Сім переваг грудного вигодовування над штучним

Adoption
Date
  • 780 Переглядів
Йдеться про ті випадки, коли мама має змогу годувати малюка грудьми, однак вагається на користь більш зручного штучного. Повідомляє сайт Наша мама.
4023_original-1343913870.jpg (25.09 Kb)


Молоко матері підходить тільки її дитині. Молоко, яке виробляється в організмі жінки, настільки індивідуальне за своїм складом, що ідеально підходить тільки її дитині. Грудне молоко може змінюватися за складом протягом доби, в залежності від віку дитини, від пори року і навіть від стану його здоров'я.

Виробникам сумішей не вдасться повністю повторити склад грудного молока. На сьогоднішній день суміші настільки наближені за своїм складом до жіночого молока, що в деяких випадках можуть замінити грудне молоко. Проте вони не мають такого індивідуального складу, як молоко матері.

Діти на природному вигодовуванні здоровіші. Молоко матері насичене всіма необхідними поживними речовинами, які забезпечують енергетичну потребу дитини. Імуноглобуліни в складі материнського молока дають захист організму дитини від інфекцій. За останніми дослідженнями ВООЗ, у дітей-штучному вигодовуванні в 5 разів зростає ризик інфекцій сечовивідних шляхів, в 14 разів - ризик виникнення кишкових інфекцій, зокрема, тривалої діареї, яка погано піддається лікуванню, в 2 рази збільшується ймовірність захворювання отитом.

У дітей на грудному вигодовуванні спостерігається ранній розумовий розвиток. Безумовно, це залежить і від виховання, але саме грудне вигодовування впливає на процеси мозку, які відповідають за розумові здібності дитини. У цьому випадку хочеться відзначити особливу значимість грудного молока для недоношених дітей, головний мозок яких і взагалі всі органи знаходяться в незрілому стані. Саме мамине молоко сприяє дозріванню цих систем.

Діти на штучному вигодовуванні мають більше проблем з шлунково-кишковим трактом як у ранньому віці, так і в старшому. Це також пов'язано зі складом жіночого молока. Грудне молоко не вимагає додаткового перетравлення і активної участі ферментних систем дитини в засвоєнні. Жіноче молоко має в своєму складі ферменти, а всі білки, жири і вуглеводи знаходяться в такому стані, що легко засвоюються і не потребують розщеплення. У молоці також присутні фактори, що сприяють заселенню кишечника здорової мікрофлорою або підтримці зростання існуючої здорової мікрофлори. Суміші не мають цих факторів, і, на жаль, використання сумішей, навпаки, сприяє заселенню анаеробною флорою. Навіть одна пляшка суміші може спровокувати зростання ентеробактерій, ентерококів, що в свою чергу призводить до різних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Діти на штучному вигодовуванні схильні до зайвої ваги. Багато дітей на штучному вигодовуванні дійсно більш повніші. На ожиріння в майбутньому впливають і конституційні особливості, і спадковий фактор, але дитину можна легко перегодувати сумішшю. Існують правила годування по годинах, з чітким дотриманням рекомендованих об'ємів. Але як би виробники не намагалися поліпшити якості білка в суміші, він залишається коров'ячим білком. Відповідно, для його перетравлення організму потрібно більше зусиль. Після того як дитина поїв суміш, в його шлунку затримується казеїновий згусток, тим самим роблячи як би залишковий обсяг. І через 2-3 години, за розкладом, мама дає дитині суміш вже на той обсяг, що є в шлунку. Згодом відбувається поступове розтягнення шлунка, з'являється потреба в збільшенні обсягу суміші. Крім того, суміші більш калорійні, ніж грудне молоко.

Грудне вигодовування - запорука адекватного розвитку дітей. Американські вчені провели дослідження, згідно з якими діти, чиї мами не змогли годувати їх грудьми довше 3 місяців, мали більший ризик виникнення аутизму, ніж ті, кого годували триваліше. На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяче харчування, грудне вигодовування, користь


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Зразкове меню дієти № 1 для дитини.

Дієта №1 для дитини

Дитяче харчування | 12:17, 07.08.2018

Зразкове меню дієти № 1 для дитини.

Чим корисна ожина і які

Користь ожини для дитини

Дитяче харчування | 07:00, 29.07.2018

Чим корисна ожина і які "болячки" вона може вилікувати - читайте далі.

Не рідко мама, збираючи дитину в садок чи до школи, робить їй тости, смажені яйця або взагалі не дає сніданку, мовляв, чадо не любить снідати. Давайте

Чого не можна дитині їсти вранці?

Дитяче харчування | 10:00, 28.07.2018

Не рідко мама, збираючи дитину в садок чи до школи, робить їй тости, смажені яйця або взагалі не дає сніданку, мовляв, чадо не любить снідати. Давайте дізнаємося, яку їжу не можна вживати на сніданок дітям.

Что может быть проще, чем кормить ребенка молоком из собственной груди? Но малыш растет и нужно его приучать к другим продуктам.

Как вводить прикорм ребенку?

Немовля | 00:57, 26.07.2018

Что может быть проще, чем кормить ребенка молоком из собственной груди? Но малыш растет и нужно его приучать к другим продуктам.

До вибору дитячого харчування потрібно ставитись дуже відповідально. Не можна змішувати різних виробників. Сьогодні поговорио про те, як вибирати сумі

За якими характеристиками купувати суміш, пюре, воду і сік для дитини

Дитяче харчування | 10:00, 23.07.2018

До вибору дитячого харчування потрібно ставитись дуже відповідально. Не можна змішувати різних виробників. Сьогодні поговорио про те, як вибирати суміш, пюре, воду і сік для дитини.

Звісно, успішність у навчанні залежить далеко не лише від того, які продукти вона споживає. Та, все ж, корисна їжа допомагає дитині гарно розвивати св

Корисні продукти для юних геніїв: що їсти, щоб бути розумним?

Дитяче харчування | 16:05, 22.07.2018

Звісно, успішність у навчанні залежить далеко не лише від того, які продукти вона споживає. Та, все ж, корисна їжа допомагає дитині гарно розвивати свої розумові здібності.

Приготування кабачкового пюре не займає багато часу, що дуже радує мам, для яких кожна хвилина важлива.

Кабачкове пюре для дитини

Харчування | 07:00, 18.07.2018

Приготування кабачкового пюре не займає багато часу, що дуже радує мам, для яких кожна хвилина важлива.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: