Про що свідчать часті нічні кошмари?

Adoption
Date
  • 2688 Переглядів
Британський вчений з’ясував, що нічні кошмари та погані сни, які часто будять людину, можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку деменції. Це не стосується дітей — автор дослідження, невролог Абідемі Отайку, окремо наголошує, що підвищений ризик розвитку деменції може бути пов'язаний із поганим сном у людей середнього чи похилого віку.

3075_5.jpg (14.61 Kb)


Вчений проаналізував дані трьох великих американських досліджень, у яких брали участь понад 600 осіб віком 35-64 років та 2600 осіб віком 79+ років.

Ніхто з них на початку дослідження не мав деменції, і за кожним потім спостерігали: за учасниками групи середнього віку протягом дев'яти років, за «старшою групою» — близько п'яти. Крім того, всі вони заповнили низку анкет, серед яких одна була присвячена сну людей та нічним кошмарам.

Виявилося, що ті з «середньої групи», кому щотижня снилися кошмари, вчетверо частіше відчували зниження когнітивних функцій (що є провісником деменції) протягом наступного десятиліття; водночас у «старшої» групи вдвічі частіше діагностували деменцію.

Причому зв'язок між нічними кошмарами та захворюванням набагато сильніший у чоловіків, ніж у жінок. Так, літні чоловіки, яким щотижня снилися кошмари, вп'ятеро частіше страждали на деменцію порівняно з тими, хто не повідомляв про кошмари. У жінок збільшення ризику становило лише 41%. У групі середнього віку ситуація дуже схожа.

"Ці результати показують, що часті нічні кошмари можуть бути однією з ранніх ознак деменції, яка може передувати розвитку проблем з пам'яттю та мисленням на кілька років або навіть десятиліть, особливо у чоловіків", — пише вчений у своїй колонці. Також він припускає, що погані сни можуть бути не ознакою, а навіть причиною захворювання.

У майбутньому вчений сподівається вивчити зв'язок між нічними кошмарами та деменцією серед молоді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: часті нічні кошмари


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Нічник може призвести до збільшення ваги

Консультації | 14:00, 29.11.2022

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке п

Коронавірус вражає жирові клітини, - вчені

Хвороби | 01:30, 29.11.2022

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке потім може поширюватися на неінфіковані клітини «перехожих» поблизу.

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Видалення мигдалин може сприяти набору ваги в дітей

Дитина | 19:00, 28.11.2022

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати диском

Свербіж шкіри на носі: причини та лікування

Здоров'я | 14:00, 28.11.2022

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати дискомфорт і роздратування.

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити

Список трав, небезпечних під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 28.11.2022

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити ускладнення під час вагітності, зокрема провокувати передчасні пологи. Трави, які використовуються

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Консультації | 14:00, 27.11.2022

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів хо

Як освіжити тіло, коли вдома немає води?

Здоров'я | 12:00, 27.11.2022

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів ходиш із брудним волоссям, то сухий шампунь допоможе трохи освіжити волосся і привести його до ладу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: