Чи шкідливо годувати грудьми під час вагітності?

Adoption
Date
  • 198 Переглядів
Нерідко молоді мами, які продовжують годувати грудьми малюка, приймають рішення про народження ще однієї дитини. Невелика різниця у віці між сестрами та братами часто сприймається як плюс у тому числі для дітей. Але при цьому виникає питання, чи можна вагітній жінці продовжувати годувати дитину грудьми? Чи не нашкодить це малюкові чи вагітній мамі? Чи буде молоко так само корисним і поживним?

64_4.jpg (22.67 Kb)


Все це викликає питання у багатьох жінок, а сама тема обросла численними міфами. Тому давайте розбиратися, чого чекати насправді.

Безпека матері
Немає чітких доказів того, що годування в цьому становищі становить якийсь значний ризик для здоров'я матері. Деякі жінки можуть відчувати легкий дискомфорт або болючість грудей, але це зазвичай вважається нормальним.

Але важливо відзначити, що вагітність може вплинути на кількість молока і утруднити грудне вигодовування. У деяких жінок через гормональні зміни зменшується кількість молока, тобто. "пригнічення лактації". Це природна фізіологічна реакція.

Безпека дитини
Деякі експерти вважають, що годування груддю під час вагітності може зашкодити дитині. Це з тим, що гормони, які у зв'язку з вагітністю виробляє організм жінки, потрапляють у материнське молоко і впливають його склад. При цьому може знизитися кількість антитіл та інших важливих поживних речовин, які отримує немовля.

Крім того, малюк може зазнати більшого ризику заразитися інфекцією. Дані аналізів також показали, що грудне вигодовування при вагітності також може стати результатом зниження якості молока, що негативно відбивається на зростанні та розвитку дитини.

Вплив на вагітність
Однозначних доказів того, що грудне вигодовування під час вагітності має якийсь негативний вплив на саму вагітність, немає. Але деякі експерти вважають, що годування груддю може спричинити скорочення матки, що потенційно може призвести до викидня.

Лікарі вважають, що більшість досліджень з цієї теми непереконливі. Тим не менш, вагітним жінкам варто дотримуватися підвищеної обережності під час годування груддю.

Багато вагітних мам продовжують годувати грудьми. Це відомо як «тандемне грудне вигодовування». Жінкам, які зважилися на це, важливо розуміти, як змінити свій режим і на що звертати увагу, щоб не нашкодити немовляті, собі та майбутній дитині:

- Проконсультуйтеся з лікарем та консультантом щодо лактації.
- Слідкуйте за вагою та режимом годування вашої дитини.
- Контролюйте власне харчування.
- Будьте готові до можливих змін у кількості молока.

Хоча немає чітких доказів шкоди від цього процесу, матерям важливо зважити потенційні ризики та переваги, а також проконсультуватися з гінекологом та педіатром до того, як приймати рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: годувати грудьми під час вагітності, годувати грудьми, під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: