Як допомогти дитині вибрати професію?

Adoption
Date
  • 705 Переглядів
Вибір професії і місця навчання - це тривалий процес, який може зайняти кілька місяців або більше. При виборі професії поговоріть з дитиною, до чого вона більше схильна, який вид роботи вважає привабливим для себе.

Допомога у виборі професіїВ Інтернеті є безліч тестів по професійної орієнтації, які зможе провести будь-яка людина, прочитавши інструкції.

Важливо розуміти, наскільки дитина усвідомлює всі плюси і мінуси обраної професії. Наприклад, дитина виявляє бажання стати лікарем.

Гарна, чудова професія. Рятувати людей, боротися з хворобами. А яким лікарем хоче стати дитина? Профілів існує безліч! Не полінуйтеся знайти інформацію про те, з чим стикаються щодня лікарі цієї спеціалізації, яким обсягом знань повинен володіти лікар.

Обговоріть це з дитиною. Може, вона задумається чи змінить своє рішення. Було б непогано познайомити її з лікарем і попросити розповісти про те, як проходять його робочі будні.

Багато підлітків вибирають собі майбутню роботу під впливом серіалів. Однак вони не знають, що реальне життя сильно відрізняється від картинки на екрані.

І так з будь-якою професією: інженер, будівельник, перукар, кухар, юрист і т.д. Такі розмови можуть не раз і не два виникати в сім'ї, де є випускники старших класів. І батькам варто бути до них завжди готовими.

Також варто пам'ятати про те, що в сучасному світі ринок праці вимагає все нових і незвичайних фахівців, про яких років 5-10 тому ми навіть не чули.

Тому є сенс ознайомитися з аналітичними матеріалами про те, які професії будуть актуальні в найближчі 10-20 років, а яким судилося взагалі зникнути.

Важливим буде зробити акцент і на затребуваності обраною спеціальністю на ринку праці. Не завжди престиж професії гарантує працевлаштування після закінчення навчального закладу.

Але найголовніше полягає в тому, щоб дитина усвідомлювала: своєю професійною діяльністю вона приносить користь суспільству.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: професія, вибір, батьки, діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

У дітей з народження можуть з'являтися задирки та запалюватися кутикула. Зазвичай, у немовляти акуратно прибирають ножицями довжину нігтів і шкірку, щ

Чи можна видаляти кутикулу у дитини?

Дитина | 07:40, 18.07.2024

У дітей з народження можуть з'являтися задирки та запалюватися кутикула. Зазвичай, у немовляти акуратно прибирають ножицями довжину нігтів і шкірку, що задерлася біля них, а почервоніння лікують знезаражуючою маззю. Але діти ростуть, і манікюр стає с

Від того, в якому настрої дитина зустріне ранок, залежить її поведінка протягом дня.

3 ритуали, які зроблять ранок немовляти по-справжньому добрим

Немовля | 06:20, 18.07.2024

Від того, в якому настрої дитина зустріне ранок, залежить її поведінка протягом дня.

На які навички варто звернути увагу батькам майбутніх першокласників? Розповідаємо.

5 важливих ознак готовності дитини до школи

Дошкільнята | 00:30, 18.07.2024

На які навички варто звернути увагу батькам майбутніх першокласників? Розповідаємо.

Ситуації, коли діти застуджуються, щойно встигнувши приїхати на море, — зовсім не рідкість, а причина цього ось у чому. Щоб пристосуватися до нових ум

Чому діти часто хворіють у перші дні відпустки?

Дитина | 17:00, 17.07.2024

Ситуації, коли діти застуджуються, щойно встигнувши приїхати на море, — зовсім не рідкість, а причина цього ось у чому. Щоб пристосуватися до нових умов (у тому числі і до незнайомих мікробів та вірусів), організму малюка потрібно 7-10 днів.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: