Сурогатне материнство: куди звертатись в Україні?

Adoption
Date
  • 171 Переглядів
Насамперед це не просто послуга, а складний і відповідальний процес, який вимагає психологічної, медичної та правової підготовки. Ось деякі основні факти, які ви повинні знати.

9596_6.jpg (27.92 Kb)


Юридичні аспекти: Сурогатне материнство в Україні – легальна та безпечна процедура, що регулюється Законом “Про застосування допоміжних репродуктивних технологій та замінне материнство”.

Процес замовлення: Зазвичай він охоплює вибір сурогатної матері, медичну оцінку, укладення угоди між сторонами, проведення процедури штучного запліднення і вагітність, народження та передачу дитини замовникам.

Медичні аспекти: Сурмами, на вимогу лікарів, проходять фізичне та психологічне обстеження, щоб переконатися, що вони здорові та не мають патологій.

Психологічний момент: Важливо розуміти, що все це може бути емоційно складним процесом як для сурмам, так і для замовників, тому ми завжди дбаємо про належну психологічну підтримку.

Що стосується етичних питань, дитина, яка народжується в результаті ЕКЗ, вважається спорідненою лише з батьками-замовниками від моменту зачаття і не має жодних родинних зв’язків з сурогатною матір’ю.

Правові аспекти сурогатного материнства в Україні
Сурогатне материнство в нашій країні регулюється законодавством.

Основні положення, які варто розуміти:

- Анонімність учасників захищена законом, якщо вони не погоджуються на відкритий контакт.
- Процедура дозволена тільки гетеросексуальним парам, які мають медичні показання для цього.
- Вимагається письмова угода між сурмамою і батьками, яка повинна бути нотаріально засвідчена, визначати права й обов’язки сторін, умови винагороди, відповідальність за порушення, і процедуру передачі дитини батькам.
- Обов’язкова повна відмова сурогатної мами від будь-яких прав і обов’язків щодо дитини. Вона не несе жодної відповідальності за здоров’я і розвиток малечі після народження.
- Замовники вважаються єдиними та законними батьками дитини. Вони отримують свідоцтво про народження, де вказані тільки їх імена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: сурогатне материнство в Україні


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, щ

Чи сприяє використання смартфонів розвитку чоловічого безпліддя?

Безпліддя | 09:30, 25.05.2024

Медики неодноразово застерігають про небезпеку тривалого користування смартфонами і їхній вплив на здоров'я власника гаджета. Тепер же стало відомо, що гаджет може нести небезпеку не лише на самопочуття, а й для продовження роду.

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю

Які щеплення треба зробити найближчому оточенню новонародженої дитини?

Щеплення | 14:50, 22.05.2024

Новонародженим ще в пологовому будинку роблять щеплення. Тепер стало відомо, що цю "акція" потрібно продовжити і для батьків немовляти, і для тих, хто часто перебуває з дитям.

Чому суспільство так тисне на жінок з народженням дітей?

Плануємо дитину | 17:30, 12.05.2024

"А коли діти?", "А коли друге?", "А коли за братиком/сестричкою?", "Чому досі не завели дитинку?", "Годинник цокає, а ти ще не народила!", - мабуть, багатьом жінкам доводилося слухати подібні речі від людей, чию думку навіть не запитували. Чому ж наш

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно

Чи можливо завагітніти у 45 років?

Плануємо дитину | 01:20, 03.05.2024

Більшість жінок планують вагітність, поки у них міцне здоров'я. З кожним роком після 35 кількість яйцеклітин в організмі жінки зменшується, відповідно і шанси завагітніти падають. Та це не означає, що жінка у 45 не може сама завагітніти і виносити зд

Психологи давно говорять про те, що соцмережі забирають у нас дорогоцінний час і можливість насолоджуватися життям. Часто замість того, щоб провести ч

Бажання мати дітей залежить від часу в інтернеті

Плануємо дитину | 14:50, 24.04.2024

Психологи давно говорять про те, що соцмережі забирають у нас дорогоцінний час і можливість насолоджуватися життям. Часто замість того, щоб провести час з коханою людиною: зробити романтичну вечерю, переглянути фільм чи просто поговорити про все на с

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: