Як правильно рахувати термін вагітності і пологів?

Adoption
Date
  • 227 Переглядів
Підрахунок терміну передбачуваних пологів проводиться гінекологами обов'язково, щоб мати можливість контролювати правильність розвитку малюка за строками, і вести грамотне спостереження за вагітністю жінки. Передбачувана дата зустрічі з довгоочікуваним малям цікавить і майбутніх батьків, які бажають знати, коли чекати поповнення в родині, і завчасно підготуватися до цієї радісної події. Для тих, хто цікавиться, як розрахувати термін вагітності, як підрахувати термін вагітності за останнім місячним, як самостійно визначити термін вагітності, існує кілька способів, які дозволять зорієнтуватися за строками, і визначити передбачувану дату пологів. Безумовно, точно дізнатися дату вдається вкрай рідко, так як не кожна вагітність триває сорок тижнів, так і факторів, які можуть прискорити народження також чимало.

4439_4.jpg (11.53 Kb)

Акушерський термін і реальний – у чому відмінність
Іноді жінки губляться в здогадах, чому гінекологи вживають такі фрази, як «справжній термін» і «акушерський термін». Насправді немає ніяких складнощів. Термін «акушерський» набагато зручніший для гінекологів, так як полегшує ведення та спостереження за вагітністю. Встановлюючи такий термін, доктор відштовхується від дати останньої менструації, з обліку, що не було жодних збоїв циклу та менструальні дні протікають через кожні 28 днів. Рахується акушерська дата від дня овуляції, коли з'являється найбільша ймовірність зачати дитину.

Різниця між істинним і акушерським може становити 2 тижні, тому очікувати народження малюка можна за 2 тижні до акушерської дати, і протягом тижня після. Реальний термін вказує на дату зачаття, але тільки в тому випадку, якщо жінка може точно вказати. А дата овуляції, як правило, настає на 14 день при нормальному циклі, і саме цей день міг стати доленосним.

Безумовно, не у кожної жінки менструальний цикл має таку довжину, і не кожна спостерігає період овуляцій на 14 день. Кожен організм індивідуальний, тому й існує такий великий розбіг до дати передбачуваних пологів. Але якщо звернути увагу на статистичні дані, то більша частина жінок зачала саме в цей період і строки пологів по акушерському календарем є одними з найбільш точних.

Розрахунок по овуляції
Якщо вас цікавить, як правильно рахувати термін вагітності, розгляньте цей варіант, який вважається найточнішим з усіх наявних. Метод відмінно зарекомендував себе, і застосовується на ранніх термінах. Найчастіше запліднення відбувається саме на період овуляцій, який активний лише кілька годин. Дозріла яйцеклітина знаходиться в фаллопієвій трубі, і якщо в цей час сперматозоїди встигають досягти її, зачаття відбувається.

Визначити дату передбачуваної овуляцій можна такими методами:

Календарний метод найбільш безпомилковий. Якщо цикл проходить без збоїв, тоді дня можливого зачаття можна чекати рівно через два тижні з початку першого дня менструації. Однак овуляція може відбуватися і раніше, а часом і пізніше зазначеного терміну, наприклад на 12 день або 17. Метод визначення не підходить тим жінкам, які мають порушення гормонального фону і нестабільний цикл.

Графік вимагає від жінки постійного контролю за базальною температурою, яка змінюється з кожним днем. Вимірювання повинно відбуватися в прямій кишці, рано вранці, не піднімаючись з ліжка, і не виконуючи різких рухів. Для чіткого ведення треба створювати записи, за якими визначається той самий відповідальний день. Як правило, базальна температура знаходиться на одному рівні з невеликими відхиленнями +- 1 градус. При настанні овуляції спостерігається підвищення рівня температури на 0,5 градуса. Недоліком методу є те, що він не чіткий, і можуть бути збої через віруси в організмі, загострення хронічних захворювань, недавнього статевого акту, неврозів.

Тест на наявність сприятливих днів можна придбати в найближчій аптеці. Тестувати дні можна вже на 10 день після менструації, і до 17 числа. Завдяки надчутливій реакції, можна не турбуватися про те, що довгоочікуваний день буде пропущений. У продажу є одноразові тест-смужки і електронні прилади, які вказують на підвищений рівень лютеїнізуючого гормону.

Щоб вивести потрібну дату, необхідно відняти від числа овуляції потрібну кількість днів і додати 9 місяців. Повністю покладатися на цей метод не варто, так як зачаття може відбутися і через 36 годин. А з урахуванням того, що сперматозоїди можуть виживати до семи днів, то потрібно додати до дати ще кілька діб.

Розрахунок за менструацією
Багато майбутніх мам бажають знати, як підрахувати термін вагітності за останніми місячними, і наскільки достовірним виходить результат? Цей метод прийнятний у тому разі, якщо дата овуляції не визначається, спостерігається порушення менструального циклу або інші причини.

Перш ніж оцінити точність результату, гінеколог цікавиться такими моментами:

- За датою місячних розрахунок проводять одним з таких способів:Тривалість циклу, який в ідеалі становить 28 днів, але вважаються нормою і відхилення від 25 до 31 дня. Якщо спостерігаються більші чи менші дати, тоді потрібно провести обстеження на гормони.
- Характеристика місячних, їх однотипність, інтенсивність і тривалість. Нормальними вважають ті, які протікають 3-5 днів, мають середню інтенсивність і однорідну консистенцію, без згустків.
- Систематичність – важлива складова, яка дає можливість отримати чіткий результат. Систематика циклу може мати відхилення не більше, ніж в один день. Якщо у жінки трапляються відхилення з періодичністю в 7-10 днів, тоді визначити точну дату не вдасться. Найчастіше такі зсуви трапляються через перенесені хвороби, зміни клімату, загострення хронічних недуг, прийому певних медикаментів, стресу.
- До дати першого дня місячних слід додати сім днів, а потім перегорнути на календарі рівно 9 місяців. За отриманими даними можна судити про те, коли очікувати малюка.
- Аналогічне рішення тільки у зворотний бік: додати до дня початку місячних сім днів, а потім від отриманої дати відрахувати календарні тижні на три місяці тому.
- Більш простим методом вважається такий: від дня повноцінних місячних (не мазні), відняти 40 тижнів, і виходить дата розродження.

Такий розрахунок підійде тим, хто має систематичні місячні з однаковим інтервалом у 28 днів. Якщо, наприклад, цикл становить 24 дні, тоді дитина може з'явитися на світ на пару тижнів раніше від дати прорахованої за вказаною формулою.

Визначення по УЗД
Якщо жінку цікавить, як порахувати термін вагітності в тижнях точно, потрібно довіритися медичним дослідженням і відправитися на УЗД, де можна дізнатися не тільки правильність розвитку малюка, але і дату його народження. Перше дослідження проводиться вже на 4-5 тижня, і допомагає з найбільшою точністю визначити нормативні показники, правильність розташування та термін.

Ближче до другого місяця вагітності може бути призначено ще одне дослідження, де буде виміряно зростання плоду від тім'ячка до куприка, і виявлені інші показники. Якщо, наприклад, жінка не пройшла дослідження до чотиримісячного терміну, то дата передбачуваних пологів може не відповідати датам прорахованих гінекологом по тижнях. Якщо дата не відповідає зазначеній гінекологом, тоді в картку може бути занесена наступний запис «затримка розвитку плода».

Даний факт не повинен травмувати психіку жінки, так як не завжди він має на увазі під собою паталогічні наслідки.

Після того, як буде проведено дослідження лікарем-узистом, можна максимально точно дізнатися термін розродження, і починати готуватися до радісної події. Варто відзначити, що найбільш точні дати визначаються на першому триместрі, подальші результати будуть не такими достовірними.

Гінекологічне та акушерське обстеження
До всіх перерахованих методів належать і такі способи, як гінекологічний і акушерський огляд. Якщо хочете знати, як правильно підрахувати термін вагітності, запишіться на прийом до гінеколога. Фахівець проведе огляд, і вкаже передбачуваний термін вагітності, відштовхуючись від якого можна дізнатися дату народження дитини.

При гінекологічному огляді зазначається розмір і форма матки, показники якої дають можливість поставити строк з обліку стандартних даних. Ні для кого не секрет, що матка збільшується в міру росту плода, і будь-який фахівець зможе обчислити дату пологів. Найбільш точний результат можна отримати тільки на першому триместрі, так як на більш пізніх термінах вагітності, матки мають індивідуальну міру збільшення та інтенсивність росту.

Акушерський огляд починається з четвертого місяця, і являє собою вимірювання обсягу живота та висоти дна матки. Такі виміри допомагають контролювати процес вагітності, і визначати наявність відхилень і патологій. Розрахунок дати пологів при вимірах не завжди точний, тому що залежить від індивідуальних особливостей організму.

Багато жінок, які очікують дитину, бажають знати, який з методів самий точний, а яким краще не довіряти? Відповісти на це питання можна просто: самі достовірні дані дає УЗД і відлік від числа місячних. Якщо ці показники збігаються, тоді можна говорити, про те, що вирішення питання знайдено, і можна проводити підготовку до урочистої події.

Але якщо дати не співпадають, не потрібно засмучуватися, значить ви входите в ту категорію 90% жінок, для яких народження дива буде несподіваним, і самим незабутнім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: термін вагітності, термін пологів, як вирахувати дату пологів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вагітність - це важливий етап в житті жінки і її партнера. Це період, під час якого в організмі жінки зароджується і розвивається абсолютно нова людин

Аналізи і фолієва кислота: як підготуватися до вагітності?

Плануємо дитину | 14:50, 11.06.2024

Вагітність - це важливий етап в житті жінки і її партнера. Це період, під час якого в організмі жінки зароджується і розвивається абсолютно нова людина, здоров'я якої залежить, в більшості, від того, як її батьки підготувалися до вагітності, і як жін

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутні

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 01:20, 05.06.2024

Якщо вагітна почувається добре, її раціон не надто зміниться з появою маленької людини всередині неї. Проте є продукти, які строго заборонені майбутнім мамам. Мова про сире м'ясо та рибу. наприклад. Що ще?

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- заб

Маловоддя при вагітності: які є ризики?

Я вагітна | 00:30, 04.06.2024

Навколоплідні води відповідають за ряд надзвичайно важливих функцій. Наприклад, вони виконують такі завдання в організмі дитини і вагітної жінки:- забезпечення дитини натуральним середовищем проживання;- захист дитини, пуповини і плаценти від різних

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізн

Як позбутися нудоти під час вагітності на ранніх термінах?

Я вагітна | 19:30, 03.06.2024

Кожна друга вагітна жінка стикається з таким неприємним симптомом, як нудота. І позбутися її дуже складно. Практично неможливо. Та все ж. Давайте дізнаємося, як полегшити свій стан.

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньо

Залізодефіцитна анемія у вагітних

Я вагітна | 18:43, 03.06.2024

Діагноз встановлюється методом вимірювання у сироватці феритину, трансферитину і власне заліза. Зазвичай гематокрит становить ≤ 30% при середньому об’ємі еритроциту < 79 fL. Таким чином підвищений рівень трансферитину при зниженій кількості феритину і самого заліза у сироватці крові свідчать про наявність у вагітної жінки залізодефіцитної анемії.

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Са

Лікування бронхіальної астми під час вагітності

Я вагітна | 10:30, 03.06.2024

Вагітність - прекрасний період в житті жінки. Та він може бути травмуючим, якщо жінка має певні захворювання, такі як алергія чи бронхіальна астма. Саме про лікування астми під час вагітності говоримо далі.

Незахищений секс, згвалтування, неготовність нести відповідальність за життя когось іще... Причин для аборту безліч. Ми не можемо судити жінок, які пі

Скільки абортів зробили українки у 2023 році?

Аборт | 00:30, 02.06.2024

Незахищений секс, згвалтування, неготовність нести відповідальність за життя когось іще... Причин для аборту безліч. Ми не можемо судити жінок, які пішли на цей крок, проте переконані, що краще більш відповідально ставитись до сексу - і тоді статисти

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: