Психологи розповіли, чи можемо ми одночасно любити двох людей

Adoption
Date
  • 291 Переглядів
уває так, що почуття заплутуються, немов нитки, і стає складно зрозуміти, до кого ж у тебе вони справжні. Часто люди звертаються до спеціалістів із питанням: чи можна любити кількох людей одночасно? Психологиня, сексологиня Наталія Чернявська розповіла про явище любові до кількох людей.

0520_3.jpg (156.95 Kb)

Наталія Чернявська пояснює, що закоханість майже завжди супроводжується ейфорією. Часом вона відкриває нові та незвідані людські сторони та здібності.

Це стан, коли людина насолоджується та радіє кожній миті, стан “нехай увесь світ зачекає”.

ВООЗ стан закоханості класифікує як психоз, стан зміненої свідомості. Для стану закоханості характерні такі симптоми:

- нав’язливі думки про іншу людину;
- різкі перепади настрою;
- завищене почуття власної гідності;
- жалість до себе;
- безсоння, переривчастий сон;
- необдумані, імпульсивні вчинки;
- перепади артеріального тиску;
- головні болі;
- алергічні реакції.

"Закоханість схожа на залежність від кокаїну", — каже клінічний сексолог зі США Кет Ван Кірк.

Що більше часу закохані разом, то більші почуття, а розлука викликає розпач і біль.

Суть феномену закоханості, на думку психіатра Моргана Пека, полягає у тому, що руйнуються кордони Его, дві закоханих особистості ніби поєднуються в одне ціле, і це почуття переживається як екстаз.

Відбуваються хімічні процеси, починає посилено вироблятися дофамін.

Дофамін — це гормон задоволення, і секретується він не лише при закоханості, але й при ігроманії, а також наркоманії. Саме дофамін впливає на поведінку закоханих, викликаючи спочатку деяку залежність від нього.

Через якийсь час рівень гормону знижується.

Чому ми закохуємося?
Усі ми знаємо, що людина — істота стадна. Тому цілком логічно, ми витрачаємо багато ресурсів задля того, аби бути в групі та з партнером у цьому світі. У людини є декілька базових потреб, одна з яких — потреба в прив’язаності.

У дитинстві першим об’єктом прив’язаності виступає мама, потім — чоловік чи жінка.

Парадокс в тому, що люди закохуються одне в одного, а потім решту життя чекають, доки партнер зміниться.

Біологи кажуть, що закоханість — це певна послідовність викидів у мозок різних речовин: переважно гормонів задоволення та заохочення.

Дофамін, окситоцин, ефедрин, деякі вчені говорять ще й про важливість вазопресину.

Чому ми можемо любити кількох людей одночасно
Як показує історія, поліаморія існувала завжди, ще за часів древніх греків. Тільки назву це явище отримало лише наприкінці 19 століття.

Поліаморія — це стосунки з двома і більше людьми одночасно, які між собою мають чіткі домовленості. Їхні взаємини побудовані на взаємоповазі, взаєморозумінні та свободі вибору.

Іншими словами, це відкриті відносини. Поліаморці говорять про те, що в таких стосунках вони щасливіші, немає рутини, завжди присутнє різноманіття. Нові почуття та відчуття, постійний стан закоханості, тобто — дофамінової залежності.

Відповідно, якщо людина має дофамінову залежність, вона буде у постійному пошуку того, що її стимулює. В цьому випадку об’єктом залежності є суб’єкт, тобто інша людина.

Нормально це чи ні — питання без відповіді. Тут немає чітко правильного чи неправильного. Тільки сама людина знає, що їй до душі.

"Кожен вид стосунків має право на існування, якщо це є за згодою усіх сторін", — підсумовує Наталя Чернявська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: одночасно любити двох


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

У прагненні стати найкращою і в гонитві за туманними стандартами ми часто втрачаємо себе і відчуття задоволення власним життям. Тому сьогодні говоримо

Щоденні звички мами, які крадуть у неї радість і щастя

Психологія | 06:20, 17.06.2024

У прагненні стати найкращою і в гонитві за туманними стандартами ми часто втрачаємо себе і відчуття задоволення власним життям. Тому сьогодні говоримо про звички, на які ми не зважаємо, проте вони крадуть у нас щастя.

Прощати зраду чоловікові чи ні - це лише ваше рішення. Та ви повинні знати, що деякі чоловіки будуть і надалі вам зраджувати, навіть якщо клянуться в

5 типів чоловіків, які завжди будуть зраджувати

Секс | 01:20, 17.06.2024

Прощати зраду чоловікові чи ні - це лише ваше рішення. Та ви повинні знати, що деякі чоловіки будуть і надалі вам зраджувати, навіть якщо клянуться в протилежному. Хто вони, ці зрадники?

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, прот

5 причин, чому ваш чоловік спілкується з колишньою

Мама | 00:30, 17.06.2024

Якщо двоє людей вирішили, що їм більше не по дорозі, дуже важливо розійтися цивілізовано. Так, ніхто не спонукає й надалі підтримувати відносини, проте, якщо таке відбувається, варто знати причину.

Якщо вам захотілося розпочати нові стосунки, та ви не знаєте, як справити позитивне враження, можете спробувати зробити це не лише завдяки своїм манер

Які кольори в одязі жінки приваблюють чоловіків?

Мама | 08:30, 16.06.2024

Якщо вам захотілося розпочати нові стосунки, та ви не знаєте, як справити позитивне враження, можете спробувати зробити це не лише завдяки своїм манерам, а за допомогою одягу.

Якщо вірити нумерології, то числа, які пов'язані з вашим народженням, можуть багато що про вас розповісти. Якщо вам цікаво - читайте далі.

Дата народження розкриє ваші сильні і слабкі сторони

Психологія | 01:20, 15.06.2024

Якщо вірити нумерології, то числа, які пов'язані з вашим народженням, можуть багато що про вас розповісти. Якщо вам цікаво - читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: