Сім переваг грудного вигодовування над штучним

Adoption
Date
  • 601 Переглядів
Йдеться про ті випадки, коли мама має змогу годувати малюка грудьми, однак вагається на користь більш зручного штучного. Повідомляє сайт Наша мама.
4023_original-1343913870.jpg (25.09 Kb)

Молоко матері підходить тільки її дитині. Молоко, яке виробляється в організмі жінки, настільки індивідуальне за своїм складом, що ідеально підходить тільки її дитині. Грудне молоко може змінюватися за складом протягом доби, в залежності від віку дитини, від пори року і навіть від стану його здоров'я.

Виробникам сумішей не вдасться повністю повторити склад грудного молока. На сьогоднішній день суміші настільки наближені за своїм складом до жіночого молока, що в деяких випадках можуть замінити грудне молоко. Проте вони не мають такого індивідуального складу, як молоко матері.

Діти на природному вигодовуванні здоровіші. Молоко матері насичене всіма необхідними поживними речовинами, які забезпечують енергетичну потребу дитини. Імуноглобуліни в складі материнського молока дають захист організму дитини від інфекцій. За останніми дослідженнями ВООЗ, у дітей-штучному вигодовуванні в 5 разів зростає ризик інфекцій сечовивідних шляхів, в 14 разів - ризик виникнення кишкових інфекцій, зокрема, тривалої діареї, яка погано піддається лікуванню, в 2 рази збільшується ймовірність захворювання отитом.

У дітей на грудному вигодовуванні спостерігається ранній розумовий розвиток. Безумовно, це залежить і від виховання, але саме грудне вигодовування впливає на процеси мозку, які відповідають за розумові здібності дитини. У цьому випадку хочеться відзначити особливу значимість грудного молока для недоношених дітей, головний мозок яких і взагалі всі органи знаходяться в незрілому стані. Саме мамине молоко сприяє дозріванню цих систем.

Діти на штучному вигодовуванні мають більше проблем з шлунково-кишковим трактом як у ранньому віці, так і в старшому. Це також пов'язано зі складом жіночого молока. Грудне молоко не вимагає додаткового перетравлення і активної участі ферментних систем дитини в засвоєнні. Жіноче молоко має в своєму складі ферменти, а всі білки, жири і вуглеводи знаходяться в такому стані, що легко засвоюються і не потребують розщеплення. У молоці також присутні фактори, що сприяють заселенню кишечника здорової мікрофлорою або підтримці зростання існуючої здорової мікрофлори. Суміші не мають цих факторів, і, на жаль, використання сумішей, навпаки, сприяє заселенню анаеробною флорою. Навіть одна пляшка суміші може спровокувати зростання ентеробактерій, ентерококів, що в свою чергу призводить до різних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Діти на штучному вигодовуванні схильні до зайвої ваги. Багато дітей на штучному вигодовуванні дійсно більш повніші. На ожиріння в майбутньому впливають і конституційні особливості, і спадковий фактор, але дитину можна легко перегодувати сумішшю. Існують правила годування по годинах, з чітким дотриманням рекомендованих об'ємів. Але як би виробники не намагалися поліпшити якості білка в суміші, він залишається коров'ячим білком. Відповідно, для його перетравлення організму потрібно більше зусиль. Після того як дитина поїв суміш, в його шлунку затримується казеїновий згусток, тим самим роблячи як би залишковий обсяг. І через 2-3 години, за розкладом, мама дає дитині суміш вже на той обсяг, що є в шлунку. Згодом відбувається поступове розтягнення шлунка, з'являється потреба в збільшенні обсягу суміші. Крім того, суміші більш калорійні, ніж грудне молоко.

Грудне вигодовування - запорука адекватного розвитку дітей. Американські вчені провели дослідження, згідно з якими діти, чиї мами не змогли годувати їх грудьми довше 3 місяців, мали більший ризик виникнення аутизму, ніж ті, кого годували триваліше. На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяче харчування, грудне вигодовування, користь


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Всі ссавці, в тому числі і людина, народжуються з незрілими внутрішніми органами, які в перші кілька діб життя змушені адаптуватися до навколишнього с

Коли і навіщо з'являється молозиво?

Я вагітна | 15:30, 21.05.2018

Всі ссавці, в тому числі і людина, народжуються з незрілими внутрішніми органами, які в перші кілька діб життя змушені адаптуватися до навколишнього середовища.

Ще з раннього віку нас привчають до думки, що їсти солодощі шкідливо для здоров'я, а цукор - це взагалі солодка смерть. Тому нас дуже здивувала думка

Дітям потрібно їсти солодке - фахівці

Дитяче харчування | 09:00, 21.05.2018

Ще з раннього віку нас привчають до думки, що їсти солодощі шкідливо для здоров'я, а цукор - це взагалі солодка смерть. Тому нас дуже здивувала думка фахівців про те, що дітям необхідно вживати солодкі напої.

Експерти досліджували грудне вигодовування в 123 країнах світу. Результати дивиться у матеріалі.

Країни, де малюків не годують грудьми

Немовля | 12:30, 16.05.2018

Експерти досліджували грудне вигодовування в 123 країнах світу. Результати дивиться у матеріалі.

Дівчаток необхідно навчати грудному вигодовуванню ще в школі, так вважають лікарі. Тільки це може змінити ситуацію, при якій молоді мами все частіше в

У школі дівчат навчатимуть грудному вигодовуванню

Школярі | 09:30, 15.05.2018

Дівчаток необхідно навчати грудному вигодовуванню ще в школі, так вважають лікарі. Тільки це може змінити ситуацію, при якій молоді мами все частіше вдаються до молочних сумішей.

Чемпіоном по шкідливості виявився... молочний коктейль. А все тому, що в ньому міститься ударна доза цукру і жиру.

Найшкідливіший напій для дітей, який вони обожнюють

Дитяче харчування | 09:00, 12.05.2018

Чемпіоном по шкідливості виявився... молочний коктейль. А все тому, що в ньому міститься ударна доза цукру і жиру.

Варто звернути увагу на чаї для дітей - вони існують та доволі корисні.

Чи можна поїти малюка чаєм?

Дитяче харчування | 14:00, 11.05.2018

Варто звернути увагу на чаї для дітей - вони існують та доволі корисні.

На відміну від шкідливих солодощів, з великою кількістю цукрозамінників та ароматизаторів, зефір дієтологи навіть рекомендують давати дітям. А ось з я

З якого віку можна давати дитині зефір?

Дитяче харчування | 10:00, 11.05.2018

На відміну від шкідливих солодощів, з великою кількістю цукрозамінників та ароматизаторів, зефір дієтологи навіть рекомендують давати дітям. А ось з якого віку і чим корисний зефір для організму?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: