Шість дієт, які борються з хворобами

Adoption
Date
  • 199 Переглядів
Харчування має великий вплив на здоров'я. Ми розглядаємо шість дієт, які, згідно з наукою, борються з хворобами.

5564_be720-depositphotos-240075992-xl-1-.jpg (72.15 Kb)


Хоча дієти часто асоціюють із втратою ваги, є також деякі дієти, які борються з багатьма хворобами, що завдають шкоди нашому здоров’ю. Деякі з переваг цих дієт включають зниження артеріального тиску, а також покращення психічного благополуччя та загального здоров’я.

1. Низькоглікемічна дієта
Дієта з низьким вмістом глікемії базується на ідеї, що певні вуглеводи можуть викликати швидке підвищення рівня цукру (глюкози) у крові. Людям, які дотримуються дієти, рекомендується споживати «правильні» вуглеводи з низьким показником ГІ, щоб регулювати та підтримувати рівень цукру в крові.

Ця дієта зосереджена на споживанні продуктів, які повільніше вивільняються в кров, щоб запобігти високим стрибкам і падінням цукру в крові. Ці продукти часто містять менше цукру та більше клітковини і включають такі продукти, як вівсяні висівки, макарони, кіноа, квасоля, горох, сочевиця, горіхи та пропарений рис.

Людям, які дотримуються дієти, також рекомендується вживати більше фруктів і овочів, але обмежити продукти з високим ГІ, наприклад картоплю, яка швидко перетравлюється і засвоюється, що призводить до швидкого підвищення і зниження рівня цукру в крові.

2. Рослинна дієта
Хоча багато хто дотримується вегетаріанської дієти з культурних, релігійних чи екологічних причин, рослинна дієта має масу потенційних переваг для здоров’я. Дослідження показали, що вегетаріанці мають менший ризик розвитку хронічних захворювань, включаючи ожиріння, ішемічну хворобу серця, високий кров'яний тиск і діабет.

Дієти на рослинній основі часто можуть містити складніші вуглеводи (які довше залишають наситими та менш схильні до бажання щось поїсти), харчові волокна для здоров’я кишечника, магній, фолієву кислоту, вітаміни С і Е та багаті антиоксидантами каротиноїди (жовті, помаранчеві та червоні продукти, такі як морква, кукурудза, креветки, помідори та гарбуз).

Дієта, багата рослинною їжею, ймовірно, містить більше різноманітних поживних речовин і клітковини, що пов’язано із загальним покращенням загального здоров’я та самопочуття.

3. Дієта DASH
Дієта DASH спочатку була розроблена, щоб допомогти лікувати або запобігти високому кров’яному тиску, але вона також може сприяти зниженню ваги.

Вчені виявили, що високий кров'яний тиск, також відомий як гіпертонія, менш поширений у тих, хто обмежив споживання червоного м'яса та зменшив споживання натрію, жирів і рафінованого цукру.

DASH має дієтичний підхід до зупинки гіпертонії, і цей план здорового харчування зосереджується на збільшенні споживання фруктів, овочів, цільнозернових продуктів, жирної риби, горіхів і насіння, одночасно обмежуючи м’ясо, молочні продукти та продукти ультраобробленої обробки з високим вмістом цукру. Зазвичай ці цільні продукти містять більше клітковини та калію та менше солі, що може допомогти знизити артеріальний тиск. Крім того, природне збільшення цільної їжі може допомогти витіснити ті, що містять більше солі та цукру.

Отже, як працює дієта DASH? Кожен, хто страждає від високого кров'яного тиску, піддається більшому ризику інфарктів та інсультів. Завдяки обмеженню споживання червоного м’яса, натрію, жирів і рафінованого цукру це знижує ризик розвитку гіпертонії. Це пояснюється тим, що сіль змушує ваше тіло утримувати воду – якщо ви їсте занадто багато, зайва вода у вашій крові означає, що на стінки кровоносних судин надто великий тиск, що підвищує кров’яний тиск.

Тим часом занадто багато насичених жирів може підвищити «поганий» холестерин, який пов’язаний з гіпертонією. Жирна їжа також збільшує вісцеральний жир в організмі – це небезпечний тип, який живе глибоко в животі, обгорнутий навколо ваших основних органів. Це також може підвищити артеріальний тиск.

У дієті DASH немає плану харчування чи конкретних рецептів, але щоденне споживання калорій і розмір порції повинні відповідати вашому віку та рівню фізичної підготовки.

4. Дієта з низьким вмістом глютену
Глютен може спричинити проблеми зі шлунком у деяких людей із симптомами, починаючи від судом і газоутворення до діареї та здуття живота. Ось чому дієта з низьким вмістом глютену або дієта без глютену стала популярною в останні роки.

Хоча чутливість до глютену може викликати дискомфорт, целіакія є аутоімунним захворюванням, що означає, що вживати глютен небезпечно. Постраждалі повинні повністю уникати глютену та переконатися, що будь-яка їжа, яку вони їдять, не містить його слідів.

Як і у випадку з дієтою DASH, немає спеціального плану харчування чи рецептів, але ідея полягає лише у тому, щоб уникати продуктів, що містять глютен, або зменшити споживання (якщо у вас целіакія, це повна заборона).

Недоліком є ​​те, що безглютенові продукти часто піддаються інтенсивній обробці для імітації таких продуктів, як хліб і макарони, тому часто корисніше – і дешевше – знайти свіжі альтернативи. Обробка також може спричинити перехресне забруднення деякими «безглютеновими» продуктами, виготовленими на фабриках, де обробляють пшеницю, тому вони все ще можуть мати сліди глютену. Зазвичай це вказано на етикетці харчових продуктів.

5. Кетогенна дієта
Кетогенна або «кето-дієта» — це план із низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жиру, який, як стверджується, викликає метаболічний стан, який називається кетозом. Це коли організму не вистачає вуглеводів для отримання енергії, тому воно перемикається на спалювання жирових запасів організму, викликаючи втрату ваги.

Оскільки кето-дієта передбачає споживання меншої кількості вуглеводів, вона може допомогти деяким людям із діабетом 2 типу, оскільки дозволяє організму підтримувати рівень цукру (глюкози) у крові. Зменшення вуглеводів також може допомогти зменшити стрибки та падіння цукру в крові, зменшуючи потребу в інсуліні.

Кетогенна дієта — це дієта з дуже високим вмістом жирів і низьким вмістом вуглеводів, яка спочатку була розроблена для лікування епілепсії у дітей. Дієта дуже точно розрахована, і якщо її правильно проводити, вона може допомогти впоратися з симптомами епілепсії. В даний час вона широко використовується як механізм для схуднення. Але важливо зазначити, що ця дієта може становити ризик дефіциту поживних речовин, а також може вплинути на здоров’я кишечника протягом тривалого періоду часу, оскільки в ній зазвичай мало клітковини, необхідної для здорового травлення.

6. Середземноморська дієта
Середземноморська дієта, як правило, є найрізноманітнішою, повноцінною дієтою, яка пов’язана зі зниженим ризиком серцево-судинних ускладнень, покращує контроль ваги та покращує психічне самопочуття.

Країни Середземномор’я також мають вищу тривалість життя, причому Іспанія має одну з найвищих у світі – 83,2 порівняно з 78,5 у Сполучених Штатах.

Це, ймовірно, пов’язано з різними джерелами протизапальних і антиоксидантних цільних продуктів, таких як фрукти, овочі, цільнозернові продукти, боби та бобові, обмеженим споживанням продуктів з високим вмістом насичених жирів і цукру, споживанням омега-3 і високим споживанням клітковини.

Дослідження показали, що такі протизапальні та багаті антиоксидантами продукти можуть знизити ризик розвитку деяких видів раку, а також покращити здоров’я серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Шість дієт, борються з хворобами, ТОП, топ дієт, дієта, мама, сайт для мам, вагітність, продукти, вміст, високий холестерин, споживання, здоров’я, глютен, допомогти, низький ГІ, цукор, глюкоза, дієта DASH, середземноморська дієта, кето-дієта, жири, білки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. А

Про що може говорити хронічна втома?

Здоров'я | 02:00, 29.11.2023

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. Але коли занепад сил стає нормою і постійним відчуттям, варто бити на сполох! Це може були СХВ – синд

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві

Мама, істери! Лікарі розповіли, що жіноча істерика корисна для здоров'я

Мама | 07:30, 28.11.2023

Виявляється, жіноча істерика має дуже корисні властивості. Такої думки дійшли американські вчені, які протягом десяти років досліджували приблизно дві тисячі жінок, які проживали зі своїм партнером.

Контролювати алергії може бути складно, але одним із ключових аспектів, який може поліпшити ваше здоров'я, є стан матрацу. Чистота матрацу грає важлив

Чистота для здоров'я: Як хімчистка матрацу покращує боротьбу з алергіями

Здоров'я | 12:48, 27.11.2023

Контролювати алергії може бути складно, але одним із ключових аспектів, який може поліпшити ваше здоров'я, є стан матрацу. Чистота матрацу грає важливу роль у боротьбі з алергіями та забезпечує здоровий сон.

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення.

Яка хвороба загрожує мамам, які не займаються сексом?

Секс | 08:20, 27.11.2023

Жінкам небезпечно відмовлятися від сексу, адже їхній організм може отримати різноманітні ускладнення.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Як гра у футбол впливає на здоров'я дитини?

Здоров'я | 08:20, 26.11.2023

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: