5 причин, чому сперма чоловіків може бути неякісною

Adoption
Date
  • 575 Переглядів
За останні 40 років кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася вдвічі. З низькою кількістю сперматозоїдів та з проблемами їх якості стикається кожна третя пара, що намагається завагітніти. У чому проблема, пояснював професор БДМУ, уролог Валерій Зайцев.

7378_2.jpg (23.43 Kb)

Дослідження чоловіків з безплідних пар в Італії, показало, що якість сперми також є маркером їх загального здоров'я - більшість чоловіків з низьким рівнем сперматозоїдів мали метаболічний синдром. Це набір факторів ризику, включно з вищим індексом маси тіла, тобто ожирінням та підвищеним артеріальним тиском. Вони призводять до збільшення ризик розвитку діабету, серцевих захворювань та інсульту. А також до багатьох урологічних проблем – неплідності, проблем з ерекцією, раку простати тощо.

Головними та найбільш частими причинами порушення якості сперми є інфекції, що передаються статевим шляхом, запалення простати, варикоцеле, прийом медикаментів, а також популярні серед спортсменів анаболічні гормони. Також серед загальних причин - хімікати, які входять до складу добрив і пластику, ожиріння, куріння, стрес і малорухливий спосіб життя.

У проблемах зі спермою, як правило, поєднується кілька причин. В більшості випадків дані фактори піддаються корекції. Особливо якщо чоловік хоче досягти змін. Що буває не завжди, стверджую як лікар.

На якість (консистенцію, колір, смак і запах) сперми впливають низка факторів: продукти та тип харчування, алкоголь, кількість вживаної рідини, фізична активність, паління, прийом медикаментів, частота сексуальних контактів, рівень тестостерону, наявність або відстутність статевих інфекцій.

Іноді виділення сперми може не відбуватись, навіть при збереженні оргазму. Приміром, це зустрічається приблизно у 2% чоловіків, котрим поставлено діагноз "безпліддя". Найчастіше це виникає після травматичних уражень статевих органів, після операцій на простаті, іноді деякі медикаменти можуть призводити до відсутності виділення сперми. Серед них розповсюджені препарати для лікування доброякісної гіперплазії простати (адреноблокатори), деякі препарати для лікування неврологічних захворювань.

Для оцінки якості сперми критично важливим є дотримання правил при її отриманні та правильний аналіз. Приміром, абсолютно неприпустимим є отримання сперми дома з доставкою її в лабораторію. При відхилення в показниках сперми обов’язковим є повторний аналіз через 2-3 тижні.
Ведіть здоровий спосіб життя, контролюйте вагу, не використовуйте непотрібних медикаментів, не паліть і не "чіпляйте" статевих інфекцій!
Якщо би всі чоловіки притримувались таких елементарних правил, сперма була би набагато кращою!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як завагітніти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз

Науковці виявили ген, який відповідає за безпліддя

Безпліддя | 00:30, 27.05.2024

Як багато пар хочуть мати дитину, але не можуть, бо їм поставили сумний діагноз "безпліддя"?! Як тепер стало відомо, за нього відповідає один ген. І його виявили українські вчені.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: