Психологи не радять "сюсюкатися" з дітьми

Adoption
Date
  • 491 Переглядів
Якщо ви хочете, щоб дитина швидше заговорила, а її мова з пелюшок була правильною і красивою, намагайтеся відразу починати з нею правильно спілкуватися, стверджують психологи.

45_027.jpg (39.63 Kb)


Багато батьків часто ігнорують і упускають дуже важливий елемент спілкування з новонародженим. А саме, не розповідають і не пояснюють, що вони зараз роблять, навіщо і т.д., вважаючи, що малюк ще нічого не розуміє і йому немає сенсу все говорити словами, замінюючи їх на "сюсі-пусі" і т.д.
 
Насправді це дуже груба помилка молодих батьків. Адже з раннього дитинства дітей необхідно привчати до рідної мови, так вони швидше зможуть почати розуміти значення окремих слів, в той час як "сюсюсю" - абсолютно ніякого смислового навантаження не несе. Більш того, збиває дитину, і вона в результаті не може зрозуміти, що ж таке це "усі-пусі" в той час як кілька разів повторене "це брязкальце - воно торохтить" - дадуть дитині зрозуміти, що це за річ і що вона робить.
 
Нормальна мова дорослих також дасть дитині можливість швидше розпізнати і навчитися правильно вимовляти і необхідні слова, уникаючи підміни. Наприклад, замість "хольосий син" правильно говорити "хороший син", інакше малюк так і запам'ятає "хольосий", що в більш старшому віці може спотворити його мову і навіть стати причиною насмішок серед однолітків.
 
Крім того, з дитиною важливо не тільки говорити в односторонньому порядку, але і відповідати на її слова, навіть якщо це поки що незрозумілі для вас міні-фрази. Навіть на "агу" малюка намагайтеся реагувати, наприклад, "молодець, синку, ти вже говориш зі мною!", І ви побачите, як він радіє і відповідає. При розмові намагайтеся завжди мати зоровий контакт очі в очі - це дуже важливо. Побачите, як буде рада такому спілкуванню ваша дитина.
 
Говоріть і коментуйте завжди все, що ви робите, називайте речі своїми іменами, позначайте їх колір, розмір, характеристики - дитина буде запам'ятовувати, і це їй допоможе набагато швидше вивчити назви і властивості предметів. Побачите, як скоро вона почне говорити самостійно.
 
Якщо у вашій родині володіють декількома мовами - називайте предмети по черзі на різних мовах. Можна також розділити між батьками різні мови, наприклад, мама називає предмети російською, а тато - українською, туди ж можна додати і англійську та інші, якими володіють в сім'ї дорослі.
 
Такий підхід, зрозуміло, зовсім не означає, що з дитиною слід спілкуватися виключно строго і академічно. Ніжності і ласкаві слова ніхто не відміняв, тільки ось використовувати їх важливо правильно, не перекручуючи і не спотворюючи зміст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Матусі в Інстаграм, які мають чим здивувати
Як виховати з сина чудового чоловіка?
Поради психологів: Як зрозуміти чоловіка


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: спілкування з новонародженим, розвиток мови у дитини, правила спілкування з дитиною, психолог


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Продукти харчування, які не можна давати дитині, щоб не нашкодити її здоров'ю.

Які не слід продукти давати їсти маленькій дитині?

Дитина | 15:30, 13.08.2018

Продукти харчування, які не можна давати дитині, щоб не нашкодити її здоров'ю.

Якщо у вас є маленька дитинка, але і в будинку багато надокучливих комах, декілька раз подумайте, чи правильним варіантом буде користуватися спеціальн

Немовля і побутові пестициди

Дитина | 14:00, 13.08.2018

Якщо у вас є маленька дитинка, але і в будинку багато надокучливих комах, декілька раз подумайте, чи правильним варіантом буде користуватися спеціальними хімікатами.

Їжа, яку не можна давати маленьким дітям.

"Дорослі" продукти, які не можна давати малюкам

Дитина | 17:00, 10.08.2018

Їжа, яку не можна давати маленьким дітям.

Доволі часто, діти задають такі питання, на які складно відповісти. Якщо ваш малюк питається у вас, чому ви його покидаєте і йдете на роботу чи по сво

"Для чого ви ходите на роботу?"

Сімейні справи | 15:30, 10.08.2018

Доволі часто, діти задають такі питання, на які складно відповісти. Якщо ваш малюк питається у вас, чому ви його покидаєте і йдете на роботу чи по своїх справах, то ми допоможемо вам, як пояснити це малюку.

4 милих методи, як провести час з дитиною вдома.

Як розважити дитину 4-6 років?

Сімейні справи | 17:00, 09.08.2018

4 милих методи, як провести час з дитиною вдома.

Не завжди добре залишати дитину бабусі, адже вона може розбалувати дитину, яка потім стане не контрольована.

Мінуси гіперопіки бабусі

Сімейні справи | 15:30, 09.08.2018

Не завжди добре залишати дитину бабусі, адже вона може розбалувати дитину, яка потім стане не контрольована.

До висновку, що не можна змушувати дітей їсти, прийшли педіатри з Мічиганського університету. Вони намагаються батькам донести, що варто дозволити мал

Дітей не можна змушувати їсти 

Сімейні справи | 12:30, 09.08.2018

До висновку, що не можна змушувати дітей їсти, прийшли педіатри з Мічиганського університету. Вони намагаються батькам донести, що варто дозволити малюкам самим регулювати свій апетит.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: