологи | 12:00, 23.04.2020

Чи можете ви здійснити профілактичні дії?

Як і будь-які небезпечні фталати

Освіжувачі повітря можуть викликати викидень

Вагітність та пологи | 12:00, 21.03.2020

Як і будь-які небезпечні фталати

Чи можна його

Коли потрібно одягати допологовий бандаж

Вагітність та пологи | 14:00, 18.03.2020

Чи можна його "виписати" самостійно?


Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Чому народження дітей-погодок - шкідливе для організму матері?

Вагітність та пологи | 16:00, 10.03.2020

Як би вам не хоітлося двох малюків з мінімальною різницею у віці, прислухайтеся лікарів!

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або

Китайський гороскоп зачаття дитини. Коли найкращий час?

Зачаття | 04:34, 05.03.2020

Від дати народження людини залежить її доля, дана від Прирoди. У момент народження дитини на неї діють енергії, які формують натальну карту людини або карту долі ба цзи. У кожної людини будуть свої енергії, що визначають її сильні і слабкі сторони, ї


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: