Хропіння малюка під час сну: в чому причина?

Adoption
Date
  • 1349 Переглядів
В результаті обстеження 375 маленьких дітей у віці від 2 до 6 років, педіатри встановили: 9,2 % хроплять постійно, 38,9% хроплять, як повідомили батьки, щонайменше, від випадку до випадку. Правда, діти хроплять зовсім не так, як дорослі: шум більше походить на звуки, що видаються тваринними, наприклад, на мукання корови.

5626_236964.jpg (17.6 Kb)

Хропіння виникає внаслідок вібрації тканини в області м'якого піднебіння, коли з якоїсь причини дихальні шляхи звужені (у дорослих таке вузьке місце зазвичай виникає в результаті розслаблення мускулатури, наприклад, коли випито багато пива або вина) або ж в результаті якого-небудь центрального порушення регуляції дихання; чим молодша дитина, тим більш імовірною причиною є збільшені глоткові мигдалини (аденоїди, в народі звані поліпами). Однак, у більш пізньому дитячому віці перекрити дихальні шляхи, викликаючи хропіння, можуть також піднебінні мигдалини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський: Аденоїди (ВІДЕО)

Неприємні дихальні шуми часто супроводжуються іншими симптомами: діти вдень часто дихають через рот, сплять із закинутою головою, мають бліду шкіру, вранці насилу прокидаються, встають з сухим ротом, вдень надто активні.

Якщо дитина хропе, завжди треба з'ясовувати причину. Причиною частих інфекцій, запалень середнього вуха (отит) або придаткових пазух носа (синусит) є поліпи. У такому випадку операція - справжнє благо: дитина спить спокійніше, краще чує, рідше страждає від інфекцій. Правда, раннє оперування аденоїдів обертається тим, що вони виростають знову. Тому досвідчені ЛОР-лікарі не поспішають призначати операцію, а спочатку лікують дитину за певною схемою.

До речі, іноді проти хропіння допомагає вже те, що дитина привчає себе до іншого положення сну: наприклад, якщо спати на боку, а не на спині, "небо" не так сильно вібрує і сон покращується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, сон, хропіння, аденоїди, медики, лікування, профілактика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Спочатку мама допомагає дитині виконувати домашнє завдання і контролюває час, але потім сам школяр вже не хоче брати на себе таку відповідальність, бо

Якщо дитина не хоче робити уроки без мами

Дитина | 05:00, 24.02.2021

Спочатку мама допомагає дитині виконувати домашнє завдання і контролюває час, але потім сам школяр вже не хоче брати на себе таку відповідальність, бо не звик робити все сам.

Вагітні передають дитині антитіла від COVID-19

Мама | 16:00, 23.02.2021

Згідно з новим дослідженням американських вчених, представленому в American Journal of Obstetrics and Gynecology, антитіла, що захищають від COVID-19, можуть передаватися від матері до дитини в утробі.

Режим сну може провокувати дитяче ожиріння

Дитина | 14:30, 23.02.2021

Встановлення постійного графіка сну для малюка може бути одним з найбільш складних аспектів виховання дитини, але також і одним з найважливіших.

Брудне повітря прирікає дітей на проблеми з серцем

Дитина | 14:00, 23.02.2021

У великих містах важко знайти місце, де можна подихати чистим повітрям.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Психологи пояснили різницю у вихованні хлопчиків і дівчаток

Психологія | 12:00, 23.02.2021

Підхід до виховання дівчаток і хлопчиків має бути особливий та обдуманий для кожного до дрібниць.

Напевно, більшості батьків знайома ця ситуація, коли кожного ранку ти прокидаєшся в передчутті істерики своєї дитини від зборів у дитячий садок. Як з

Як без стресу зібрати вранці дитину в садочок?

Мама | 07:00, 23.02.2021

Напевно, більшості батьків знайома ця ситуація, коли кожного ранку ти прокидаєшся в передчутті істерики своєї дитини від зборів у дитячий садок. Як з цим впоратися і як не передумати водити дитину в дитячий колектив?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: