Коли при вагітності необхідно пити вітаміни?

Adoption
Date
  • 324 Переглядів
Вагітність – дуже відповідальний момент у житті кожної жінки. І ставитися до нього треба серйозно. Це стосується прийому вітамінно-мінеральних комплексів, які призначає майбутній мамі гінеколог. Призначають вітаміни для вагітних індивідуально, з урахуванням потреб кожної жінки, терміну вагітності, можливих проблем зі здоров'ям.

7285_6.jpg (28.86 Kb)

В останньому випадку вагітній треба здати відповідні аналізи, та вже за їхніми результатами призначать вітамінотерапію. Наприклад, при залізодефіцитній анемії лікар призначить прийом препаратів заліза, при аутоімунному тиреоїдиті – виключити йод, при генетичних порушеннях у попереднього плода збільшить дозу фолієвої кислоти.

Особливо потрібні вітаміни при:

- частих ГРВІ;
- після коронавірусу;
- малій масі тіла вагітної;
- генетичній патології крові.

Крім того, повноцінний вітамінний комплекс потрібен жінці, якщо вона вегетаріанка.

Правила прийому
Користь від прийому вітамінів і мінералів можлива тільки в тому випадку, якщо жінка їх питиме правильно, дотримуючись усіх рекомендацій лікаря. Отже, не можна купувати препарати на власний розсуд без попередньої консультації лікаря.

Дотримання дози – ще один фактор, який не можна порушувати. У разі пропуску прийому не варто пити наступного разу подвійну дозу. Щоб не плутатися, рекомендується скласти собі графік і суворо його дотримуватися. Вітаміни завжди потрібно пити тільки після прийому їжі.

Чому важливо дотримуватися точного дозування
Є кілька причин, з яких приймати вітаміни та мінерали в період вагітності треба у суворій відповідності до призначеної дози:

- деякі елементи в організмі поступово накопичуються, що може спричинити передозування та інтоксикацію;
- при збільшених дозах вітаміни можуть нашкодити ще зовсім не сформованому організму дитини;
- при надмірному вмісті вітамінів є ризик порушення процесів метаболізму, погіршення засвоєння інших речовин: вуглеводів, білків, жирів, мікроелементів та вітамінів.

При порушенні лікарських рекомендацій жінка ризикує не лише своїм здоров'ям, а й здоров'ям майбутньої дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вітаміни, пити вітаміни, вітаміни для вагітних


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою стави

Від яких косметичних процедур краще відмовитись вагітним?

Я вагітна | 01:30, 18.04.2024

Бути красивими - бажання усіх жінок, і під час вагітності воно лише посилюється. Тож відвідування косметолога - одне із завдань, яке перед собою ставить майбутня мама. Проте, є такі процедури, від яких краще відмовитись.

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Я

Якщо у вагітної часто набрякають ноги

Я вагітна | 00:30, 18.04.2024

Вагітність - це чудовий період в житті жінки. Проте, на жаль, не завжди всі 9 місяців проходять легко і без ускладнень. Одні з них - це набряки ніг. Якщо вагітна побачила у себе цей симптом, що робити?

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до на

Які вади розвитку можна виявити ще до народження дитини і як їх виправляють?

Вагітність та пологи | 01:20, 15.04.2024

Є чудові новини для майбутніх батьків, чия вагітність проходить не так прото, як хотілося б: вроджені вади розвитку плоду зараз можна виявити ще до народження.

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі

Чи можна пити каву під час вагітності: лікарка дала неочікувану відповідь

Харчування | 11:20, 12.04.2024

Давним-давно вважалось, що вагітним не можна пити каву, бо вона негативно впливає на плід. Світ змінився і сучасні майбутні матусі не відмовляють собі у задоволенні від цього напою. Що з цього приводу думає медицина?

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Як боротись з головними болями під час вагітності?

Я вагітна | 06:20, 08.04.2024

Вагітні, буває, хворіють, стикаються з болем, зокрема головним. Що робити в такому випадку? Чи можна приймати звичні ліки?

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність не

Підліткова вагітність загрожує передчасною смертю

Вагітність та пологи | 07:40, 06.04.2024

Чому лікарі так проти, щоб жінки народжували раніше двадцяти? Вісімнадцяти - як мінімум? Справа тут навіть не в тому, що ми говоримо про вагітність неповнолітніх. А про те, як вона (рання вагітність) впливає на подальше життя жінки!

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Вчені розкрили несподівану правду про вагітність

Вагітність та пологи | 12:10, 30.03.2024

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: