Вагітність омолоджує організм чи ні?

Adoption
Date
  • 206 Переглядів
Суперечки у тому, як впливає вагітність на жінку – старить чи омолоджує – не припиняються досі. І однозначної відповіді вчені не дають. З одного боку, гормональні зміни у вагітних дійсно надають омолоджуючий вплив. З іншого боку, американські вчені стверджують, що це ефект тимчасовий, а в результаті кожні пологи старять на кілька років.

6124_8.jpg (31.59 Kb)

Чи буде вагітна виглядати молодшою, залежить від багатьох факторів. Вагітність може різний вплив на зовнішність і стан шкіри у кожної жінки.

Багато жінок помічають поліпшення стану шкіри під час вагітності та сприймають це як омолоджуючий ефект. Насправді, це пов'язано зі зміною гормонального фону та зволоженням шкіри, а також з підвищеним кровотоком, що може призвести до м'якого та сяючого зовнішнього вигляду.

Однак деякі жінки можуть, навпаки, зіткнутися з різними проблемами шкіри під час вагітності, такими як акне, зміна пігментації або стрії. Ці проблеми також виникають через гормональні зміни і часто пов'язані із загальним станом здоров'я.

Крім того, підвищення вироблення естрогену у поєднанні з іншими гормонами зміцнюють кістки та підвищують тонус м'язових тканин. У результаті жінка відчуває бадьорість, можливо, навіть приплив сил, підвищення витривалості. Щоправда, на пізніх термінах усе це нерідко компенсується підвищеними навантаженнями через великий живот. Але загалом, ефект позитивний і зберігається, зокрема, після вагітності.Ще один фактор, який помічають вчені та пов'язують з омолодженням – це пізніші терміни клімаксу у жінок, які народжували у зрілому віці.

А що зі старіння через вагітність?
В Університеті Джорджа Мейсона (США) був проведений експеримент з вивчення ДНК нерожавших жінок, тих, що народжували одного або більше дітей, а також вагітних жінок, вік яких становив від 20 до 44 років. В результаті, вчені з'ясували, що у жінок, що народжували, теломери стають коротшими.

Теломери – це ділянки на кінцях хромосом, які захищають їхню структуру. Чим вони коротші, тим вищий ризик захворювань серця, онкології та навіть деменції. На основі цих даних вчені дійшли висновку, що пологи все ж таки старять організм.

Пізні пологи та омолодження
Є цікава теорія, що через гормональні зміни омолоджують організм саме пізні пологи (віком 35 років і старше). В ідеалі, так це і має працювати, оскільки кістки зміцнюються, тонус м'язів і шкіри покращуються, зволожена шкіра стає «молодшою».

Але й тут не обходиться без «підводного каміння». На жаль, більшість жінок до 35 років встигають накопичити цілий перелік хронічних хвороб, які підвищують ризики проблем при вагітності та власними силами загострюються через підвищення навантажень на організм у період вагітності.

Підсумовуючи, можна сказати, що істотного впливу на омолодження вагітність не має. Але ймовірність того, що в цей період і деякий час після пологів ви дійсно виглядатимете молодше і свіжіше, дуже висока. А рішення про те, чи варто народжувати малюка, ухвалюють зовсім з інших причин. І не важливо, як гормональні зміни відіб'ються на вашій шкірі. Важливо, щоб ваша дитина з'явилася на світ здоровою, а ви були щасливі зустріти її в цьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, омолодження


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Як правильно визначити свій термін вагітності?

Я вагітна | 19:00, 21.05.2024

На кожному наступному УЗД вам називають інший термін вагітності? Давайте дізнаємося, як можна вирахувати його самостійно.

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто,

Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Мама | 17:00, 21.05.2024

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

Кожен українець крайні два роки проживає у стресі, що вже й казати про вагітних жінок. Тим паче, що такі емоції негативно впливають як на саму дитину,

Стрес під час вагітності: як з ним боротися?

Я вагітна | 12:10, 11.05.2024

Кожен українець крайні два роки проживає у стресі, що вже й казати про вагітних жінок. Тим паче, що такі емоції негативно впливають як на саму дитину, так і на майбутню маму. Що робити вагітній. щоб відгородитися від негативу?

Вагітність - це особливий період в житті жінки. Нацей стан кожен організм майбутньої мами реагує по-своєму. У когось виникають розтяжки, інші ж стають

Темна смужка на животі у вагітних: що вона означає?

Я вагітна | 12:10, 09.05.2024

Вагітність - це особливий період в житті жінки. Нацей стан кожен організм майбутньої мами реагує по-своєму. У когось виникають розтяжки, інші ж стають мамою без жодної "тріщинки" на шкірі, в одних з'являється темна смужка на животі, в інших ні. І це

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: