Чому у жінок буває ранній клімакс?

Adoption
Date
  • 869 Переглядів
Ранній клімакс - це коли менструація припиняється до того, як вам виповниться 45. Вона досить рідкісна, але трапляється. Приблизно у однієї з 100 (1%) жінок менструальний цикл припиняється у віці до 40 років. Отже, чому це трапляється?

1565_2.jpg (26 Kb)


"Всі жінки народжуються з певною кількістю яйцеклітин. Коли вони закінчаться, наші яєчники перестануть працювати, - каже терапевт і фахівець з менопаузи доктор Луїза Ньюман.

"Однак у деяких жінок підвищений ризик. Тим, у кого в сім'ї була рання менопауза; або перенесли гістеректомію; або страждаєте аутоімунним захворюванням, таким як діабет, проблеми з щитовидною залозою або целіакія".

"Симптоми менопаузи включають брак енергії, припливи, зниження статевого потягу, тривогу, нічну пітливість і проблеми зі сном, які також можуть бути пов'язані з іншими захворюваннями або факторами способу життя", - говорить Жіночий лікар Дейзі Мей. Додайте до цього той факт, що багато жінок

приймають протизаплідні засоби, які зупиняють щомісячну кровотечу, і що менопауза в середньому настає у віці близько 51 року, і зрозуміло, чому ці ознаки не можуть бути негайно пов'язані вашим терапевтом з менопаузою.

Але, враховуючи довгострокові наслідки помилкового діагнозу, включаючи підвищений ризик остеопорозу, серцевих захворювань і депресії, варто розібратися, як самому розпізнати ознаки менопаузи.

Що таке менопауза?

По-перше, що таке менопауза? Простіше кажучи, це коли яєчники більше не можуть виробляти гормон естроген. Протягом декількох років або десятиліть (перименопауза) вони поступово стають менш активними і ефективними, поки, врешті-решт, не виходять з ладу повністю.

Після цього яйцеклітини більше не будуть проводитися і менструації більше не буде. Це те, що використовується для опису жінок старше 45 років, які переживають цю зміну.

Передчасна менопауза або передчасна недостатність яєчників (ПНЯ) відносяться до жінок нижче цього вікового порогу.

Хоча вона повторює симптоми передчасної менопаузи, велика різниця в тому, що яєчники, можливо, не повністю відмовили - 5-10% жінок з ПНЯ все ще мають шанси на зачаття.

Симптоми менопаузи

"Як і будь - яке інше захворювання, симптоми менопаузи сильно відрізняються від жінки до жінки", - говорить Ньюсон. "У деяких жінок ознаки менопаузи можуть спостерігатися протягом декількох років; для інших вони можуть тривати десятиліттями.

Чим ви молодші або якщо вам видалили яєчники, тим вони важче", - додає медик.

1. У вас нерегулярні місячні

Нерегулярні місячні або якщо вам здається, що менструація припинилася, можуть бути ознакою ранньої менопаузи. Чому? Тому що це означає, що ваші яєчники не виробляють естроген, як раніше, і ваш гормональний цикл починає змінюватися.

Якщо це схоже на вас, зверніться до терапевта і розкажіть йому про свої симптоми. "Якщо це не контролювати, це може викликати дефіцит естрогену, що, в свою чергу, може збільшити ризик ослаблення кісток у жінок у міру дорослішання", - говорить Ширін Ірані, гінеколог-консультант в лікарні Spire Parkway.

2. У вас суха піхва

Сухість піхви-це недобре. Тим не менш, це трапляється часто.

Хоча сухість піхви може бути викликана безліччю причин, таких як хімічні речовини в басейні, мило, антидепресанти і комбіновані протизаплідні таблетки, це також ознака того, що залози всередині піхви виробляють менше природних виділень - що відбувається, коли жінка годує грудьми або переживає ранню менопаузу, і рівень естрогену падає.

3. Ви втратили інтерес до сексу

Низький статевий потяг без видимої причини? У вас немає симптомів стресу і ви навіть не відчуваєте постійної втоми?

Сексуальний потяг пов'язаний з ранньою менопаузою через, як Ви вже здогадалися, зміни рівня гормонів. Дійсно, за даними Каліфорнійського університету, чим вище рівень естрогену, тим жвавіше ви себе почуваєте.

На жаль, жінки з низьким лібідо в період менопаузи також частіше відчувають проблеми зі сном і нічну пітливість.

4. У вас припливи і нічна пітливість

Одна з найбільш частих причин нічного потовиділення у жінок - коливання рівня естрогену.

"Менопауза пов'язана з припливами, тому пацієнти нерідко повідомляють про потовиділення навіть під час сну", - говорить доктор Неомі Шах, доцент кафедри легеневої медицини та медицини сну в медичній школі Ікана на горі Синай.

Потовиділення під час менопаузи непередбачуване; поговоріть зі своїм лікарем про замісну гормональну терапію, так як вона допоможе контролювати температуру.

5. У вас немає енергії

Пару років тому північноамериканське Товариство менопаузи виявило зв'язок між синдромом хронічної втоми (СХВ) і ранньою менопаузою.

Їх результати показують, що жінки з синдромом в 12 разів частіше відчувають біль в області таза, на 16% частіше пропускають або припиняють менструації і більш ніж в два рази частіше використовують гормони для лікування нерегулярних менструацій, симптомів менопаузи або втрати кісткової маси.

Можливо, найбільше турбує той факт, що 62% жінок з СХВ, ймовірно, зазнали ранню менопаузу в результаті гістеректомії, в порівнянні з 33% жінок без СХУ.

Порушений сон також може бути ознакою менопаузи, тому, якщо ви відчуваєте дуже низький рівень енергії в результаті постійного поганого сну, прийміть це як можливе попередження.

6. Ви відчуваєте підвищену тривогу

Різкі зміни у вашому настрої, наприклад, почуття сильної слабкості без чіткої причини або сильне почуття занепокоєння, яке є новим для вас, також можуть бути ознакою того, що у вашому організмі відбуваються гормональні зміни, і можуть бути пов'язані з початком раннього клімаксу.

Чи є інші загальні ознаки менопаузи?

- Зміни шкіри та волосся, такі як висихання або витончення
- Болючість молочних залоз
- Сечові інфекції
- Депресія
- Безпліддя.

Як діагностується рання менопауза?

"Менопаузу можна визначити за допомогою аналізу крові, щоб виміряти рівень фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) і естрогену", - говорить доктор Мей. "Однак, оскільки рівень гормонів може сильно коливатися, тест найкраще проводити в перші п'ять днів вашого циклу або, якщо у вас немає менструацій, слід зробити два або три тести з інтервалом в шість тижнів. Рівень ФСГ 30 МО / мл вказує на те, що організм перебуває в стані менопаузи", - додає вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ранній клімакс


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вчені з Університету Колорадо з'ясували, що грудне вигодовування пов'язане з нижчим відсотком жиру в організмі дитини у віці дев'яти років.

Знайдено спосіб знизити ризик ожиріння у дитини

Дитина | 01:20, 17.07.2024

Вчені з Університету Колорадо з'ясували, що грудне вигодовування пов'язане з нижчим відсотком жиру в організмі дитини у віці дев'яти років.

«Щодо фолієвої кислоти, погано коли її надто мало, і коли її надто багато. Потрібна золота середина», — каже професор Каліфорнійського університету Ра

Надлишок фолієвої кислоти під час вагітності виявився не менш небезпечним, ніж її нестача

Я вагітна | 00:30, 17.07.2024

«Щодо фолієвої кислоти, погано коли її надто мало, і коли її надто багато. Потрібна золота середина», — каже професор Каліфорнійського університету Ральф Грін, один із авторів нового дослідження.

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

У разі маленьких дітей санітайзери можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки малюки, завдавши на руки антисептик з високим вмістом етанолу,

Санітайзери можуть бути небезпечними для дітей - медики

Дитина | 10:30, 16.07.2024

У разі маленьких дітей санітайзери можуть принести більше шкоди, ніж користі, оскільки малюки, завдавши на руки антисептик з високим вмістом етанолу, можуть, наприклад, відразу витерти кулаком очі, тим самим викликавши хімічний опік слизової оболонки

У дітей, які дуже мало сплять, різко підвищений ризик психічних розладів та знижена здатність до навчання.

Найважливішим для здоров'я дитячої психіки виявився сон

Дитина | 08:30, 16.07.2024

У дітей, які дуже мало сплять, різко підвищений ризик психічних розладів та знижена здатність до навчання.

Заняття у спортивній секції допомагають дошкільнятам справлятися з емоційними проблемами та вчитися самоконтролю.

Спорт покращує поведінку хлопчиків - дослідження

Дитина | 00:30, 16.07.2024

Заняття у спортивній секції допомагають дошкільнятам справлятися з емоційними проблемами та вчитися самоконтролю.

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Вага мами впливає на ризик невиношування вагітності

Плануємо дитину | 12:10, 15.07.2024

У надто худорлявих і надто повних жінок ризик викиднів вищий, ніж у жінок із середньою вагою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: