Психологи не радять "сюсюкатися" з дітьми

Adoption
Date
  • 699 Переглядів
Якщо ви хочете, щоб дитина швидше заговорила, а її мова з пелюшок була правильною і красивою, намагайтеся відразу починати з нею правильно спілкуватися, стверджують психологи.

45_027.jpg (39.63 Kb)


Багато батьків часто ігнорують і упускають дуже важливий елемент спілкування з новонародженим. А саме, не розповідають і не пояснюють, що вони зараз роблять, навіщо і т.д., вважаючи, що малюк ще нічого не розуміє і йому немає сенсу все говорити словами, замінюючи їх на "сюсі-пусі" і т.д.
 
Насправді це дуже груба помилка молодих батьків. Адже з раннього дитинства дітей необхідно привчати до рідної мови, так вони швидше зможуть почати розуміти значення окремих слів, в той час як "сюсюсю" - абсолютно ніякого смислового навантаження не несе. Більш того, збиває дитину, і вона в результаті не може зрозуміти, що ж таке це "усі-пусі" в той час як кілька разів повторене "це брязкальце - воно торохтить" - дадуть дитині зрозуміти, що це за річ і що вона робить.
 
Нормальна мова дорослих також дасть дитині можливість швидше розпізнати і навчитися правильно вимовляти і необхідні слова, уникаючи підміни. Наприклад, замість "хольосий син" правильно говорити "хороший син", інакше малюк так і запам'ятає "хольосий", що в більш старшому віці може спотворити його мову і навіть стати причиною насмішок серед однолітків.
 
Крім того, з дитиною важливо не тільки говорити в односторонньому порядку, але і відповідати на її слова, навіть якщо це поки що незрозумілі для вас міні-фрази. Навіть на "агу" малюка намагайтеся реагувати, наприклад, "молодець, синку, ти вже говориш зі мною!", І ви побачите, як він радіє і відповідає. При розмові намагайтеся завжди мати зоровий контакт очі в очі - це дуже важливо. Побачите, як буде рада такому спілкуванню ваша дитина.
 
Говоріть і коментуйте завжди все, що ви робите, називайте речі своїми іменами, позначайте їх колір, розмір, характеристики - дитина буде запам'ятовувати, і це їй допоможе набагато швидше вивчити назви і властивості предметів. Побачите, як скоро вона почне говорити самостійно.
 
Якщо у вашій родині володіють декількома мовами - називайте предмети по черзі на різних мовах. Можна також розділити між батьками різні мови, наприклад, мама називає предмети російською, а тато - українською, туди ж можна додати і англійську та інші, якими володіють в сім'ї дорослі.
 
Такий підхід, зрозуміло, зовсім не означає, що з дитиною слід спілкуватися виключно строго і академічно. Ніжності і ласкаві слова ніхто не відміняв, тільки ось використовувати їх важливо правильно, не перекручуючи і не спотворюючи зміст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Матусі в Інстаграм, які мають чим здивувати
Як виховати з сина чудового чоловіка?
Поради психологів: Як зрозуміти чоловіка


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: спілкування з новонародженим, розвиток мови у дитини, правила спілкування з дитиною, психолог


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

З прoблeмoю aдeнoїдів стикaється бaгaтo бaтьків. І дужe чaстo вoни oпиняються пeрeд вибoрoм: видaляти aдeнoїди, як рeкoмeндують oдні лікaрі, чи нe пoс

Видаляти чи ні аденоїди в дитини?

Хвороби | 10:00, 22.01.2019

З прoблeмoю aдeнoїдів стикaється бaгaтo бaтьків. І дужe чaстo вoни oпиняються пeрeд вибoрoм: видaляти aдeнoїди, як рeкoмeндують oдні лікaрі, чи нe пoспішaти, як кaжуть інші?

Багато хто вважає, що фільми зі сценами насильства провокують агресивну поведінку. Проте останнє дослідження говорить, що це не так, повідомляє

Як агресивні фільми впливають на дітей

Дитина | 15:30, 21.01.2019

Багато хто вважає, що фільми зі сценами насильства провокують агресивну поведінку. Проте останнє дослідження говорить, що це не так, повідомляє "Medical Express".

Академіки з'ясували, діти, які постійно користуються смартфонами, можуть нашкодити своєму зору.

Дитяча косоокість може розвинутися через смартфони

Дитина | 14:00, 21.01.2019

Академіки з'ясували, діти, які постійно користуються смартфонами, можуть нашкодити своєму зору.

Самые ценные качества и жизненные принципы закладываются в раннем детстве и дошкольном возрасте. Именно в этот период формируется внутренний мир крохи

Лучшие энциклопедии для ребенка

Дитина | 14:58, 19.01.2019

Самые ценные качества и жизненные принципы закладываются в раннем детстве и дошкольном возрасте. Именно в этот период формируется внутренний мир крохи, его самоощущение и мировоззрение.

Комбинезоны для детей - замечательная одежда на зиму. Они защищают почки и другие важные органы, поддерживают постоянную температуру тела и не дают ор

Какой детский комбинезон выбрать ребенку

Дитина | 14:35, 19.01.2019

Комбинезоны для детей - замечательная одежда на зиму. Они защищают почки и другие важные органы, поддерживают постоянную температуру тела и не дают организму простудиться. Какие детские костюмы выбрать для ношения в холодную пору года - читайте дальш

Вчені з Вермонтского університету запропонували нові методи діагностики депресії у дітей.

Метод, який допоможе виявити депресію в дитини

Дитина | 09:30, 19.01.2019

Вчені з Вермонтского університету запропонували нові методи діагностики депресії у дітей.

Який краще купити манеж для безпеки дитини - читайте далі.

На що варто звернути увагу, купуючи манеж для дитини

Дитина | 17:00, 18.01.2019

Який краще купити манеж для безпеки дитини - читайте далі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: