TORCH–інфекції: Наскільки небезпечний герпес під час вагітності?

Adoption
Date
  • 1782 Переглядів
Інфекція найчастіше проявляється при зниженні імунітету, передається повітряно-крапельним та статевим шляхом, а також "вертикально", тобто від вагітної жінки через плаценту до плоду. У випадку занедбаної хронічної герпетичної інфекції вірус обох типів може проявлятись ураженням не тільки шкіри та слизових оболонок, а й центральної нервової системи, очей, внутрішніх органів. При зараженні герпесом у людини виробляються антитіла, які в значній мірі зупиняють подальше прогресування хвороби.

8269_beremennost-0.jpg (29.43 Kb)

При первинному зараженні герпесом під час вагітності, особливо на початку, коли відбувається закладка всіх органів і систем, інфекція може бути смертельно небезпечною для плоду. В цьому випадку втричі зростає ризик завмерлої вагітності і викіднів, можливий розвиток вад у плоду. Якщо зараження генітальним герпесом відбувається у другій половині вагітності, збільшується ймовірність таких вроджених аномалій, як мікроцефалія, патологія сітківки, вади розвитку серця, вроджена вірусна пневмонія. Пологи можуть бути передчасними.

Дитина може інфікуватись герпесом не тільки внутрішньоутробно, а й під час пологів, через родові шляхи інфікованої матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки, які робить кожна мама

Хоч в поняття TORCH включено різні інфекції, на плід вони впливають однотипно. Наслідки для здоров’я дитини можуть відрізнятись в залежності від терміну вагітності, на якому відбулось зараження.

Якщо зараження відбулось в момент зачаття та в перші 2 тижні після запліднення, зародок відразу гине. Жінка може навіть не помітити, що була вагітною. Якщо вагітність збереглась, у дитини формуються численні вади розвитку органів.Тому подружня пара, що планує вагітність, має обстежитись ще до настання вагітності. Аналізи на TORCH–інфекції найкраще здавати за 2–3 місяці до запланованого зачаття. В цьому випадку при виявленні гострої аформи інфекції лікар зможе призначити ефективне лікування, не турбуючись про його шкідливий вплив на майбутню дитину. Жінка, яка планує вагітність, а тим більш вагітна, має бути уважною до себе, не пропускаючи навіть стертих форм захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: TORCH–інфекції, віруси, герпес, вагітність, плід, загрози, викидень


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі


Що має змусити вас викликати лікаря?

Три тривожних симптоми під час вагітності

Я вагітна | 15:00, 20.05.2020

Що має змусити вас викликати лікаря?

Як це пояснюють лікарі?

COVID-19 може спровокувати передчасні пологи

Я вагітна | 11:00, 19.05.2020

Як це пояснюють лікарі?

Часто лікарі призначають цей препарат

Чи можна вагітній лікувати токсикоз за допомогою Ентеросгелю

Я вагітна | 15:00, 17.05.2020

Часто лікарі призначають цей препарат


Які зміни потрібно вносити у свій звичний розпорядок?

Як діяти вагітній жінці під час пандемії COVID-19

Я вагітна | 19:00, 09.05.2020

Які зміни потрібно вносити у свій звичний розпорядок?


Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: