Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Adoption
Date
  • 119 Переглядів
Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

4683_3.jpg (34.41 Kb)


Якось Берт Хеллінгер, психотерапевт, автор методу системних сімейних розстановок, сформулював: "У кожного успіху материнське обличчя". Красиво, чи не так? Ми вирішили дослідити цю тему і подивитися на взаємозв'язок успіху та стосунків із матір'ю.

Хеллінгер писав про те, що мати для дитини — це цілий світ, уособлення самого життя. Як складуться стосунки з матір'ю в ранньому дитинстві, так згодом і зі світом.

Цікаво те, що наші стосунки з професією, грошима, та й життям загалом завжди відображатимуть наше ставлення до матері. Якщо ми не приймаємо свою матір, то відкидаємо і роботу, і життя. Робота буде нам тягарем і ніякого морального та фінансового задоволення не принесе. Якщо ми не поважаємо матір, то знецінюватимемо все і вся навколо, немов кажучи: "Я кращий за тебе".

Якщо стосунки з матір'ю гармонійні, то ми радіємо життю, роботі. Якщо з вдячністю та любов'ю приймаємо те, що дає мати, то і життя, і робота дають нам успіх.

Буває так, що з якихось причин рух до матері в ранньому дитинстві був перерваний. Тоді в дорослому житті це виявиться у вигляді різних складнощів на роботі та перешкод на шляху до успіху. Тобто. ми зупинили рух до матері = зупинили рух до успіху. Ми ніби заморожені та чекаємо, що успіх прийде до нас сам. І не робимо кроків та активних дій, щоб досягти чогось.

Щоб йти назустріч успіху, нам важливо відчувати, що позаду нас стоїть любляча мати. У контакті з нею ми наситилися ресурсами, взяли все необхідне для нашого успіху і сміливо йдемо вперед. Коли є відчуття, що мама поряд, то нам будь-які гори по коліна. Але, на жаль, у житті так буває далеко не завжди. І тоді внутрішній рух до матері стає досить складним.

Нам може здаватися, що мати давала замало. Тоді скільки б ми не досягали, нам завжди буде мало. Всі успіхи будуть провалюватися в бездоганну безодню і задоволення нам не бачити, як своїх вух. Часто в начальнику чи своєму бізнесі ми бачимо материнську фігуру і через успіхи хочемо заслужити кохання та визнання.

Є ще один цікавий феномен, який Хеллінгер називав порушенням системного порядку. У межах цієї теми це проявляється в тому, що ми не заробляємо багато, щоб не стати успішнішими за матір, не живемо легшим і комфортнішим життям. Тобто у глибині душі, несвідомо, успіх сприймається нами як образа чи навіть приниження: "Мамо, як я можу мати гроші, якщо в тебе їх не було?", "Мамо, як я можу відпочивати, якщо ти не відпочивала?", "Мамо, як я можу заробляти улюбленою справою, якщо тобі гроші діставалася важкою працею?".

Все, що описане вище, знаходиться не на поверхні. Щоб дістатися до цих переживань, потрібно докласти зусилля. Але часто вистачає одного усвідомлення, щоб ситуація змінилася.

Якщо відійти від системної сімейної терапії і звернутися до теорії Е. Берна про життєві сценарії, можна виявити ось яку штуку.

Відповідно до цієї теорії у перші роки життя мати справляє вирішальний вплив формування сценарію життя дитини. Вона програмує її на те, якою їй бути і як жити. І питання про те, буде людина успішною чи ні, полягає не в її здібностях, а в батьківському дозволі. Тобто, підтримує мати цей успіх чи ні. Якщо мати бачить у дитині дурного, нездатного, слабкого та нікчемного, то вона таким і буде. А якщо бачить дитину талановитою, розумною, успішною, то вона надалі це підтвердить.

Виходить, що той погляд, яким дивилася на нас мама в дитинстві, має неймовірну силу. Ми почуваємося такими, якими нас бачила мама і стаємо такими ж. І інші бачать нас так само. А все для того, щоб відповідати маминим очікуванням і не втратити її кохання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, дитина, досягнення дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Мікрозрада - це поведінка партнера (його вчинки та дії), що змушують вас сумніватися в його вірності, як фізичної, так і емоційної. Про те, що можна в

5 ознак, що ви намагаєтеся зруйнувати власні стосунки

Сімейні справи | 01:20, 18.07.2024

Мікрозрада - це поведінка партнера (його вчинки та дії), що змушують вас сумніватися в його вірності, як фізичної, так і емоційної. Про те, що можна вважати конкретною зрадою, у парі прийнято домовлятися. Для когось це флірт, для іншого – пряма дія.

У них тонший слухДоведено, що жінки чують у середньому вдвічі-втричі краще, ніж чоловіки. До того ж, вони активніше користуються правою півкулею мозку

Чому мами дуже чутливі, а татусі - скупі на емоції?

Сімейні справи | 16:00, 17.07.2024

У них тонший слухДоведено, що жінки чують у середньому вдвічі-втричі краще, ніж чоловіки. До того ж, вони активніше користуються правою півкулею мозку, що відповідає за емоції. Саме тому вони сприйнятливіші до найменших інтонацій плачу і ритму диханн

Щойно ви дізнаєтеся, що скоро у вашому житті з'явиться малюк, і даєте собі слово бути ідеальними батьками. Але дитина з'являється на світ, підростає,

6 ознак ідеальних батьків

Сімейні справи | 11:49, 17.07.2024

Щойно ви дізнаєтеся, що скоро у вашому житті з'явиться малюк, і даєте собі слово бути ідеальними батьками. Але дитина з'являється на світ, підростає, і ви вже не впевнені, чи ви дотримуєтеся обіцянки. З'ясовуємо, які якості притаманні ідеальним батьк

Пережите у дитинстві залишає свій слід у структурах мозку, пов'язаних із тривожністю та депресією. Таке відкриття зробили канадські дослідники.

Суворе виховання зменшує мозок підлітків

Виховання | 06:20, 17.07.2024

Пережите у дитинстві залишає свій слід у структурах мозку, пов'язаних із тривожністю та депресією. Таке відкриття зробили канадські дослідники.

Діти можуть перестати поважати своїх батьків через накопичені з роками образи, які вони не хотіли або боялися висловити. Психологи наголосили, що усі

Психолог пояснила, чому діти можуть перестати поважати батьків

Сімейні справи | 14:50, 16.07.2024

Діти можуть перестати поважати своїх батьків через накопичені з роками образи, які вони не хотіли або боялися висловити. Психологи наголосили, що усі конфліктні ситуації необхідно проговорювати.

Завдяки позитивним емоціям мозок матері починає працювати «в одному ритмі» з мозком малюка, що сприяє розвитку його інтелекту.

Психологи: коли мама щаслива, дитина стає розумнішою

Мама | 11:20, 16.07.2024

Завдяки позитивним емоціям мозок матері починає працювати «в одному ритмі» з мозком малюка, що сприяє розвитку його інтелекту.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: