Аналіз крові може виявити причини пошкодження мозку в новонароджених

Adoption
Date
  • 73 Переглядів
Аналіз крові може виявити причину пошкодження мозку в дітей, які пережили кисневе голодування до або під час народження. Це пришвидшить діагностику проблеми і допоможе обрати правильне лікування.

01_6.jpg (33.19 Kb)

Немовлята, які пережили кисневе голодування, нерідко страждають на гіпоксично-ішемічну енцефалопатію, що може призвести до церебрального паралічу, епілепсії, глухоти або сліпоти.

У ході дослідження, опублікованого в журналі JAMA Network Open, вчені встановили, що тривале кисневе голодування може виникати через стрес матері, погане харчування, інфекцію під час вагітності або в результаті кровотечі у породіллі.

Допомога дитині з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією зазвичай передбачає охолодження всього тіла – застосування терапевтичної гіпотермії. Ця процедура може допомогти запобігти смерті та інвалідності.

За словами вчених, до розробки терапевтичної гіпотермії близько чверті постраждалих новонароджених, ймовірно, померли від нестачі кисню в мозку, тоді як 75%, які вижили, ризикували отримати серйозну інвалідність.

Але, як наголошують вчені, у деяких випадках ця процедура підвищує ризик смертності. Деякі немовлята не почуваються краще після лікування охолодженням, каже команда дослідників. Це вказує на те, що їхні травми головного мозку можуть мати інші причини.

Встановити їх може допомогти аналіз крові. На причину пошкодження мозку вкажуть генетичні маркери. Отримані результати можуть зрештою призвести до швидкої діагностики травми головного мозку в новонароджених і допомоги у прийнятті рішень щодо лікування.

У всьому світі гіпоксично-ішемічна енцефалопатія є основною причиною смерті та інвалідності серед дітей, народжених доношеними. Щороку вона вражає близько 3 мільйонів малюків.

60% усіх смертей, пов’язаних із гіпоксично-ішемічною енцефалопатією, припадає на Південну Азію, особливо, Індію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: аналіз крові, новонароджений


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ми в дитинстві їли манку і просто росли, як пиріжки на дріжджах, а батьки раділи, бо якщо

Чому колись вважали, що пухка дитина - здорова і чому зараз лікарі іншої думки?

Дитина | 12:10, 11.06.2024

Ми в дитинстві їли манку і просто росли, як пиріжки на дріжджах, а батьки раділи, бо якщо "дитина набирає вагу - значить, вона здорова!" Чому зараз медики іншої думки? Чому краще бути худим, ніж пухленьким?

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то с

Чому не потрібно годувати новонародженого щоразу, коли він плаче?

Немовля | 11:20, 11.06.2024

Якщо ми з вами і наші батьки, і батьки їхніх батьків... мали чіткий графік грудного вигодовування (не частіше, ніж 2-3 години між прийомами їжі), то сучасні немовлята харчуються на вимогу. Тому у багатьох є стереотип: новонароджений плаче - значить,

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється

3 дієвих способи, які допоможуть дитині пережити істерику

Дитина | 01:20, 09.06.2024

Для непідготовленої людини раптова дитяча істерика може бути дуже стресовою подією. Коли маленька дитина не отримує бажане, її фрустрація проявляється у сильній емоційній реакції крайнього нервового збудження. Часто це виглядає як гучний плач та крик

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Порушення сну у дітей: причини

Дитина | 01:20, 06.06.2024

Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

Медики рекомендують годувати дитину грудним молоком до першого року життя малюка. Та трапляється, що діти не хочуть відмовлятися від цього тісного кон

Як завершити грудне вигодовування без шкоди для мами і дитини?

Післяпологовий період | 12:10, 31.05.2024

Медики рекомендують годувати дитину грудним молоком до першого року життя малюка. Та трапляється, що діти не хочуть відмовлятися від цього тісного контакту з мамою. Як відлучити дитину від грудей у такому випадку, щоб це не було стресово?

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу.

Як стосунки з мамою впливають на досягнення дитини?

Мама | 10:30, 30.05.2024

Психологи стверджують, що часто ми повторюємо помилки наших батьків, бо будуємо стосунки з моделі відносин наших батьків. Це стосується не лише шлюбу. Виявляється, що взаємини з батьками можуть впливати на наші досягнення у дорослому віці.

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: