Як спонукати дитину-аутиста перестати лаятися

Adoption
Date
  • 364 Переглядів
Батьки не завжди знають, як реагувати або поводитися з дитиною-аутистом, яка лається. Незважаючи на те, що ваша дитина має розлад аутичного спектру, вона повинна навчитися дотримуватися правил. Просто встановити правило заборони лайки недостатньо. Їй потрібно знати, чого очікувати, якщо дитина його порушить. Уникайте використовування аутизму як виправдання поведінки. Якщо ви не вживете заходів, щоб припинити лайку зараз, дитина, ймовірно, продовжить лаятись, коли підросте.

5601_blog_200319-15-34-03759350.png (425.82 Kb)

Слідкуйте за своєю мовою. Діти з аутизмом і діти з синдромом Аспергера часто імітують слова та фрази, які вони чують від дорослих навколо них. Моделюйте поведінку, яку ви хочете, щоб ваша дитина зайняла. Вона може багато чого навчитися, спостерігаючи за тим, що ви робите.

Не звертайте уваги на лайку дитини. Відома як тактичне ігнорування, ця поведінкова стратегія часто працює з дітьми з аутизмом, які кричать і лаються, щоб привернути увагу. Навіть якщо ви усвідомлюєте цю поведінку, не реагуючи на неї, ваша дитина може зрештою припинити, коли зрозуміє, що вона більше не привертає її уваги.

Тримайте власні емоції під контролем. Дайте собі хвилинний тайм-аут, перш ніж впоратися з ситуацією. Зупиніться і глибоко вдихніть. Надмірна реакція, коли ваша дитина лається, насправді може погіршити поведінку.

Змусьте дитину відповідати за свої дії, щоб вона навчилася належній поведінці. Подібно до іншої неприйнятної поведінки, покладіть на свою дитину наслідки за вживання лайки, а потім дотримуйтесь цього правила. Послідовність є основою дисципліни. Якщо ви не послідовні, ваша дитина отримує змішані повідомлення, що може заплутати.

Виберіть справедливі та розумні наслідки. Наприклад, заберіть привілеї в дні, коли ваша дитина вживає лайки. Якщо вона любить щодня проводити час, стрибаючи на батуті, заберіть привілей на цей день, якщо вона буде використовувати нецензурні слова. Поясніть, що вона може проводити час на батуті, якщо вона не лається. Дайте зрозуміти, що якщо дитина скаже хоча б одне погане слово, то втратить привілей.

Допоможіть дитині розвинути самоконтроль. Якщо вона лається собі під ніс, і ви чуєте її, дайте їй зрозуміти, що ви чули, що вона сказала. Зазначте, що вживання ненормативної лексики є неприйнятною поведінкою. Наведіть їй приклади інших слів, які вона може використати, щоб висловити свої почуття.

Читайте історії разом і розігруйте різні ситуації, щоб навчити дитину поводитися в стресових ситуаціях. Дітям з аутизмом зазвичай важко контролювати свої емоції. Зокрема, дітей з синдромом Аспергера поведінка інших людей часто дратує, тому вони можуть реагувати неадекватно.

Використовуйте позитивне підкріплення, щоб спонукати дитину демонструвати хорошу поведінку. Дайте їй зрозуміти, що ви помічаєте, коли вона поводиться належним чином. Винагородіть її великою кількістю похвал і особливим привілеєм, якщо вона цілий день не вживає нецензурної лексики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: спонукати, дитина-аутист, перестати лаятися, лайка, погані слова, аутизм, РАС


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

Як дитячий організм реагує на стакан газованої води?

Дитяче харчування | 07:30, 29.11.2023

У перші 10 хвилин цукор виробляє потужний удар по організму. Завдяки вуглекислому газу розчинений у воді цукор миттєво надходить у кров і печінку.

9 причин, чому дитина не хоче їсти

Дитяче харчування | 00:30, 29.11.2023

"Ложечку за маму, ложечку за тата ... З'їж кашку, а то не виростеш ... Якщо не їстимеш, мультик не дивитимешся ..." Умовляннями, погрозами, хитрощами, з піснями і танцями батьки намагаються нагодувати своїх малоїжок.

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збі

Чому все більше дітей народжується з вадами серця?

Дитина | 08:20, 28.11.2023

Зміна клімату збільшить кількість дітей, які народяться з вадами серця. Упродовж 2025-2035-х очікують різку зміну клімату. За цей період до 7 тис. збільшиться кількість вад серця у дітей.

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Чому прогресує короткозорість у дітей?

Дитина | 06:20, 27.11.2023

Шкільний вік - один з найважливіших періодів для розвитку зорового аналізатора, тому профілактичні огляди необхідно проходити два рази на рік.

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворюван

Як допомогти дитині почати говорити: поради психолога

Розвиток дитини | 02:00, 27.11.2023

Діти повинні навчитися говорити до 3 років. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду можуть викликати психічні захворювання чи аутизм.

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються від

Чому в дітей змінюється колір очей?

Дитина | 00:30, 27.11.2023

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються відтінок. Чому так відбувається?

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Як гра у футбол впливає на здоров'я дитини?

Здоров'я | 08:20, 26.11.2023

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: