Як спонукати дитину-аутиста перестати лаятися

Adoption
Date
  • 552 Переглядів
Батьки не завжди знають, як реагувати або поводитися з дитиною-аутистом, яка лається. Незважаючи на те, що ваша дитина має розлад аутичного спектру, вона повинна навчитися дотримуватися правил. Просто встановити правило заборони лайки недостатньо. Їй потрібно знати, чого очікувати, якщо дитина його порушить. Уникайте використовування аутизму як виправдання поведінки. Якщо ви не вживете заходів, щоб припинити лайку зараз, дитина, ймовірно, продовжить лаятись, коли підросте.

5601_blog_200319-15-34-03759350.png (425.82 Kb)


Слідкуйте за своєю мовою. Діти з аутизмом і діти з синдромом Аспергера часто імітують слова та фрази, які вони чують від дорослих навколо них. Моделюйте поведінку, яку ви хочете, щоб ваша дитина зайняла. Вона може багато чого навчитися, спостерігаючи за тим, що ви робите.

Не звертайте уваги на лайку дитини. Відома як тактичне ігнорування, ця поведінкова стратегія часто працює з дітьми з аутизмом, які кричать і лаються, щоб привернути увагу. Навіть якщо ви усвідомлюєте цю поведінку, не реагуючи на неї, ваша дитина може зрештою припинити, коли зрозуміє, що вона більше не привертає її уваги.

Тримайте власні емоції під контролем. Дайте собі хвилинний тайм-аут, перш ніж впоратися з ситуацією. Зупиніться і глибоко вдихніть. Надмірна реакція, коли ваша дитина лається, насправді може погіршити поведінку.

Змусьте дитину відповідати за свої дії, щоб вона навчилася належній поведінці. Подібно до іншої неприйнятної поведінки, покладіть на свою дитину наслідки за вживання лайки, а потім дотримуйтесь цього правила. Послідовність є основою дисципліни. Якщо ви не послідовні, ваша дитина отримує змішані повідомлення, що може заплутати.

Виберіть справедливі та розумні наслідки. Наприклад, заберіть привілеї в дні, коли ваша дитина вживає лайки. Якщо вона любить щодня проводити час, стрибаючи на батуті, заберіть привілей на цей день, якщо вона буде використовувати нецензурні слова. Поясніть, що вона може проводити час на батуті, якщо вона не лається. Дайте зрозуміти, що якщо дитина скаже хоча б одне погане слово, то втратить привілей.

Допоможіть дитині розвинути самоконтроль. Якщо вона лається собі під ніс, і ви чуєте її, дайте їй зрозуміти, що ви чули, що вона сказала. Зазначте, що вживання ненормативної лексики є неприйнятною поведінкою. Наведіть їй приклади інших слів, які вона може використати, щоб висловити свої почуття.

Читайте історії разом і розігруйте різні ситуації, щоб навчити дитину поводитися в стресових ситуаціях. Дітям з аутизмом зазвичай важко контролювати свої емоції. Зокрема, дітей з синдромом Аспергера поведінка інших людей часто дратує, тому вони можуть реагувати неадекватно.

Використовуйте позитивне підкріплення, щоб спонукати дитину демонструвати хорошу поведінку. Дайте їй зрозуміти, що ви помічаєте, коли вона поводиться належним чином. Винагородіть її великою кількістю похвал і особливим привілеєм, якщо вона цілий день не вживає нецензурної лексики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: спонукати, дитина-аутист, перестати лаятися, лайка, погані слова, аутизм, РАС


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, ва

Дитина зустрічає маму з роботи капризами. Чому?

Мама | 12:10, 23.07.2024

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, валяння на підлозі, істерики?

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки,

Наукові дослідження: Діти дуже перебірливі в їжі

Дитяче харчування | 11:20, 23.07.2024

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки, неможливо змусити з'їсти жодними вмовляннями.

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'явл

Чому треба вчити дитину програвати?

Дитина | 07:40, 23.07.2024

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'являється привід для гордості і наше батьківське марнославство приходить у стан кота, що об'ївся сметан

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Більшість дитячих травм проходить безслідно

Дитина | 01:20, 23.07.2024

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: