Глисти у дитини. Чим загрожують аскариди?

Adoption
Date
  • 5219 Переглядів
Аскаридоз у дітей – це глистове захворювання, етіологічними агентами якого виступають круглі черв’яки аскариди, що паразитують в тонкій кишці людини. Рання фаза аскаридозу протікає з явищами загального нездужання, лихоманкою, висипкою на шкірі, гепатоспленомегалією, лімфаденітом, сухим кашлем. У хронічній фазі на перший план виходять симптоми ураження шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота, діарея, болі в животі. З метою виявлення аскаридозу проводяться серологічні реакції, дослідження калу на яйця гельмінтів. Лікування аскаридозу в дітей здійснюється протиглисними препаратами (вермокс, декаріс, пирантел). Крім цього, додатково призначаються антигістамінні, ферментні препарати та пробіотики.

1253_f8733c4114d1a90de29f0e7aabb1a203.jpg (33.13 Kb)

Збудник аскаридозу (Ascaris lumbricoides) належить до класу круглих черв’яків, які мають витягнуту веретеноподібну форму та жовтувато-рожевий колір. Гельмінти є роздільностатеві: довжина самки аскариди становить 20-40 см, самця – 15-25 см, а ширина – 4-6 мм. Щодня статевозріла особина аскариди здатна відкладати більше 200 тисяч яєць, які виділяються з фекаліями в зовнішнє середовище. В землі, при сприятливих температурних умовах та вологості протягом 12-14 днів відбувається дозрівання яєць до інвазійної стадії, тобто до здатного викликати захворювання стану.

Клінічна симптоматика аскаридозу в дітей буває різноманітною і залежить від сили інвазії, віку дитини та фази захворювання. Під час міграції личинок може розвиватися алергічний, інфекційно-токсичний, печінковий та легеневий синдром. Цей етап аскаридозу в дитини нерідко протікає безсимптомно.

Алергічні прояви характеризуються везикулярним або уртикарним висипаннями на тулубі, кистях або стопах, сильним свербінням. Інфекційно-токсичний синдром при аскаридозі супроводжується фебрильною лихоманкою, слабкістю, нездужанням, пітливістю, лімфаденопатією. Ознаками печінкового синдрому можуть служити збільшення печінки та селезінки, помірна болючість в правому підребер’ї, підвищення активності печінкових ферментів та ін. Практично у всіх випадках під час міграційної фази розвивається бронхолегеневий синдром (еозинофільна пневмонія, синдром Леффлера). Він протікає з сухим або вологим кашлем, задишкою, болями в грудях, хрипами в легенях. Нерідко на цьому тлі розвивається ексудативний плеврит. При дослідженні плеврального випоту, отриманого в результаті торакоцентезу, у великій кількості виявляються еозинофіли, рідко – личинки аскарид.

Пізня (кишкова) фаза аскаридозу в дитини характеризується розвитком 2-х клінічних синдромів – гастроінтестинального та астеновегетативного. З боку шлунково-кишкового тракту відмічається зниження апетиту, нудота вранці, блювота, біль у животі, діарея, запори, здуття живота, втрата ваги. Токсичний вплив на нервову систему може проявлятися слабкістю, порушенням сну, зниженням пам’яті та порушенням психомоторного розвитку дитини, а також явищами менінгізму та судомами.

Лікування аскаридозу в дітей проводиться під контролем дитячого інфекціоніста або педіатра та складається з організаційно-режимних заходів, дегельмінтизації, диспансерного спостереження та профілактики повторного зараження. Загальні рекомендації стосуються, головним чином, дотримання дієти з підвищеним вмістом вітамінів, тваринних білків і обмеженням вуглеводів.

Медикаментозна терапія проводиться протигельмінтними препаратами, з яких в ранній фазі аскаридозу призначаються мінтезол або вермокс, а в кишковій – декаріс, пірантел та ін. Для зниження алергізації одночасно з протигельмінтними препаратами рекомендується короткий курс прийому антигістамінних засобів. З метою нормалізації травної функції використовуються ферменти (панкреатин, мезим, креон). Корекція мікрофлори кишечника проводиться за допомогою пробіотичних препаратів (лінекс, біфіформ, біфідум форте).

Контроль ефективності протигельмінтних терапії в дітей здійснюється через 2 тижні та через місяць після закінчення курсу лікування трикратно. За перехворілою на аскаридоз дитиною встановлюється диспансерне спостереження строком на 3 роки. Профілактика цього захворювання повинна бути спрямована на своєчасне виявлення та дегельмінтизацію, гігієнічне виховання дітей та підвищення рівня санітарної культури. Уникнути зараження аскаридозом допоможе дотримання елементарних норм гігієни: миття рук перед вживанням їжі, після приходу з вулиці, відвідування туалету, а також ретельне промивання під проточною водою ягід, фруктів та овочів. При неускладненому перебігу аскаридозу прогноз сприятливий. У випадку відсутності повторної інвазії приблизно через рік відбувається само одужання внаслідок природної загибелі всіх аскарид. Ускладнення розвиваються порівняно рідко та бувають зазвичай в ослаблених дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, хвороби, здоров'я, глисти, глисти у дитини, аскариди, аскаридоз, лікування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Видалення зуба може бути необхідною процедурою у разі серйозних проблем з зубами, таких як інфекції, пошкодження або надмірне скупчення зубів. Правиль

Як правильно видалити зуб: покрокова інструкція та поради

Здоров'я | 11:11, 22.05.2024

Видалення зуба може бути необхідною процедурою у разі серйозних проблем з зубами, таких як інфекції, пошкодження або надмірне скупчення зубів. Правильне видалення зуба вимагає дотримання певних кроків, щоб уникнути ускладнень та забезпечити швидке од

Вчені з університету Бірмінгема виявили, що постійне недосипання в ранньому дитинстві може провокувати психотичні розлади.

Чи пов'язані нестача сну і психоз в дитинстві?

Здоров'я | 10:30, 22.05.2024

Вчені з університету Бірмінгема виявили, що постійне недосипання в ранньому дитинстві може провокувати психотичні розлади.

Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, та

Скоротити життя вдвічі: Наслідки раннього ожиріння в дітей

Дитина | 07:40, 22.05.2024

Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, так і імунна система дитини.

Молодим мамам радять відмежовуватись від всього негативного. І не дарма: адже стре може призвести до скорочення кількості грудного молока, а то й взаг

Чи справді стрес впливає на грудне вигодовування?

Мама | 06:20, 22.05.2024

Молодим мамам радять відмежовуватись від всього негативного. І не дарма: адже стре може призвести до скорочення кількості грудного молока, а то й взагалі до його зникнення на певний термін, або назавжди. Так вважалось раніше. Та чи насправді стрес і

Американські науковці змінили свої погляди на грудне вигодовування. Тепер матерям, у яких виявили ВІЛ, можна годувати немовлят своїм молоком. За умови

Матерям з ВІЛ дозволили годувати грудьми

Післяпологовий період | 01:20, 22.05.2024

Американські науковці змінили свої погляди на грудне вигодовування. Тепер матерям, у яких виявили ВІЛ, можна годувати немовлят своїм молоком. За умови, якщо вони приймають ліки, які ефективно пригнічують вірус.

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це

Підліткова вагітність підвищує ризик передчасної смерті

Вагітність та пологи | 20:00, 21.05.2024

У нас шокуючі новини: представниці прекрасної половини людства, які були вагітні у підлітковому віці, ризикують померти до свого тридцятиріччя. Про це свідчать результати дослідження, проведеного в Канаді.

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто,

Вагітність прискорює старіння жінки, а грудне вигодовування – омолоджує її

Мама | 17:00, 21.05.2024

Раніше медики переконували нас, що вагітність омолоджує жіночий організм. Тепер же виявились, що ці 9 місяців впливають абсолютно протилежно, - тобто, вони прискорюють старіння. Зате є й позитивна новина: годуючи грудьми, жінка омолоджується.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: