Як батькам відмовитися від тютюну

Adoption
Date
 • 602 Переглядів
Не секрет, що це дуже шкодить дитині.

1140_tyu.png (68.54 Kb)

Цікаві факти про тютюн
Латинська назва тютюну – Nicotiana. Рослина була названа на честь французького дипломата і вченого (посла в Португалії) Жана Ніко. Саме він ввів моду на нюхання тютюну при французькому дворі. Однією із затятих прибічниць духмяного зілля була королева Катерина Медічі. А от звичку до куріння тютюну поширили англійці. Сталося це приблизно в середині 60-х років ХVІ століття. За якихось 150 років тютюн поширився Євразією і потрапив до Африки.

Масштаби тютюнопаління та його наслідки
З кожним роком залежність від тютюну в світі стрімко зростає. Справжньою епідемією куріння стало у минулому столітті. За даними ВООЗ, у ХХ столітті тютюн став причиною 100 мільйонів випадків смерті. При збереженні нинішніх тенденцій у ХХІ столітті від тютюну може померти мільярд людей. За прогнозами, вже до 2030 року число випадків смерті, пов’язаних із тютюном, перевищить 8 мільйонів на рік. Понад 80% з цих випадків смерті відбудуться в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. До того ж, щороку помирає близько 600 тис. людей, які не курять, але стали жертвами вторинного тютюнового диму.

Основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%), захворювання органів дихання (19%), рак легень (16%), інші види раку (9%), другі причини (9%). Близько 70% смертей, пов’язаних із тютюном, сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.

В Україні палить близько 11, 5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60% і 11,2%, відповідно. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

Шляхи вирішення проблеми тютюнопаління
Основне завдання відзначення Всесвітнього дня без тютюну – захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров’я, пов’язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну. Важливим кроком є профілактична, інформаційна робота задля попередження та запобігання розповсюдження тютюнової залежності.

Уже давно відомо, що нікотин викликає сильну залежність. Проте сьогодні існує достатня кількість успішних і ефективних методів лікування. Засоби заміщення нікотину, а також не-нікотинові засоби можуть подвоїти шанси людей досягнути успіху.

Замінники тютюну
Багато років тютюнники винаходили псевдоспособи зменшити шкоду від куріння. Випускали полегшені та ароматизовані сигарети, розробляли багатошарові складні фільтри. Але жодне дослідження не підтвердило, що ці хитрощі бодай якось знижують шкоду, якої сигарети завдають здоров’ю.

Щоб вгамувати нікотиновий голод, не обов’язково курити сигарети. Технології зробили процес куріння зайвим, а інноваційні продукти вже повністю замінюють сигарети. Серед альтернатив поширені жуйки, пластирі, назальні спреї (аерозоль для носа), інгалятори, електронні системи доставки нікотину. Останні діляться на електронні сигарети і системи нагрівання тютюну, які, на думку деяких досліжників, містять на 95% менше шкідливих речовин в порівнянні з сигаретами. До того ж вони дозволяють позбутися видимих побічних ефектів — нальоту на зубах, їдкого диму, що осідає в легенях, запаху і попелу. При їх використанні можна поступово скорочувати дозу нікотину. Проте, експерти відзначають, що для повної відмови від куріння може знадобитись тривалий час.

Водночас вчені одностайні в тому, що головним джерелом «зла» в курінні є саме продукти горіння (ті ж таки смоли і чадний газ). Ні, не нікотин (хоча цей міф і дуже поширений), а саме продукти згоряння тютюну і паперу. Видається логічним, що, усунувши горіння з процесу вживання тютюну, можна відчутно знизити негативні наслідки для здоров’я. Саме на цьому припущенні будуються розробки систем нагрівання тютюну (таких як IQOS і glo) та електронних сигарет.

IQOS, glo, Juul і вейпи впевнено тіснять традиційні сигарети і змінюють життя курців раз і назавжди. Проте думки вчених стосовно цих засобів остаточно розійшлись. За спостереженнями дослідників, IQOS дійсно виділяє набагато менше шкідливих речовин, аніж звичайні сигарети. Проте для висновків про довгостроковий вплив на поліпшення стану здоров’я даних ще недостатньо, оскільки продукт існує на ринку лише кілька років.

Одностайно вчені сходяться на висновку про те, що попри альтернативні продукти, найбільш правильний спосіб виключити фактори ризику від куріння — це повна відмова. Тому якщо ви курите — кидайте, якщо не курите — не починайте, а якщо кинути самостійно не виходить — розгляньте альтернативні продукти. Про це пише Одеський обласний центр громадського здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


  Теги: тютюн, куріння


  Система Orphus

  Цікаво також:


  Новини по темі

  Жінка перебуває у дітородному стані, поки у неї є менструація. Але як тільки починається клімакс, жінка не може більше народжувати, у неї погіршується

  Куріння у жінок сприяє ранньому клімаксу

  Мама | 10:30, 22.04.2024

  Жінка перебуває у дітородному стані, поки у неї є менструація. Але як тільки починається клімакс, жінка не може більше народжувати, у неї погіршується самопочуття. Та й сам період завдає їй чимало незручностей.

  В юності здається, що здоров'я – це щось саме собою зрозуміле, і всі бабусині повчання на кшталт

  Погані звички дівчат, які потім позначаються на репродуктивній функції

  Мама | 11:20, 07.02.2024

  В юності здається, що здоров'я – це щось саме собою зрозуміле, і всі бабусині повчання на кшталт "не сиди на холодному камені і одягни теплі колготки" нікому не потрібні. Але погані звички, які в юності здаються дрібницями, в подальшому житті, зазвич

  За оцінкою ВООЗ, у всьому світі палять 1,25 мільярда дорослих. Утім, споживання тютюну поступово скорочується, навіть попри спроби тютюнової промислов

  Люди у всьому світі кидають палити – звіт ВООЗ

  Шкідливі звички | 00:15, 26.01.2024

  За оцінкою ВООЗ, у всьому світі палять 1,25 мільярда дорослих. Утім, споживання тютюну поступово скорочується, навіть попри спроби тютюнової промисловості завадити цьому прогресу. Зокрема, Бразилія та Нідерланди досягли успіху після того, як запровад

  Не секрет, що це дуже шкодить дитині.

  Як батькам відмовитися від тютюну

  Шкідливі звички | 17:15, 24.01.2024

  Не секрет, що це дуже шкодить дитині.

  Батьки просто мусять знати цю інформацію.

  Вторинне паління. Яким чином воно шкодить дітям

  Дитина | 20:00, 19.01.2024

  Батьки просто мусять знати цю інформацію.

  Це може суттєво шкодити не лише батькам, але й дітям в якості пасивних курців.

  Чому батькам треба відмовитися від паління

  Шкідливі звички | 20:00, 31.12.2023

  Це може суттєво шкодити не лише батькам, але й дітям в якості пасивних курців.

  За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавлятьс

  Чи є загроза для плоду і вагітної, яка курить?

  Я вагітна | 06:20, 03.12.2023

  За статистичними даними, все більше жінок сьогодні палить постійно і пристрасть до тютюну з’являється у зовсім юних дівчаток – нині цигарками бавляться у віці 11 років. Палити чи ні – вибір кожного, але з настанням вагітності жінка несе відповідальні

  Коментарі до новини


  Додати коментар до публікації
  Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


  Код:
  captcha

  Введіть код: