Хропіння малюка під час сну: в чому причина?

Adoption
Date
  • 994 Переглядів
В результаті обстеження 375 маленьких дітей у віці від 2 до 6 років, педіатри встановили: 9,2 % хроплять постійно, 38,9% хроплять, як повідомили батьки, щонайменше, від випадку до випадку. Правда, діти хроплять зовсім не так, як дорослі: шум більше походить на звуки, що видаються тваринними, наприклад, на мукання корови.

5626_236964.jpg (17.6 Kb)

Хропіння виникає внаслідок вібрації тканини в області м'якого піднебіння, коли з якоїсь причини дихальні шляхи звужені (у дорослих таке вузьке місце зазвичай виникає в результаті розслаблення мускулатури, наприклад, коли випито багато пива або вина) або ж в результаті якого-небудь центрального порушення регуляції дихання; чим молодша дитина, тим більш імовірною причиною є збільшені глоткові мигдалини (аденоїди, в народі звані поліпами). Однак, у більш пізньому дитячому віці перекрити дихальні шляхи, викликаючи хропіння, можуть також піднебінні мигдалини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доктор Комаровський: Аденоїди (ВІДЕО)

Неприємні дихальні шуми часто супроводжуються іншими симптомами: діти вдень часто дихають через рот, сплять із закинутою головою, мають бліду шкіру, вранці насилу прокидаються, встають з сухим ротом, вдень надто активні.

Якщо дитина хропе, завжди треба з'ясовувати причину. Причиною частих інфекцій, запалень середнього вуха (отит) або придаткових пазух носа (синусит) є поліпи. У такому випадку операція - справжнє благо: дитина спить спокійніше, краще чує, рідше страждає від інфекцій. Правда, раннє оперування аденоїдів обертається тим, що вони виростають знову. Тому досвідчені ЛОР-лікарі не поспішають призначати операцію, а спочатку лікують дитину за певною схемою.

До речі, іноді проти хропіння допомагає вже те, що дитина привчає себе до іншого положення сну: наприклад, якщо спати на боку, а не на спині, "небо" не так сильно вібрує і сон покращується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, сон, хропіння, аденоїди, медики, лікування, профілактика


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Як правильно підготуватися до відпустки?

Що потрібно для авіаперельоту з дитиною

Дитина | 23:10, 16.06.2019

Як правильно підготуватися до відпустки?

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Що має бути в аптечці для подорожі з дітьми

Дитина | 07:40, 16.06.2019

Збираєтесь з малюком на відпочинок? Не забудьте про ліки!

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі  і турботливі мaма з татом заздалегідь обираю

Як вибрати шкільну форму для першокласника

Дитина | 13:56, 14.06.2019

Перший раз у перший клас – це завжди так хвилююче! Як для дітей, так і для їх батьків. Саме тому люблячі і турботливі мaма з татом заздалегідь обирають шкільне приладдя, рюкзачок і, що дуже важливо і першочергово, - шкільну форму для своїх синочків

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як запобігти втопленню дитини у водоймі

Дитина | 23:45, 11.06.2019

Американська асоціація шкіл плавання має кілька порад.

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Як навчати дитину гарних манер за столом

Дитина | 09:30, 10.06.2019

Як навчити дитину поводитися за столом - читайте у нашому матеріалі.

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впли

Штучні підсолоджувачі можуть бути небезпечні для дітей

Дитина | 22:00, 09.06.2019

Лікарі стверджують, що, згідно з висновками останнього дослідження, різні підсолоджувачі вживають приблизно 25% дітей і 40% дорослих. Але як вони впливають на організм - читайте далі.

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Як підготувати дитину до табору

Дитина | 17:00, 07.06.2019

Медики розповіли, що необхідно брати дитині в табір.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: