Чому діти не діляться і як їх цього навчити?

Adoption
Date
  • 341 Переглядів
Психологи з Університету Корнуолла прийшли до висновку, що діти стають набагато поступливими, якщо їм надати можливість вибору: ділитися чи ні. Сама ситуація, в якій дитині потрібно швидко прийняти рішення поділитися іграшкою чи ні, дозволяє відчути себе більш щедрими.

1180__1kp6746.jpg (31.46 Kb)


Експерти настійно радять батькам, не примушувати дітей ділитися. Адже в такому випадку вони з більшою ймовірністю наткнуться на опір з боку малюка. Дітей також не потрібно заохочувати подарунками і сильно хвалити за те, що вони поділилися з однолітком іграшкою. Оскільки, отримавши подарунок, діти взагалі перестають ділитися.

Як же навчити дітей ділитися?

В ході дослідження дітей у віці 3-5 років розподілили на три групи. Всіх діток знайомили з ще одним учасником експерименту - м'якою іграшкою собачкою Доггі.

Малюкам з першої групи пропонували зробити вибір: поділитися з собачкою наклейкою або ж залишити наклейку собі. Дітям з другої групи запропонували поділити наклейкою з собачкою або ж віддати її одному з дорослих. Дітки з третьої групи повинні були обов'язково поділитися наклейкою з Доггі.

Далі всіх діток познайомили ще з однією собачкою на кличку Еллі і запропонували в честь знайомства подарувати їй наклейки. Так, малюки з першої групи (перед якими стояв вибір поділитися наклейкою з Доггі або залишити собі) без опору віддали собачці Еллі багато наклейок. Діти з другої і третьої групи не проявили щедрості і віддали Еллі набагато менше наклейок.

Вчені прийшли до висновку, що діти, які роблять вибір на користь іншого стають щедрішими. Якщо дитина хоча б раз в житті прийняла рішення віддати те, що для неї є цінним іншому, вона запам'ятовує цей досвід і в майбутньому їй не так важко розлучатися з особистими речами, вона не скупиться і без особливих сумнівів ділиться з іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Матусі в Інстаграм, які мають чим здивувати
Як виховати з сина чудового чоловіка?
Поради психологів: Як зрозуміти чоловіка


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, право вибору, психологи, іграшки, як навчити, дитина не ділиться


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Останнім часом, дуже багато прикрих випадків, коли малюки випадають з вікон, і все закінчується плачевно для батьків та рідних. З матеріалу ви дізнаєт

Правила безпеки: захистити дитину від падіння з вікна

Сімейні справи | 15:30, 04.06.2018

Останнім часом, дуже багато прикрих випадків, коли малюки випадають з вікон, і все закінчується плачевно для батьків та рідних. З матеріалу ви дізнаєтеся, як захистити дитину від падіння з вікна.

Х'ю Джекман разом зі своєю дружиною Деборою-Лі Фернесс виховують двох прийомних дітей - 18-річного Оскара і 12-річну Аву. Зараз зіркові батьки вчать с

Х'ю Джекман вчить своїх дітей благочинності

Виховання | 12:30, 04.06.2018

Х'ю Джекман разом зі своєю дружиною Деборою-Лі Фернесс виховують двох прийомних дітей - 18-річного Оскара і 12-річну Аву. Зараз зіркові батьки вчать своїх дітей допомагати ближнім.

Сучасні діти вже не ті, що були років двадцять назад. У них інші цінності, інше виховання. І щоб знайти до них підхід, варто перечитати не одну книгу.

5 книг, які потрібно прочитати батькам і вчителям

Сімейні справи | 13:34, 01.06.2018

Сучасні діти вже не ті, що були років двадцять назад. У них інші цінності, інше виховання. І щоб знайти до них підхід, варто перечитати не одну книгу. А цілих 5!

Що не варто робити при вихованні підлітка - читайте далі.

Як виховувати підлітка?

Сімейні справи | 12:30, 30.05.2018

Що не варто робити при вихованні підлітка - читайте далі.

Дитина повинна вміти контактувати з однолітками та дорослими. А для цього її варто навчити наступних фраз.

Дуже корисні фрази, яких треба навчити своїх дітей

Виховання | 09:00, 27.05.2018

Дитина повинна вміти контактувати з однолітками та дорослими. А для цього її варто навчити наступних фраз.

Сьогодні все частіше говорять про дитяче насильство, коли однолітки знущаються один над одним. Як бути батькам у такій ситуації?

Що робити, коли дитину ображають однолітки

Дитина | 10:00, 26.05.2018

Сьогодні все частіше говорять про дитяче насильство, коли однолітки знущаються один над одним. Як бути батькам у такій ситуації?

Як правильно батькам відповідати на дитячі

Статеве виховання дошкільнят: відповіді на дитячі "незручні" запитання

Виховання | 10:00, 22.05.2018

Як правильно батькам відповідати на дитячі "незручні" запитання? Чи говорити правду-матку, чи вигадувати історії про лелек і капусту? Однак, сучасні діти не обмежуються запитаннями про те, звідки я взявся. Вони вже знають набагато більше. Як бути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: