Ожиріння збільшує ризик психічних розладів протягом життя

Adoption
Date
  • 293 Переглядів
Ожиріння значно підвищує ймовірність розвитку психічних розладів. Це стосується всіх вікових груп, причому жінки мають вищий ризик розвитку більшості захворювань, ніж чоловіки.

8379_630_360_1624608846-182.jpg (24.3 Kb)


«Ми проаналізували загальнонаціональний реєстр госпіталізацій в Австрії з 1997 по 2014 роки, щоб визначити відносні ризики супутніх захворювань при ожирінні та виявити статистично значущі статеві відмінності», — пояснює Ельма Дервіч з Complexity Science Hub, де проводилось дослідження. Отже, стало очевидним, що діагноз ожиріння значно підвищує ймовірність широкого спектру психічних розладів у всіх вікових групах, включаючи депресію, нікотинову залежність, психози, тривогу, розлади харчування та розлади особистості. «З клінічної точки зору ці результати підкреслюють необхідність підвищення обізнаності щодо психіатричних діагнозів у пацієнтів із ожирінням і, якщо необхідно, консультації спеціалістів на ранній стадії діагностики», — говорить Майкл Лойтнер з Медичного університету Відня.

«Щоб з’ясувати, яка хвороба зазвичай з’являється до та після діагностики ожиріння, нам довелося розробити новий метод», — пояснює Дервіч. Це дозволило дослідникам визначити, чи існують тенденції та типові закономірності у виникненні захворювання.

У випадку всіх супутніх діагнозів, за винятком спектру психозу, ожиріння, швидше за все, було першим діагнозом, поставленим до прояву психіатричного діагнозу. «До цього часу лікарі часто вважали, що психофармакологічні препарати викликають зв’язок між психічними розладами та ожирінням, а також діабетом. Це може бути вірно для шизофренії, де ми бачимо протилежний часовий порядок, але наші дані не підтверджують це щодо депресії чи інших психічних захворювань», – пояснює Олександр Кауцкі з кафедри психіатрії та психотерапії Віденського медичного університету. Проте, чи впливає ожиріння безпосередньо на психічне здоров’я, чи ранні стадії психічних розладів розпізнаються недостатньо, поки невідомо.

Більший вплив на жінок

Дивно, але дослідники виявили суттєві гендерні відмінності для більшості розладів - у жінок підвищений ризик розвитку всіх розладів, крім шизофренії та нікотинової залежності.

У той час як 16,66% чоловіків із ожирінням також страждають від зловживання нікотином, це стосується лише 8,58% жінок із ожирінням. З депресією все навпаки. Частота діагностованих депресивних епізодів була майже втричі вищою серед жінок із ожирінням (13,3% із ожирінням; 4,8% без ожиріння). Чоловіки з ожирінням вдвічі частіше хворіли (6,61% із ожирінням; 3,21% без ожиріння).

В даний час ожиріння є дуже поширеним захворюванням у всьому світі, яким страждає понад 670 мільйонів людей. Те, що хвороба сприяє метаболічним порушенням і серйозним серцево-метаболічним ускладненням (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, дисліпідемія), вже широко досліджено.

Оскільки це дослідження також показує, що ожиріння часто передує серйозним психічним розладам, результати підкреслюють його важливість як плейотропного фактора ризику для будь-яких проблем зі здоров’ям. В першу чергу це стосується молодих вікових груп, де ризик найбільш виражений. З цієї причини вкрай необхідний ретельний скринінг на наявність проблем із психічним здоров’ям у пацієнтів із ожирінням, щоб полегшити профілактику або забезпечити можливість призначення відповідного лікування, – підсумовують дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Ожиріння, ризик психічних розладів, протягом життя


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так

Чому грудне вигодовування таке корисне для імунітету?

Мама | 11:20, 10.07.2024

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так і розрізняти, які з них нешкідливі і навіть корисні, які представляють потенційну небезпеку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: