Чи варто платити дитині за її успіхи?

Adoption
Date
  • 428 Переглядів
Тема матеріального заохочення дітей на батьківських форумах завжди викликає запеклі суперечки. Чи варто оплачувати роботу по дому та хороші оцінки — складне питання. Ті, кому батьки давали гроші за вимиті підлоги та п'ятірку з математики, теж не можуть дійти однозначної думки. Одні кажуть, що ця практика навчила їх бути мотивованішими, цінувати фінанси, інші запевняють: грошові заохочення лише посилили концентрацію на доходах і остаточно зруйнували інтерес до навчання.

4224_4.jpg (25. Kb)

Як у будь-якої медалі, сплата дитячих обов'язків має дві сторони, свої плюси та мінуси:

Позитивні аспекти фінансової мотивації

Коли батьки приймають рішення платити дитині за допомогу по дому чи відмінну успішність, вони вірять: так дитина зрозуміє, що праця має оплачуватись. І це справді працює. Однак фінансовий консультант Сахареньєс Пірс, наприклад, вважає, що базові обов'язки будь-яка людина виконує безкоштовно: догляд за собою, підтримання чистоти в кімнаті, прогулянки з вихованцем, якщо його покупка була бажанням дитини.

При цьому додаткові прохання батьків можуть приносити дитині вигоду: погуляти з молодшим братом, вирушити прополювати грядки на дачу — з цими клопотами дитина розбиратися не зобов'язана, тому гроші стануть чудовим підкріпленням її мотивації.

Для дитини ця схема зрозуміла і проста: вона поки що не може оцінити користь чистоти у квартирі або отриманої у чверті п'ятірки, натомість радість від купленої нової іграшки зрозуміла. До того ж, гроші — мотивація для тих, з ким випробувано метод батога та пряника. Вони відчутні, покупки на зароблені монетки радують і підганяють робити ще більше, вчитися краще.

Зворотний бік медалі

У сім'ях, де дітям платять за домашні справи чи позначки у школі, теплі довірчі стосунки швидко можуть підмінитися на ринкові. Дитина, яка несподівано отримала доступ до фінансів, оперативно вчиться торгуватися, розбиратися у формулюваннях і трактувати їх на свою користь.

Було сказано, що за хороше закінчення чверті дитина отримає тисячу гривень, але ніхто не казав, що «хороше» — це одні п'ятірки. Хіба одна трійка псує загальну картину? Такий підхід призводить до сварок у сім'ї та напружених відносин.

Ще один відчутний мінус такого підходу — відсутність іншої мотивації. Дитина втрачає інтерес до навчання, не хоче розуміти, чому мамі та татові важлива її допомога та участь у домашніх обов'язках.

Якщо батьки одного разу вирішать, що більше не хочуть платити за оцінки, дитина відчує себе ошуканою і може серйозно розчаруватися у дорослих, які порушують умови договору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: платити дитині гроші, давати дитині гроші


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є

Якщо дитина розбила ртутний термометр

Здоров'я | 00:30, 19.06.2024

У сучасному світі давно є в продажі інші типи термометрів, які безпечні і для дітей, тож немає потреби у користуванні саме ртутним. Проте, саме він є найбільш точним і багато дорослих досі його використовують і дають їх своїм чадам. І якщо раптом тра


Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою д

З яким представником Знаків зодіаку краще створити сім'ю?

Сімейні справи | 12:10, 18.06.2024

Якщо ви не уявляєте свого майбутнього без сім'ї і вірите в астрологію, вам точно буде цікаво з яким представником Знаків зодіаку краще поєднати свою долю.

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, як

Справа не в зраді: Що жінка ніколи не пробачить чоловікові?

Сімейні справи | 06:20, 18.06.2024

Багато сімей у світі стикалися з болем від зради коханого партнера. Хтось зміг пробачити і жити далі, інші - розходилися назавжди. Та, виявляється, якщо спитати жінку, що вона ніколи не пробачить коханому, мова піде не про зраду. А про що ж?

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

Джерела щастя для різних Знаків зодіаку

Сімейні справи | 01:20, 18.06.2024

Враховуючи різні типи характерів, астрологи з'ясували, що робить щасливими представників різних Знаків зодіаку.

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Україна має рекорд. Найдовший комплімент дівчині

Сімейні справи | 23:00, 17.06.2024

У цього хлопця чудово підвішений язик.

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які маю

5 найпоширеніших причин жіночих зрад

Секс | 07:40, 17.06.2024

Психологи давно довели, що зрада чоловіків і жінок має різні причини і значення для них самих. Якщо вірити фахівцям, то одружені дами (або ті, які мають одного партнера тривалий час), набагато рідше зважуються на зраду, ніж чоловіки, які перебувають

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: