Безпліддя після аборту: причини та лікування

Adoption
Date
  • 1247 Переглядів
Імовірність безпліддя після аборту.

1945_screenshot_1_3883.png (179.17 Kb)

Аборт - це штучне чи природне переривання вагітності. Природний або мимовільний аборт — індукований вихід плода з порожнини матки в перші 20 тижнів вагітності.

Штучний аборт проводитися акушер-гінекологом, з різних причин: небажана вагітність, наявність тяжких вад і патологій плода антенатальна загибель плода. Це досить тяжкий та стресовий процес для організму жінки, і часто він може погано вплинути на загальний стан жінки.

Які ускладнення можливі після аборту?

Усі види проведення абортів можуть призвести до ускладнень. Це стосується і природних, і всіх методів штучних.

До основних ускладнень можна віднести:

Інфекційно-запальні процеси. Будь-яке втручання в матку жінки, може призвести до занесення інфекції та подальших запальних процесів. Навіть після проведеної маніпуляції потрібно дотримуватися рекомендацій лікаря, адже ризик залишається, поки все нормально не загоїться.

Критична кровотеча. Під час аборту, плід відділяється від стінки матки, тут утворюється рана, і в деяких випадках, вона може дуже сильно кровити. Дуже часто, така кровотеча досить складно зупинити, і вона може призвести до смерті.

Незакінчений аборт. Це досить тяжке ускладнення, що характеризується залишком частинки плода у порожнині матки. Воно може призвести до інфекції або кровотечі. У такому випадку потрібне додаткове хірургічне чищення порожнини матки.

Пошкодження шийки чи порожнини матки. Часте ускладнення під час проведення хірургічного аборту. Лікар може перфорувати стінку матки, або подряпати слизову оболонку шийки. Це також збільшує ризик запалення та інфекції. Варто відзначити, що це не завжди залежить від професійності лікаря, а з кожним тижнем ризик травми збільшується.

Спайки у порожнині матки. Це сполучна тканина, що утворюється на місці травм слизової оболонки.

Чи призведе аборт до безпліддя та яка ймовірність?

Так, такий ризик існує і шанси досить великі. Переривання процесу вагітності може погано закінчиться для матері. Адже в цей період порушуються природні процеси. І достеменно сказати, як саме відреагує організм на аборт, сказати ніхто не зможе. Навіть мимовільний викидень може стати причиною гормональних збоїв, що створюватиме проблеми при наступних спробах запліднення.

А коли жінці роблять штучний аборт, це пряме втручання в організм і додатково воно несе за собою можливі ускладнення, які можуть стати причиною безпліддя.

Аборт вважається хірургічним втручанням, а будь-яке хірургічне втручання може призвести до спайок, що призведе до неможливості запліднення. Також можливий шанс розвитку істміко-цервікальної недостатності, що в майбутньому може призвести до регулярних викиднів. Також існує ймовірність розвитку гормональної безплідності, адже організм гормонально готує себе до вагітності і потім різко обривається. Це може призвести до збоїв у менструальному циклі, відсутності овуляції та інших наслідків.

Імовірність розвитку безпліддя у жінки після аборту невелика. Тільки 5-7% всіх абортів закінчуються безпліддям. Але тут потрібно враховувати індивідуальні особливості кожної жінки, адже ризик може зростати за наявності захворювань репродуктивної системи, онкологій, викиднів в анамнезі чи інших патологій. Відіграє роль вік та наявність власних дітей.

Лікуваня безпліддя після аборту

Найчастіше після переривання вагітності безпліддя можна вилікувати. Лікування варто починати не раніше ніж через півроку після аборту, щоб організм повністю відновився. Далі жінка проходить повний курс діагностики, під час якого гінеколог визначає точну причину безпліддя.

У разі гормональної безплідності, лікар прописує медикаментозне лікування, вітаміни та замісні гормони. Таким чином, він може викликати повноцінну овуляцію і пройде природне запліднення.

Якщо у жінки розвивається післяабортний ендометріоз, ерозії або інші хронічні захворювання, то спочатку їх потрібно перевести в стадію ремісії, і тільки після цього проводити лікування безпліддя.

Якщо аборт проводився хірургічним вишкрібанням, і утворилися спайки, тоді жінку направляють на операцію з розсічення спайок.

При значному ураженні та неможливості запліднення в матці лікарі рекомендують звернутися до допоміжних репродуктивних технологій, наприклад до екстракорпорального запліднення, що збільшує шанси на повноцінну вагітність.

Іноді бувають досить тяжкі ускладнення, які вимагають видалення матки (критична кровотеча, що не зупиняється іншими методами), що призводить до абсолютної безплідності. Але часто яєчники залишають, а значить жінка може продукувати повноцінні яйцеклітини. Тоді їй варто звернутися до сурогатного материнства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, аборту, безпліддя, вагітності, призвести, ускладнення, досить, лікування, запліднення, потрібно


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти ц

Актуальність та сучасні аспекти регулювання абортів у світі

Сімейні справи | 21:15, 25.09.2023

У зв'язку зі зростанням обговорень щодо репродуктивних прав та доступу до абортів, стає важливим розглянути останні тенденції та законодавчі аспекти цього питання. Повідомляє сайт Наша мама.

Штучне переривання вагітності, також відоме як аборт, є медичною процедурою, за допомогою якої припиняється вагітність шляхом видалення ембріона або п

Медичні показання для штучного переривання вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.07.2023

Штучне переривання вагітності, також відоме як аборт, є медичною процедурою, за допомогою якої припиняється вагітність шляхом видалення ембріона або плода з матки. Ця процедура може бути виконана з різних причин, які враховують медичні показання. В ц

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі щороку відбувається 73 мільйони штучних абортів . Це означає, що 61% незапланованих

Побічні ефекти аборту: чого очікувати

Аборт | 01:30, 07.12.2022

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі щороку відбувається 73 мільйони штучних абортів . Це означає, що 61% незапланованих вагітностей закінчується перериванням, як і 29% усіх вагітностей (багато з них перериваються за мед

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо

До якого тижня вагітності можна робити аборт?

Аборт | 10:00, 13.06.2022

Вагітність - це велике щастя.Але не для всіх. Ситуації у житті бувають різними і часто дві смужки на тесті можуть довести до істерики. Наприклад якщо жінка пережила згвалтування, а тут ще й вагітність... Звісно, це гріх і ніхто не закликає позбуватис

Відновлення організму після процедури аборту залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливий досвід фахівця, який проводив захід. Приміром,

Правила "відновлення" організму після аборту

Аборт | 07:00, 22.05.2022

Відновлення організму після процедури аборту залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливий досвід фахівця, який проводив захід. Приміром, після медикаментозного переривання організм швидко повертається у звичний режим роботи. Але хірургі

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Абортативні таблекти: Коли їх приймати?

Аборт | 08:00, 16.03.2022

З медичної точки зору, даний спосіб переривання вагітності є найбільш безпечним і практично не має наслідків для жінки.

Існує декілька методів аборту, які застосовують, залежно від терміну вагітності.

Небезпека від аборту для здоров'я жінки

Аборт | 05:00, 16.03.2022

Існує декілька методів аборту, які застосовують, залежно від терміну вагітності.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: