Інтервальне голодування, новий тренд чи дійсно користь для здоров’я?

Adoption
Date
  • 4704 Переглядів
У зв’язку зі стрімким розвитком соціальних мереж та їх масштабуванням, у наш лексикон вже давно увійшло слово «тренд». А разом із тим почало розвиватися сліпе слідування цим самим трендам. І одним із таких являється інтервальне голодування, яке за останній рік набирає все більшої популярності. Тому давайте все ж розберемося що це таке та наскільки такий спосіб схуднення безпечний та корисний.

Інтервальне голодування


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голодування робить організм витривалішим перед COVID-19

Давайте спершу поглянемо, як визначає цей термін всім нам відомий сайт «Вікіпедія». Тож якщо прописати в пошуковій стрічці «Що таке інтервальне голодування», - то у відповідь ми отримаємо таке визначення: «Інтервальне голодування — широке поняття, що охоплює різноманітні розклади прийняття їжі, за яких періоди голодування інтервально змінюються періодами харчування.» Тобто, якщо коротко, то доба чи декілька діб діляться на період, коли тобі дозволено їсти та на період голодування, під час якого зазвичай дозволено пити лише воду, чай та каву без цукру і молока. Найпопулярніша версія такої дієти – це 16/8, тобто 16 годин голоду, після яких 8 годин дозволеного прийому будь-якої їжі (бажано здорової та корисної). Але конфігурації є різними, від 14/10 чи навіть 36/12 і аж до 2/5 чи 3/4 (тут уже рахунок іде на доби). Насправді це не так вже і страшно, як звучить. Наприклад, якщо взяти варіант 16/8, то з 20:00 до 12:00 у вас період голодування, а з 12:00 до 20:00 ви можете споживати будь-яку їжу. Поступово період голоду варто збільшувати до допустимого вам рівня.

Головною перевагою такого методу харчування являється відсутність постійних стрибків інсуліну, що підвищує чутливість клітин до нього та процес самоочищення клітин, тобто аутофагії, який тепер модно називати детоксом. А запорукою схуднення саме таким шляхом є властивість організму перемикати метаболізм під час голодування з вуглеводного на жировий. Усі ці дослідження у великій кількості та вільному доступі є в мережі Інтернет. Ось наприклад посилання на одне з таких, опубліковане у журналі "Метаболізм клітин" https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1550413119306114?via%3Dihub.

То невже це та сама «чарівна пігулка для схуднення», секрет краси? Нажаль ні. Максимальний термін проведення досліджень на людях сягав лише 56 тижнів. Тобто ніхто не доводив користь такого харчування, опираючись на дані більш довготривалих досліджень, бо їх, як таких, не було. Також досі немає масштабних досліджень, які би доводили чи спростовували корисний вплив інтервального голодування на усі органи людини. Тобто цю тему просто ще не вивчили. Та і останні дослідження за участю дієтолога-епідеміолога Тільмана Кюн (Tilman Kühn) з Німецького центру досліджень раку не доводять абсолютної переваги інтервального голодування над звичайною дієтою. Впродовж 50-тижневого експерименту результати обох груп піддослідних були практично однаковими. Але найголовніше, це те, що така дієта має безліч протипоказань, про які майже ніхто не говорить. У більшій половині статей в Інтернеті не сказано і речення про те, що перед переходом на такий спосіб харчування варто проконсультуватися з лікарем. А підліткам до 16 років і взагалі протипоказано практикувати інтервальне голодування.

Тож давайте все-таки підведемо підсумки усього вищесказаного. Інтервальне голодування це не погано і навіть корисно, але не підходить для постійного способу життя, так як не до кінця вивчене. Проте це свідома відмова від їжі, а тому потребує серйозного підходу та консультації із дипломованим спеціалістом і лише тоді ви отримаєте хороші результати та не спаскуджене здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: голодування


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Поява симптомів молочниці - сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.

Поради для ефективного лікування молочниці

Мама | 22:00, 16.04.2021

Поява симптомів молочниці - сигнал, який повинен спонукати звернутись до лікаря.

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих  курців змінюється мікробіом.

Пасивне куріння змінює мікробіом немовлят

Немовля | 15:30, 16.04.2021

У попередніх дослідженнях було встановлено, що у дорослих курців змінюється мікробіом.

Лікарі попередили, що вживання енергетичних непоїв може бути пов'язане з серцевою недостатністю. Медики лікували 21-річного хлопця, який пив 4 банки е

Хлопець потрапив у реанімацію через енергетики

Патологія | 13:00, 16.04.2021

Лікарі попередили, що вживання енергетичних непоїв може бути пов'язане з серцевою недостатністю. Медики лікували 21-річного хлопця, який пив 4 банки енергетика впродовж двох років.

Під час пандемії COVID-19 американки не будуть відвідувати кабінет лікаря, щоб прийняти абортивні ліки.

В США жінки зможуть отримати таблетки для аборту поштою

Аборт | 12:30, 16.04.2021

Під час пандемії COVID-19 американки не будуть відвідувати кабінет лікаря, щоб прийняти абортивні ліки.

Незважаючи на всі досягнення медицини, деякі основні питання не мають відповіді. Наприклад, людям не можна точно сказати, скільки вони житимуть. Також

Медики розповіли, чи можна передбачити менопаузу

Мама | 11:30, 16.04.2021

Незважаючи на всі досягнення медицини, деякі основні питання не мають відповіді. Наприклад, людям не можна точно сказати, скільки вони житимуть. Також не можна точно передбачити, коли закінчаться фертильні роки жінки.

Під час вагітності відбуваються деякі фізіологічні та психологічні зміни. Вони можуть сприяти утворенню каменів у нирках.

Вагітність сприяє утворенню каменів у нирках

Вагітність та пологи | 09:00, 16.04.2021

Під час вагітності відбуваються деякі фізіологічні та психологічні зміни. Вони можуть сприяти утворенню каменів у нирках.

Якщо ви відчули в диханні близької людини запах часнику, то саме час встати від неї подалі. Таку думку висловив відомий британський вірусолог.

Запах часника попереджує захворювання коронавірусом

Профілактика і лікування | 23:00, 15.04.2021

Якщо ви відчули в диханні близької людини запах часнику, то саме час встати від неї подалі. Таку думку висловив відомий британський вірусолог.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: