Як допомогти дитині вибрати професію?

Adoption
Date
  • 601 Переглядів
Вибір професії і місця навчання - це тривалий процес, який може зайняти кілька місяців або більше. При виборі професії поговоріть з дитиною, до чого вона більше схильна, який вид роботи вважає привабливим для себе.

Допомога у виборі професіїВ Інтернеті є безліч тестів по професійної орієнтації, які зможе провести будь-яка людина, прочитавши інструкції.

Важливо розуміти, наскільки дитина усвідомлює всі плюси і мінуси обраної професії. Наприклад, дитина виявляє бажання стати лікарем.

Гарна, чудова професія. Рятувати людей, боротися з хворобами. А яким лікарем хоче стати дитина? Профілів існує безліч! Не полінуйтеся знайти інформацію про те, з чим стикаються щодня лікарі цієї спеціалізації, яким обсягом знань повинен володіти лікар.

Обговоріть це з дитиною. Може, вона задумається чи змінить своє рішення. Було б непогано познайомити її з лікарем і попросити розповісти про те, як проходять його робочі будні.

Багато підлітків вибирають собі майбутню роботу під впливом серіалів. Однак вони не знають, що реальне життя сильно відрізняється від картинки на екрані.

І так з будь-якою професією: інженер, будівельник, перукар, кухар, юрист і т.д. Такі розмови можуть не раз і не два виникати в сім'ї, де є випускники старших класів. І батькам варто бути до них завжди готовими.

Також варто пам'ятати про те, що в сучасному світі ринок праці вимагає все нових і незвичайних фахівців, про яких років 5-10 тому ми навіть не чули.

Тому є сенс ознайомитися з аналітичними матеріалами про те, які професії будуть актуальні в найближчі 10-20 років, а яким судилося взагалі зникнути.

Важливим буде зробити акцент і на затребуваності обраною спеціальністю на ринку праці. Не завжди престиж професії гарантує працевлаштування після закінчення навчального закладу.

Але найголовніше полягає в тому, щоб дитина усвідомлювала: своєю професійною діяльністю вона приносить користь суспільству.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: професія, вибір, батьки, діти


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворюван

Як допомогти дитині почати говорити: поради психолога

Розвиток дитини | 02:00, 27.11.2023

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворювання чи аутизм.

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються від

Чому в дітей змінюється колір очей?

Дитина | 00:30, 27.11.2023

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються відтінок. Чому так відбувається?

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Як гра у футбол впливає на здоров'я дитини?

Здоров'я | 08:20, 26.11.2023

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Яким лікарям потрібно показати дитину до року?

Немовля | 07:30, 26.11.2023

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Дієтологи вважають, що незважаючи на майже повну відсутність в сосисках спецій, які подразнюють шлунок, давати їх дітям все-таки не варто. Сосиски тіл

Чому сосиски шкідливі для дітей?

Дитяче харчування | 06:20, 26.11.2023

Дієтологи вважають, що незважаючи на майже повну відсутність в сосисках спецій, які подразнюють шлунок, давати їх дітям все-таки не варто. Сосиски тільки на 10% складаються з натурального м'яса. Ще близько 30% - це тваринний жир, шкіра, а також м'ясо

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: