Як виховувати підлітка: 3 поради у складних ситуаціях

Adoption
Date
  • 142 Переглядів
Що робити з дитиною, яка не слухає батьків? Повідомляє сайт Наша мама.


Виховувати підлітка - більш складно, ніж того ж трирічку з кризою віку. Особливо якщо мова йде про ситуації, коли батьки просто не знають, як вирішити конфлікти. Згадаємо найпоширеніші:

- Підліток закоханий в людину, яку не схвалюють батьки.
Ваше засудження не зможе охолодити закоханість, а лише посилить почуття. Швидше за все підліток просто перестане вам розповідати про себе і те, що відбувається в його житті. Рідко трапляється так, що підліткова закоханість буває тривалою і остаточною. Ймовірно, для строгих батьків це звучить шокуюче, але в даному випадку підлітку необхідно дати свободу вибору.

- Підліток погрожує піти з дому.
Необхідно з'ясувати причину, яка змушує підлітка так говорити. Дуже часто це не більше ніж маніпуляція, і дитина звикла впливати на батьків певним способом, але може бути і так: погрожуючи піти з дому, дитина хоче відвернути дорослих від сімейних конфліктів і перемкнути увагу з однієї проблеми на іншу.

- Підліток не виконує доручення батьків.
Якщо розмова про те, як важлива допомога батькам не діє, то необхідно вводити санкції, наприклад обмеження в розвагах. Загалом, треба пам'ятати, що встановлені в родині правила з роками повинні переглядатися і змінюватися - відповідно до змін навколо та відповідальності дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Як заспокоїти дитячу істерику без стресів для дорослих

Дитина | 05:45, 04.01.2021

Діти - не завжди милі і чемні, іноді й у них бувають погані дні, поганий настрій, що не рідко призводить до істерики. Як цього уникнути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: