Щеплення: за чи проти?

Adoption
Date
  • 2906 Переглядів
У період епідеміологічної загрози та й загалом – у зимовий період, коли ризики захворіти є особливо високими, перед усіма батьками постає резонне питання: чи проводити щеплення.

ЩепленняПроте щеплення, як відомо, передбачає профілактику абсолютно різних хвороб, у тому числі, – таких небезпечних як туберкульоз, гепатити, дифтерія. Ці недуги можуть уразити вашого малюка у найбільш несподіваний момент. Тому терапевти і епідеміологи наполягають на необхідності щеплення.

З іншого боку, чимало людей, особливо в Україні, остерігаються робити щеплення собі і своїм дітям. Це обумовлено різними причинами: одні вважають, що їм це не потрібно, інші не довіряють сучасним вакцинам.

Не так давно в Україні був прийнятий новий державний Календар щеплень, багато в чому схожий з календарями вакцинації, діючими в цивілізованих країнах світу. Це означає: послідовність щеплень, строки та інтервали між ними підібрані з таким розрахунком, щоб імунітет малюка розвинувся в природному і гармонійному ритмі.

Що нового в цьому календарі щеплень? До вже традиційних для нас вакцин проти дев'яти поширених інфекцій - туберкульозу, поліомієліту, кашлюку, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, гепатиту В - додалася вакцинація проти гемофільної інфекції (до речі, включена в усі національні календарі щеплень країн ЄС та інших країн Європи ). Це дозволить значно зменшити захворюваність гнійним менінгітом і пневмонією у дітей до 5 років.

Окрім того:

1. З'явилася спеціальна (ацелюлярна) вакцина (АаКДП), що дозволяє уникнути багатьох ускладнень від застосування інших вакцин.

2. Проти кору, паротиту та краснухи (КПК) діток вже прищеплюють тривалентною вакциною, яка дозволяє проводити імунізацію одномоментно.

3. Від поліомієліту тепер прищеплюють інактивованою вакциною, адже Україна належить до числа країн, вільних від цього захворювання!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Щеплення


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо жінка прагне завагітніти, лікар їй приписує фолієву кислоту. Її також протягом усієї вагітності приймає більшість майбутніх мам. Проте, не варто

Не лише для вагітних: Фолієва кислота потрібна навіть чоловікам

Здоров'я | 10:30, 14.06.2024

Якщо жінка прагне завагітніти, лікар їй приписує фолієву кислоту. Її також протягом усієї вагітності приймає більшість майбутніх мам. Проте, не варто думати, що фолієва килота потрібна лише вагітним або щоб завагітніти. Вона необхідна навіть чоловіка

Реакція на глисти може бути різною: одні діти відмовляються від їжі, інші, навпаки, мають підвищений апетит, особливо до солодощів. Їх також може нуди

Як дізнатися, чи в дитини є глисти?

Здоров'я | 09:30, 14.06.2024

Реакція на глисти може бути різною: одні діти відмовляються від їжі, інші, навпаки, мають підвищений апетит, особливо до солодощів. Їх також може нудити, вони можуть бути нервозними і страждати на безсоння.

Виявляється, додаючи в салат оливкову олію, ви значно покращуєте власне самопочуття та здоров'я своїх рідних.

Оливкова олія врятує від деменції

Здоров'я | 12:10, 12.06.2024

Виявляється, додаючи в салат оливкову олію, ви значно покращуєте власне самопочуття та здоров'я своїх рідних.

Ті, хто страждає від алергії, знає, що пухові і пір'яні подушки - не для них. Але тим, у кого немає алергії, вони чудово підходять. Та до сьогодні сер

Розвіюємо міфи про пір'яні і пухові подушки

Здоров'я | 10:30, 12.06.2024

Ті, хто страждає від алергії, знає, що пухові і пір'яні подушки - не для них. Але тим, у кого немає алергії, вони чудово підходять. Та до сьогодні серед суспільсьва є багато міфів про них. Спробуємо їх розвіяти.

Статистика показує, що найчастіше жінки страждають від набряків ніг під час вагітності і в літньому віці, після 65-річного віку. Причинами можуть бути

Особливо актуально вагітним: Як зняти набряк ніг?

Здоров'я | 07:40, 12.06.2024

Статистика показує, що найчастіше жінки страждають від набряків ніг під час вагітності і в літньому віці, після 65-річного віку. Причинами можуть бути спека, застій води, травми або запалення в тканинах.

Синдром Туретта — захворюванням нервової системи. Ознаки синдрому Туретта включають моторні та голосові тики, наприклад, посмикування шиї та рук, мимо

Що таке синдром Туретта у дітей?

Хвороби | 06:20, 12.06.2024

Синдром Туретта — захворюванням нервової системи. Ознаки синдрому Туретта включають моторні та голосові тики, наприклад, посмикування шиї та рук, мимовільне кректання або хрюкання. Хвороба Туретта проявляється в ранньому дитинстві, симптоми можуть зм

Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та

Інтимні проблеми у дітей: фімоз та синехії

Дитина | 01:20, 12.06.2024

Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та дівчаток, тож батькам потрібно все детально пояснити дитині.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: