Завмерла вагітність: що робити?

Adoption
Date
  • 161 Переглядів
Завмерла вагітність зберігається в матці, але характеризується припиненням розвитку плода. Патологія може протікати безсимптомно (без болю і кровотечі).

2141_4.jpg (179.22 Kb)

Поширеним фактором ризику є хромосомні патології — відсутні або зайві хромосоми. Інші причини завмерлої вагітності:

- імунологічні порушення (імунна система жінки може сприймати плід як чужорідне тіло);
- цукровий діабет;
- інфекційні захворювання (наприклад, вагіноз, грип або токсоплазмоз);
- гормональні збої (завмерла вагітність може бути наслідком підвищеного рівня пролактину і дефіциту прогестерону);
- захворювання матки або шийки матки;
- пухлинні хвороби матки або яєчників;
- порушення згортання крові;
- патології щитоподібної залози (передумови до завмерлої вагітності можуть виникати в разі гіпотиреозу, гіпертиреозу й аутоімунного тиреоїдиту);
- захворювання нирок;
- гіпертонія;
- отруєння;
- дефіцит ваги або ожиріння;
- безконтрольний прийом медикаментів;
- вплив радіоактивного випромінювання.

Причинами патології також є шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю, кофеїнових напоїв). Не існує наукових доказів, що дають змогу зарахувати стреси, фізичні навантаження або заняття сексом до переліку факторів ризику.

У разі завмерлої вагітності можуть боліти груди або живіт. Відчути пізню завмерлу вагітність можна за зникненням симптомів токсикозу й ознак ворушінь плода. Завмерлу вагітність, що протікає без виражених симптомів, виявляють під час виконання УЗ-діагностики. Ознакою завмерлої вагітності на УЗД є відсутність серцебиття у плода після 6 тижня.

Максимальний період завмирання вагітності становить 20 тижнів. Раннім терміном вважається період до 10 тижнів, пізнім — 11-20 тижнів. Завмерла вагітність на 21 тижні або більш пізньому терміні діагностується як викидень.

Як діагностують завмерлу вагітність?
У разі підозри на завмерлу вагітність проводять трансвагінальне ультразвукове обстеження. Ключовими критеріями постановки діагнозу «завмерла вагітність» є відсутність серцебиття, що фіксується під час проведення УЗД, і нульова динаміка зростання плодового яйця.

Діагностичні процедури в разі завмерлої вагітності можуть доповнюватися гістероскопією (візуальним інструментальним оглядом порожнини матки) і аналізом крові. Лабораторне дослідження крові дає змогу визначити концентрацію хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), який підвищується після зачаття дитини.

Що робити із завмерлою вагітністю?
ереривання завмерлої вагітності медикаментозно допускається, якщо термін становить до семи тижнів. Етапи медикаментозного аборту включають використання препаратів, що блокують вироблення прогестерону, і медикаментів, які викликають скорочення м'язів і руйнування слизової матки, а також сприяють розм'якшенню і розширенню шийки матки.

На термінах, що не перевищують 14 тижнів, можна зробити вакуумний аборт, який передбачає використання спеціального шприца або приладу (аспіратора), що створюють вакуум. За більшого терміну або наявності протипоказань до вакуумного аборту хірург або гінеколог проводить вишкрібання завмерлої вагітності (кюретаж).

Робити чистку в разі завмерлої вагітності не боляче, оскільки процедуру проводять під місцевою анестезією. Під час чищення завмерлої вагітності можуть братися зразки тканин для гістології (лабораторних досліджень).

Виділення (вагінальні кровотечі) є нормальними явищами після кюретажу, вакуумного чищення або мимовільного переривання завмерлої вагітності. У разі кровотеч рекомендується користуватися гігієнічними прокладками та утримуватися від статевих контактів. Якщо кров має негативний резус-фактор, необхідні ін'єкції препаратів, які нейтралізують позитивні антигени.

Реабілітація після чищення завмерлої вагітності може включати курс прийому антибіотиків, що сприяють профілактиці інфекційних захворювань. Завершальними етапами вакуумного аборту, чистки або хірургічного втручання є контрольні аналізи крові, гінекологічний огляд та ультразвукове обстеження. У разі виявлення ознак неповного аборту здійснюється повторна чистка після завмерлої вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: завмерла вагітність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що ц

Чи варто купувати речі для майбутньої дитини ще до її народження?

Я вагітна | 00:30, 17.02.2024

Чим ближче настає дата пологів, тим частіше жінки ставлять собі питання про те, чи можна заздалегідь купувати дитячі речі. Багато людей вважають, що це категорично заборонено робити.

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

Вчені розповіли, вживання якого овочу під час вагітності робить дітей щасливими

Дієта для вагітних | 14:45, 14.02.2024

Ненависть дітей до зелених овочів і любов до моркви зароджуються в утробі їхніх матерів.

У дітей, чиї матері до їх народження вживали ультраоброблені продукти, підвищений ризик розвитку ожиріння. Це підтверджує дослідження вчених з Гарвард

Раціон вагітних жінок впливає на ризик ожиріння у дітей - вчені

Дієта для вагітних | 10:30, 14.02.2024

У дітей, чиї матері до їх народження вживали ультраоброблені продукти, підвищений ризик розвитку ожиріння. Це підтверджує дослідження вчених з Гарвардської медичної школи (США). До ультраоброблених продуктів відноситься фастфуд, солодкі пластівці, га

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: