Пізній токсикоз: симптоми і методи боротьби

Adoption
Date
  • 6561 Переглядів
Незважаючи на те, що вагітність - один із найприємніших періодів у житті кожної жінки, є різноманітні негативні фактори, які так чи інакше його захмарюють. Це зокрема й токсикоз. Він зовсім не обов'язково супроводжує вагітність, але, на жаль, це відбувається досить часто.
Особливо токсикоз поширений на ранньому терміні вагітності та проходить до 12-13 тижня. Як правило, головними ознаками токсикозу є нудота, блювота, слинотеча, незвичайна реакція на запахи, рідше - дерматоз, жовтяниця вагітних. Найчастіше нудота і блювота бувають вранці, зазвичай натщесерце, тому лікарі рекомендують вагітним жінкам не залишатися голодними на довгий час.

Висловлено багато припущень про причини виникнення раннього токсикозу вагітних. Основною причиною виникнення блювоти вагітних при токсикозі є порушення взаємовідносин між діяльністю кори головного мозку, функціями вегетативної нервової системи та внутрішніх органів. Факторами ризику розвитку ранніх токсикозів у вагітних є недосипання, перевтома, нераціональне харчування, куріння, зловживання алкоголем. При ранньому токсикозі жінка скаржиться на слабкість, сонливість, стає дратівливою. Крім того токсикоз супроводжують депресії, втрата апетиту, зміна смакових відчуттів, нудота, зниження ваги.

Пізній токсикоз (гестоз) вагітних

Сучасні наукові дослідження доводять, що пізній токсикоз у вагітних - захворювання всього організму, що характеризується порушенням функцій найважливіших органів і систем. Постійні прояви пізніх токсикозів - судинні порушення і розлади кровообігу. Пізній токсикоз має кілька стадій:

- водянка (або просто набряки);

- нефропатія (не тільки набряки, але і підвищений артеріальний тиск, зміни в аналізі сечі);

- сильний головний біль;

- судороги;

- втрата свідомості.

Ще пізній токсикоз під час вагітності небезпечний своїми наслідками. У жінок може сформуватися хронічна патологія нирок і гіпертонічна хвороба.

Причини пізнього токсикозу

Єдиної і остаточної думки лікарів щодо причин пізнього токсикозу немає. Відомі лише фактори, які збільшують ризик розвитку пізнього токсикозу:

- вік старше 40 і молодше 20 років;

- спадковість: гестоз частіше зустрічається у жінок, чиї матері під час вагітності мали це ускладнення;

- супутні захворювання внутрішніх органів (нирок, серця, печінки), гіпертоніче-ська хвороба, цукровий діабет;

- ожиріння;

- багатоплідна вагітність і багатоводдя;

- пізній токсикоз був у під час попередньої вагітності;

- раніше перенесені аборти;

- стреси.

Але, на жаль, від пізнього токсикозу не застрахована навіть відносно здорова жінка. Абсолютно несподівано він може розвинутися до самого кінця вагітності, на 34-36 тижні.

Існує і більш важкий ступінь токсикозу. При цьому блювота повторюється до 20-25 разів на добу, може виникати від будь-якого руху вагітною. Через те, що блювота повторюється вночі, порушується сон. Втрата ваги досягає 8-10 кг на місяць і більше. В організмі вагітної не утримуються ні їжа, ні вода, що призводить до значного зневоднення і порушення всіх видів обміну. Шкіра стає сухою, підвищується температура тіла до 37,2-37,5 градусів, частішає пульс до 120 ударів на хвилину, артеріальний тиск знижений, виражена інтоксикація організму, знижене виділення сечі. Такий токсикоз потребує лікування в стаціонарі.

Як боротися з токсикозом?

Якщо вагітній жінці важко примусити себе щось скуштувати, тоді слід рятуватися перевіреним методом: з'їсти трохи печива і випити склянку молока або кефіру, не встаючи з ліжка. Після того слід примусити себе вмитися і поснідати, але вже повноцінно. Протягом дня варто їсти невеликими порціями кожні 2-3 години. Часте жування (солоні сухарики, горішки, сухофрукти, лимон) дуже допомагає при нудоті. Їжа, яку ви вживаєте, повинна бути охолодженою або підігрітою. У раціоні напоїв вагітної обов'язково повинна бути мінеральна вода. При слинотечі варто полоскати рот настоєм ромашки, шавлії, м'яти. Якщо вам важко самостійно боротися із токсикозом, варто звернутися за консультацією до лікаря.

Пам'ятайте про те, що всі неприємні фактори, які супроводжують вагітність, - тимчасові, тому в будь-якому випадку старайтеся думати тільки про хороше, насамперед, про майбутній подарунок долі - ваше маля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: токсикоз, ранній, пізній


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Не відмовляйте собі в задоволенні!

Шоколад позитивно впливає на вагітну і майбутнього малюка

Я вагітна | 11:00, 08.11.2019

Не відмовляйте собі в задоволенні!

Причини і шляхи їх подолання

Чому під час вагітності жінку турбує метеоризм

Я вагітна | 17:25, 07.11.2019

Причини і шляхи їх подолання

До чого готуватися, що врахувати?

Пам'ятка дій вагітної під час подорожі

Я вагітна | 10:20, 06.11.2019

До чого готуватися, що врахувати?

Що потрібно знати матусям-солодкоїжкам?

Як солодощі можуть вплинути на нервову систему майбутнього малюка

Я вагітна | 23:30, 05.11.2019

Що потрібно знати матусям-солодкоїжкам?

Щоб зберегти здоров'я хребта

Як рухатися під час третього триместру вагітності

Я вагітна | 19:45, 05.11.2019

Щоб зберегти здоров'я хребта


Забудьте про те, що очікування малюка - це хвороба!

Чому під час вагітності потрібно більше танцювати

Я вагітна | 00:20, 05.11.2019

Забудьте про те, що очікування малюка - це хвороба!

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: