Як допомогти дитині, якщо її ображають однокласники?

Adoption
Date
  • 2585 Переглядів
Школа повинна бути місцем, безпечним для всіх. Для цього розроблені спеціальні програми допомоги - і жертвам цькування, і дітям з проблемною поведінкою, тобто потенційним кривдникам.

2877_shkolnik-e1421852759983.jpg (28.86 Kb)


Деякі вчителі не тільки не зупиняють цькування, але мовчазно його схвалюють і навіть провокують: їм легше, коли "незручного" учня засуджує весь клас. Батькам можна сказати: "діти не хочуть з ним вчитися, забирайте".

Обов'язково треба "працювати" з кривдниками, при чому, по одному, розбиваючи зграю на одинаків: відповідальність тут не колективна, а особисто кожного. З'ясовувати (краще зі шкільним психологом), навіщо вони це роблять: для самоствердження, для зведення рахунків, від нудьги, заради задоволення?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чудові вихідні для дитини: як їх влаштувати?

Все ускладнюється тим, що в сучасній українській школі ніякої системи виховних заходів немає, і на дітей впливати практично нічим. Тільки при правопорушеннях - спецшкола за рішенням суду.

Як батькам допомогти дитині? Розпізнати, що дитина в біді. Помітити ознаки цькування (пригніченість, дратівливість, небажання йти до школи або виходити з дому, синяки, бруд на одязі, порвані речі, прохання купити нові ручки, пенал, зошити, підручники). Домогтися довіри. Вислухати. Не пропускати повз вуха повторювані скарги, навіть якщо вони здаються несуттєвими.

Правильно реагувати самим. В українських дітях виховують розуміння, що ніхто їхніх проблем вирішувати не буде: розбирайся сам, не скаржся, дай здачі. Особливо погано хлопчикам: їм не можна плакати, виявляти слабкість, а треба битися. Насправді, якщо дитина сама не може впоратися зі своєю проблемою, вона має повне право звернутися до дорослого і попросити про допомогу - це не донос, а самозахист. Цькування - не загартовує. Дитина повинна знати: вона не винна у тому, що її ображають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, психологія, поведінка, школа, образи, цькування


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Гігієна рота повинна бути комплексною!

Як привчити дитину чистити язик

Дитина | 10:00, 25.02.2020

Гігієна рота повинна бути комплексною!


Коли проколювати вушка і які прикраси обирати?

Що потрібно знати про перші сережки для дівчинки

Дитина | 12:00, 24.02.2020

Коли проколювати вушка і які прикраси обирати?


Звернули увагу на родимі плями у малюка?

Що таке гемангіоми і коли їх потрібно лікувати?

Дитина | 17:00, 22.02.2020

Звернули увагу на родимі плями у малюка?Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: