Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Adoption
Date
  • 105 Переглядів
Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам потрібно діяти, щоб їй допомогти справитись з переживаннями?

2854_3.jpg (34.96 Kb)

Серед хаосу та невизначенності важливо створювати острівці стабільності - такі ситуації, де все просто, зрозуміло, передбачувано. Рутинність дає почуття контролю над власним життям, створює основу для стабільності та нормальності, що надзвичайно важливо для збереження психічного здоров’я під час війни.

Війна може мати серйозні емоційні та психологічні наслідки для дітей. Через страх, тривогу, неспокій, спричинені війною, їх психіка піддається неабиякому навантаженню й тиску. Так само, як і дорослі, діти можуть страждати від посттравматичного стресового синдрому, відчувати втрату, смуток, незахищеність. Можуть виникати проблеми зі сном, зменшуватись здатність до концентрації, з’являтись труднощі в навчанні. Інколи у дітей спостерігають ознаки депресії, тривожного розладу або ПТСР.

Постійна тривога й нестабільність можуть викликати напруженість, вони почувають страх за власну безпеку та безпеку своїх рідних. Може змінюватись апетит, поведінка, загальмовуватись фізичний та психологічний розвиток.

Саме тому дитині важливо мати стабільність та впевненість хоча б у чомусь. Особливо під час війни. Сталі рутини, маленькі сімейні щоденні та щотижневі традиції дають почуття прогнозованості, зменшують відчуття хаосу навкруги. Вони заспокоюють та допомагають знизити рівень тривожності, впоратися зі стресом.

Як щоденні рутини допомагають під час війни:

1) Почуття стабільності та безпеки. Щоденні рутини створюють прогнозованість та контроль ситуації, що мої потреби почуті і виконані. Рутини дають почуття структури та організації, а це допомагає зрозуміти світ навколо.

2) Позитивні емоції та добробут. Приємні щоденні дії допомагають відчути себе щасливим і задоволеним. Це може бути казка з какао та печивом, прогулянка на свіжому повітрі, гра тощо.

3) Заохочення до навчання та розвитку. Важливо створити таке середовище, де дитина зможе сфокусуватися на пізнанні нового. Встановіть та дотримуйтесь регулярного проміжку часу для уроків, читання, домашки, хобі. Це допомагає розвивати самодисципліну й самоорганізацію.

Як створювати щоденні рутини для дитини

Регулярний розклад дня. Про це ми говорили вище - потрібно визначити конкретний час для конкретного завдання і притримуватись графіку. Залучайте дитину до планування. Це дасть зрозуміти, що її побажання враховані, що життя за розпорядком - це не просто “тому що мама так сказала”.

Здорове харчування та фізична активність. Спробуйте складати меню на день або тиждень так, щоб воно містило збалансовані й поживні страви. Залучайте дитину до прогулянок, записуйте у спортивні секції, встановіть турнік дома. Та підтримуйте в нових починаннях.

Час на творчість, гру та розваги. Малювання, ліплення з глини, швейні кружки - все це позитивно впливає на емоційне благополуччя дитини. Обов’язково залишайте на це достатньо часу при плануванні дня.

Сон та відпочинок. В середньому дитячому та підлітковому організму на відновлення потрібно 10-12 годин на добу. Тому поки дитина мала, контролюйте використання гаджетів перед сном. Для підлітка можна спробувати провести лікбез з приводу того, навіщо потрібно добре висипатись та відкладати телефон/планшет хочаб за годину до сну.

Соціальні зв’язки та підтримка. Спонукайте дитину зустрічатись з друзями та членами родини. Взаємна підтримка та підбадьорювання зараз важливі як ніколи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щоденна рутина, діти, дитина, війна, дитяча психологія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: