Сім переваг грудного вигодовування над штучним

Adoption
Date
  • 414 Переглядів
Йдеться про ті випадки, коли мама має змогу годувати малюка грудьми, однак вагається на користь більш зручного штучного. Повідомляє сайт Наша мама.
4023_original-1343913870.jpg (25.09 Kb)

Молоко матері підходить тільки її дитині. Молоко, яке виробляється в організмі жінки, настільки індивідуальне за своїм складом, що ідеально підходить тільки її дитині. Грудне молоко може змінюватися за складом протягом доби, в залежності від віку дитини, від пори року і навіть від стану його здоров'я.

Виробникам сумішей не вдасться повністю повторити склад грудного молока. На сьогоднішній день суміші настільки наближені за своїм складом до жіночого молока, що в деяких випадках можуть замінити грудне молоко. Проте вони не мають такого індивідуального складу, як молоко матері.

Діти на природному вигодовуванні здоровіші. Молоко матері насичене всіма необхідними поживними речовинами, які забезпечують енергетичну потребу дитини. Імуноглобуліни в складі материнського молока дають захист організму дитини від інфекцій. За останніми дослідженнями ВООЗ, у дітей-штучному вигодовуванні в 5 разів зростає ризик інфекцій сечовивідних шляхів, в 14 разів - ризик виникнення кишкових інфекцій, зокрема, тривалої діареї, яка погано піддається лікуванню, в 2 рази збільшується ймовірність захворювання отитом.

У дітей на грудному вигодовуванні спостерігається ранній розумовий розвиток. Безумовно, це залежить і від виховання, але саме грудне вигодовування впливає на процеси мозку, які відповідають за розумові здібності дитини. У цьому випадку хочеться відзначити особливу значимість грудного молока для недоношених дітей, головний мозок яких і взагалі всі органи знаходяться в незрілому стані. Саме мамине молоко сприяє дозріванню цих систем.

Діти на штучному вигодовуванні мають більше проблем з шлунково-кишковим трактом як у ранньому віці, так і в старшому. Це також пов'язано зі складом жіночого молока. Грудне молоко не вимагає додаткового перетравлення і активної участі ферментних систем дитини в засвоєнні. Жіноче молоко має в своєму складі ферменти, а всі білки, жири і вуглеводи знаходяться в такому стані, що легко засвоюються і не потребують розщеплення. У молоці також присутні фактори, що сприяють заселенню кишечника здорової мікрофлорою або підтримці зростання існуючої здорової мікрофлори. Суміші не мають цих факторів, і, на жаль, використання сумішей, навпаки, сприяє заселенню анаеробною флорою. Навіть одна пляшка суміші може спровокувати зростання ентеробактерій, ентерококів, що в свою чергу призводить до різних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Діти на штучному вигодовуванні схильні до зайвої ваги. Багато дітей на штучному вигодовуванні дійсно більш повніші. На ожиріння в майбутньому впливають і конституційні особливості, і спадковий фактор, але дитину можна легко перегодувати сумішшю. Існують правила годування по годинах, з чітким дотриманням рекомендованих об'ємів. Але як би виробники не намагалися поліпшити якості білка в суміші, він залишається коров'ячим білком. Відповідно, для його перетравлення організму потрібно більше зусиль. Після того як дитина поїв суміш, в його шлунку затримується казеїновий згусток, тим самим роблячи як би залишковий обсяг. І через 2-3 години, за розкладом, мама дає дитині суміш вже на той обсяг, що є в шлунку. Згодом відбувається поступове розтягнення шлунка, з'являється потреба в збільшенні обсягу суміші. Крім того, суміші більш калорійні, ніж грудне молоко.

Грудне вигодовування - запорука адекватного розвитку дітей. Американські вчені провели дослідження, згідно з якими діти, чиї мами не змогли годувати їх грудьми довше 3 місяців, мали більший ризик виникнення аутизму, ніж ті, кого годували триваліше. На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяче харчування, грудне вигодовування, користь


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Часто мама хвилюється, коли дитина починає мало їсти, задаючись питанням - а чи не хворе чадо? У нас є відповіді на це запитання.

Чи варто хвилюватись, якщо дитина погано їсть

Дитяче харчування | 11:00, 06.02.2018

Часто мама хвилюється, коли дитина починає мало їсти, задаючись питанням - а чи не хворе чадо? У нас є відповіді на це запитання.

Дослідження, що проводилося компанією Tetra Pak, показало: 59% матерів, які проживають в Індії, були впевнені, що кип'ятіння молока підвищує його пожи

Молоко для дітей не можна кип'ятити

Дитяче харчування | 11:00, 04.02.2018

Дослідження, що проводилося компанією Tetra Pak, показало: 59% матерів, які проживають в Індії, були впевнені, що кип'ятіння молока підвищує його поживність. А 24% вважали: термічна обробка ніяк не впливала на поживність. Лише 17% матерів замислювали

Вживання всього одного яйця в день протягом 6 місяців може прискорити розвиток мозку дитини і його функціонал. До такого висновку прийшли вчені з Унів

Одне яйце в день зробить малюка більш розумним

Дитяче харчування | 23:00, 27.01.2018

Вживання всього одного яйця в день протягом 6 місяців може прискорити розвиток мозку дитини і його функціонал. До такого висновку прийшли вчені з Університету Вашингтона.

Дієтологи назвали 7 продуктів харчування, які потрібно обов'язково давати маленькій дитині, щоб посилити роботу мозку. Ці продукти особливо важливі в

7 продуктів для дітей, які зроблять їх розумними

Розвиток дитини | 14:00, 19.01.2018

Дієтологи назвали 7 продуктів харчування, які потрібно обов'язково давати маленькій дитині, щоб посилити роботу мозку. Ці продукти особливо важливі в перші 5 років життя малюка, коли процес розвитку мозку досягає піку.

Практикуючі грудне вигодовування протягом не менше 6 місяців мами наполовину зменшують ризик розвитку у себе діабету. До такого висновку прийшли вчені

Грудне вигодовування захищає жінок від діабету

Вагітність та пологи | 23:30, 17.01.2018

Практикуючі грудне вигодовування протягом не менше 6 місяців мами наполовину зменшують ризик розвитку у себе діабету. До такого висновку прийшли вчені з США, які стежили за здоров'ям жінок десятки років.

Книга іспанського педіатра Карлоса Гонсалеса «Моя дитина не хоче їсти» давно в списку бестселерів. Ми вирішили заощадити ваш час і зібрали найцікавіші

Дитяче харчування: 10 помилок

Дитина | 14:00, 05.01.2018

Книга іспанського педіатра Карлоса Гонсалеса «Моя дитина не хоче їсти» давно в списку бестселерів. Ми вирішили заощадити ваш час і зібрали найцікавіші витяги з книги про дітей і їжу.

Не всі знають, що грудне молочко змінюється по мірі росту малюка. Та складається майже на 90% з води.

Грудне молоко буває різне

Мама | 10:00, 04.01.2018

Не всі знають, що грудне молочко змінюється по мірі росту малюка. Та складається майже на 90% з води.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: